Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen edzést ajánlanátok egy...

Milyen edzést ajánlanátok egy erősen túlsúlyos fiatal nőnek?

Figyelt kérdés

157 centi vagyok, sajnos 100kg. Szeretnék ezen változtatni (volt már rá példa, de sajnos félbehagytam és visszahíztam). Kaja terén nem kérek tanácsot, azzal úgy ahogy képben vagyok mi jó és mi nem :D de edzőteremben még sosem voltam. Kezdetben inkább kardióra (?) gondoltam, emelkedőn sétálás, lépcsőzés (ha bírom, rendes lépcsőn már nem bírja a térdem, ezért is vágnék bele). Meg kisebb súlyokkal inkább ilyen átmozgatásra. de mindent meghallgatok :)


Kérlek vegyétek figyelembe a nagy súlyfelesleget, így például a futás egyelőre kiesik. Köszönöm!



tegnap 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerékpározás. Nagyon sok kalóriát égetnél vele. :) Illetve súlyzós edzés akár otthon, hogy megtartsd az izomtömegedet.
tegnap 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

A helyzet hogy a súlyzós edzés előnyösebb hisz változik az ízületek terhelese és az utóégetes miatt több kaloriát is éget. Plusz aki karidoval fogy az sokkal plottyedtebb mint aki sulyzos edzésssel.


100 kilósan semmiképp se lépcsőzz. Majd 80 alatt.

Ha pedig ígyis úgyis elmész terembe, akkor inkább biciklizz. Emelkedőn séta is jó, max fel óra de az is terheli a térdet. A bicikli nem terhel ízületet és kcalból is többet éget. Az simán mehet olyan intenzitással hogy vegig megerolteto legyen, de még pont bírd a végéig.


Ha megteheted, pár alkalomra keress egy személyi edzőt és utána kezdj el egyedül erősítő edzést végezni

tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Párom szerencsére edz, nyilván nem egy személyi edző, de a súlyzós edzéseket majd rá bízom :)

de akkor mindenképp ránézek a biciklire. az edzőterem honlapján láttam olyat amin nem is bicikli ülés volt, hanem "sima szék" szerű akármi :D az alapjáraton felkeltette az érdeklődésem

tegnap 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármennyire állítod, hogy az evés oldallal tisztában vagy, biztosan nem így áll a helyzet. A feleségemet jópár évtizede ismerem és látom is, hogy mennyit és mit eszik. Nem csodálkozom azon, hogy nem fogy, sőt... Rendszeresen jár úszni, de 3 óránként eszik is....
tegnap 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!