Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édességfüggők,hogy sikerült...

Édességfüggők,hogy sikerült lejönni a "szerről"?

Figyelt kérdés

Elsősorban kisgyerekes anyukák válaszainak örülnék,de ha ezt így korlatozom a kérdésben,talán senki sem ír.

Két totyogoval (másfél éves ikrek) vagyok itthon,segítség semmi, a férjem este jön,csak furdetesre. Az évek alatt én eléggé elfogytam,de sajnos a külsőm épp ellenkezőleg. Ennek mind a csoki,édesség az oka. Másfél éve nem aludtam normálisan,énidőm minimális. Sokszor érzem azt,ahogy a csoki,édesség adja az agyamnak meg azt,hogy kibírjam a napot. Tudom hogy ez átmeneti,pár év és nagyobbak lesznek,nekem is több alvás jut,de addig is tippeket szeretnék,hogyan lehet kivergodni az édesség csapdából? Egy két napig bírom,aztán puff,megint kell a löket. A napi kis pici valami nekem sajnos nem segít,csak olyan,mint drogosnak a drog. Talán ha két három hétig nem ennek,valahogyan kibirnam,csak akkor soha többet nem szabad ennem,mert visszaesek.

Csak és kizárólag a kérdésemre kerek választ,mozgás,illetve egyéb diétás tanácsokat nem kérek,azokkal nincs problémám.



szept. 16. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok anya. De kimerültséggel, hízással, cukorfuggéssel kúzdöttem. Sokáig azt hittem hogy egyedul menni fog de végül csak a terápia segített.


Illetve esetedben valószínüleg kelene életmodbeli változás, nem dieta es sport hanem a kapcsolatodban es az életedbsn

szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1 nem nagyon tudok az életemben mit változtatni most,anya vagyok,kicsik a gyerekeim. A kapcsolatom rendben van.

Terápia .nem tudom. Kihez és mikor? Annyi szemétrevalo szakember van (sajnos tapasztalat) nekem meg nincs időm üres köröket futni.

szept. 16. 20:26
 3/28 anonim ***** válasza:
51%

"A kapcsolatom rendben van." Nincs rendben. Az nem rendben lévő kapcsolat, hogy este látjátok egymást két órára. Neked nincs kapcsolatod. Magányos vagy. Mi van a hétvégékkel? Nem tudsz segítséget kérni? Kimozdulni, élni?

Egyébként nekem úgy sikerült kikeverednem az édességspirálból, hogy kaptam egy ER és kezdődő cukorbetegség diagnózist. Akkor bepánikoltam. 2-3 édességmentes nap után (nem szabad, hogy itthon legyen) már nem hiányzik. Ha eszem is, csak egy falatot. Még az édes íz igényem is elment, a teát már cukor nélkül iszom, a gyümölcsös üdítő már elviselhetetlenül gejl.

szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Azt írtad, hogy az étrenddel nincs problémád. Kb mennyi édességet eszel egy nap, és miket?
szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Látszik,hogy nincs gyereked,pláne ikreid. Nem bantasbol. A kisgyerekes lét ezzel jár. Hétköznap sajnos nagyon kevés idő jut egymásra,ha egyáltalán. Hétvége ugyan van,de a megmaradt házimunka,plusz a gyerek null huszonnégy háromszázathatvanot. Ha épp minden csillag együtt áll,és látszik mind a kettő egyszerre,krumplis zsakkent dőlünk ki mi is. Másfél éves ikreim vannak,plusz egy tíz éves Nagylány is (ő már eléggé önálló,de azért nem felnőtt, sőt,kamaszkor a küszöbön). Kétlem,hogy igazán átmegy,mit jelent ez. Ha átmennek,nem irndad,hogy szar a kapcsolatom,mert nem az.


A válaszod második fele már tetszik. Nekem minden rendben van,nemrég csináltattam egy teljes kivizsgálást,labor,pajzsmirigy,de még vastagbél tükrözes is. Minden is rendben van.

Az egyetlen járható utat a drasztikus megvinasban látom,csak akkor folyton figyelni kell,vissza ne essek. A kis apró falatka- édesség minden nap- ez az ami sajnos nem vált be.

Egyébként en nem voltam régen édességfüggő. A kimerültség tett azzá.

szept. 16. 21:23
 6/28 A kérdező kommentje:
Látszik -alszik
szept. 16. 21:23
 7/28 A kérdező kommentje:

Minden fajta édességet, Négyes. Keksz,csoki,süti,teasutemenyek.mknden is ami édesség.


A mennyi változó. Attól függ milyen napjuk,illetve ejszakajuk van az ikreknek

szept. 16. 21:28
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Az érzelmeidet az ételeken vezeted le a szerető párod helyett. Ezen kell változtatni. Hisz a gyerekeken múlik hogy mennyi édessegét eszel. Full érzelmi a dolog
szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#8 ismét,a kérdés:

Édességfüggők,hogy sikerült lejönni a szerről?

Tehát,neked hogy sikerült lejönni róla,nyolcas?

(Btw,nem találtad fel a spanyol viaszt,tudok róla)

Kicsit bánom, hogy a kérdésen kívül bármit is írtam.

Nem kérek több tanácsot,a kérdésre kérek választ. Hogy mit kezdek vele,legyen az én dolgom.

szept. 16. 23:02
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom erősíteni a 8-ast. Hasonló helyzetben voltam, mint te, csak nem ikrekkel.

Sokszor próbáltam lejönni a cukorról, sikertelenül.

Teljesen más problémával fordultam pszichológushoz, de megemlítettem neki ezt a cukorfüggőséget is, és szépen lassan feltártuk a lelki okait. Nem a cukorfüggőségemnek, hanem úgy általában minden rossz lelki mechanizmusomnak, aminek a cukorfüggőség az egyik úgymond "tünete" volt.

Lelkileg kellett rendbe tenni magamat, azóta nem kell ez a "pótszer". Picit ma is teszek cukrot pl. kávéba-teába, néha eszem sütit, édességet, de közel sem olyan mértékben, mint azelőtt, és nagyon szépen le is fogytam. Persze nemcsak a cukrot hagytam el, hanem ráálltam a sok zöldség-gyümölcs étrendre, sok víz, mozgást is beiktattam. Nagyon nehéz volt néha még 5 percet is rászánni, nekem tudatos tervezéssel sikerült fokozatosan időt szakítanom magamra... de ha nekem ment, akkor neked is menni fog. De a lényeg h nálam a lelki okok feltárása volt az első lépés, anélkül én csak tikitakáztam volna életem végéig a cukorhabzsolós-cukormentes időszakokkal, és nem lett volna megoldva ez soha.

Ja és persze a férjemmel is megbeszéltem ezt, ő nagyon támogató volt, és egyrészt többet voltunk együtt, a szexet is sikerült helyre rakni - eredetileg ezzel fordultam a pszichológushoz -, meg néha elvitte hármasban a kicsiket h legyen énidőm.


TL;DR: Pszichológussal feltártuk a lelki problémáimat, aminek egyik tünete volt a cukorfüggőség, és teljes életmódváltással 2 kisgyerek mellett is le tudtam tenni a cukrot, mint függőséget + lefogytam mint a sicc.

tegnapelőtt 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!