Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka hogy...

Szerintetek mi az oka hogy ilyen sok a túlsúlyos fiatal?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az hogy tizenévesen már kövérek?
2013. jún. 27. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
pénzes szülők megvesznek nekik minden csokit csak nehogy sirjanak..
2013. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a tippem,hogy unatkoznak és azért esznek + az sem értelmes étel így pl. ha unalmába megeszik egy tábla csokit meg 3 zsemlét kb. 1 óráig jóllakott és utána befal még valamit azért okoznak ezek éhséget hamar,mert ugye leesik hirtelen a vércukorszint.. El kell kerülni az unalomból evést a gép/tv előtt..Nekem az a tapasztalatom ,hogy azok a kövérebbek akik soha semmit nem csinálnak...
2013. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyorsétterem, nassolás, számítógép, lustaság.
2013. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és igénytelenség önmagukkal szemben. (Már mással szemben bezzeg vannak elvárások.)
2013. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Unalom, filmezés közben nasi, sok pia, kevés mozgás. Nem tudják mivel lefoglalni magukat pl ülnek a gép előtt nyavalyognak, hogy unatkoznak (és közben tömik a fejüket)de ahhoz nincs kedvük, hogy felemeljék a valagukat és elmenjenek dolgozni, mert számomra a 16-19 év körüli korosztály tűnik elhízottnak.
2013. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom.Jól megfogalmaztátok.

De én még azt látom,hogy a szülők hibája is ez.

Egyáltalán nem törődnek a gyerekkel.

2013. jún. 27. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen az meg a másik ha nekem lesz gyerekem tuti kap feladatokat,hogy mosogasson el rakja rendbe a szobáját és megtanítom értelmesen/boldogan eltölteni az időt.. a mi családunkban ez is kimaradt..
2013. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elhízás okai kortól függetlenül a következők:


- sok gyorsan felszívódó szénhidrát fogyasztása (ezek sokszor azért eszik mert olcsók, sokszor mert egészségesnek vannak feltüntetve, sokszor mert nagyon finom ízesítésűek)

- rengeteg tejtermék fogyasztás (ezek is olcsóak, finomak és egészségesnek vannak hazudva)


- gyógyszerhasználat (ez fiatal korban még kevésbé jellemző)


Ezek táplálkozási okok, ezek az alapvetőek. Ezek okoznak anyagcserezavarokat, hormon problémákat. Emellett az sem segít a dolgon, hogy nem mindenki edz ám minden nap. Azt hinné az ember, hogy a gyerekek majd' minden nap járnak el edzeni, boxolnak fociznak azaz valamit mozognak. Ha nem minden nap akkor hetente többször. Ez viszont nem igaz. Bár megfigyeléseim szerint ez elhízás szempontjából nem döntő fontosságú, sajnos az aktívabb fiataloknál is jelentkezik a túlsúly probléma, hiszen finom az a kis fornetti meg egészséges a tk kenyér, nagyon.

2013. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én időmben mi még egész nap kint voltunk a szabadban, pedig belvárosi gyerek voltam.

Mozogtunk, mászkáltunk, bicikliztünk, fociztunk (lehet, hogy csak egy kaviccsal, ami épp elénk került), nyáron úsztunk, kirándultunk, kaját nem a mekiben vettük, mert nem volt rá pénzünk, hanem vittünk magunknak otthonról.

Számítógépezni pedig csak fél órát volt szabad egy nap.

Jaaa, és csak 30 (HARMINC) éves vagyok, annyira nem volt még messze a gyerekkor, de ahogy elnézem óriásit változott a világ azóta...

2013. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!