Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erősen túlsúlyos nő vagyok....

Erősen túlsúlyos nő vagyok. Mennyit fogyhatok 1 hónap alatt, ha napi 1000max 1200kcalt eszek? Ülőmunkát végzek, napi 20 perc kb az aktív mozgásom (bicajozás).

Figyelt kérdés
Szénhidrát bevitelre figyelek, inkább hús és zöldség, de néha kereten belül befigyel egy kis nasi is.
szept. 15. 19:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves 10 es, megsúgom, teli gyomorral nem lehet fogyni, akkor sem, ha belegelt fűvel van tele! Ameddig tele van, addig a szervezet azt csócsálja, nem nyúl a raktárakhoz!
szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

#11

1.5 évig nem voltam éhes, megettem a kellő kalóriát és azért leadtam azt a 23 kgt.

Ha megfelelő arányban, minőségi ételeket, kellö fehérjével és rosttal válogatjuk össze az eteleket akkor bizony lehet

szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Aha, hiszem 12 es, hogy te teli béllel fogytál
szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
0%
És mi az oka hogy fogyni szeretnél? Hány éves vagy?
szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
64%
Vidd párszázzal följebb a kalóriát, sok zöldség és fehérje, valamennyi gyümölcs, és biciklizz 2-szer annyit, plusz még félóra séta. Heti 1 lemegy. Pont ugyanannyiról indultam, 18 hét alatt 16 kiló.
szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Persze sok zöldseg és feherje igaz 15 ös? Tehat 2 kg saláta es egy gazella mehet?

Es fogyni fog! Szétrobbanó gyomorral teli fehérjével es rosttal!

Aztán biciklizzen körbe!

Ha te így fogytál, akkor huszonéves fiú vagy, marha gyors égéssel!

szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiszem el hogy 1200 kcal mellett nem vagy éhes. Én 54 kg vagyok, éhen is halnék ilyen kevés étellel. Tisztában vagy vele hogy ez mennyire kevés kaja? Biztos hogy jól számolod? Teljesen kizárt hogy ezzel jól lakj. De ha netán mégsem érzed az éhséget valami fura okból kifolyólag, a szervezeted attól még éhezik, ez 1000%. Ez biztos hogy nem a jó út.

Egyébként a kérdésre válaszolva: kb 7700 kcal 1 kg zsír. Tehát ha neked mondjuk a napi kcal igényed 2200, de csak 1200-at eszel, akkor napi 1000 deficitben vagy, tehát 7,7 nap alatt megy le 1 kg. Egy hónapban tehát durván 4 kilót tudsz lefogyni. Ez a matek. De ez tényleg nem fog így működni.

szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

A sok zöldség nem 2 kiló salátát jelent, 16-os, hanem azt, hogy nincs étkezés zöldség nélkül, összességében olyan 50 deka + gyümölcs, a fehérje pedig nem egy gazella, hanem az adott étkezésnek megfelelő sovány hús vagy túró.

És hát ne lottózz, mert nem fogsz nyerni, huszonéves gyors anyagcseréjű fiú helyett 63 éves pajzsmirigy-alulműködő nő.

szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

Hogy a picsbe fér bele 1000-1200 kereten belül neked még nasi is úgy, hogy nem kopik fel az állad?

Taníts kérlek!

Napi 1500-zal fogyok és még ebbe se fér igazán. Ha eszek valami édeset, nem jut keret a normál ételnek.

szept. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

Kiszámolod a napi aktivtásod mellett szükséges kalóriákat. Pl. egy 40 éves, 160 centi magas, 114 kilós nőnek ez így néz ki:


BMR (vegetatív létezés): 1700 kcal

mozgásmentes életmód: 2100 kcal

minimál mozgás: 2400 kcal.


Ebből vegyél el 800-at, 1000-et. Ez 1400-1600 kcal napi bevitelt jelent, amivel hetente 5600-7000 kcal deficitbe kerülsz, 7700 lenne egy kiló zsír.


Az 1400 kcal azt jelenti, hogy kenyér, tésztafélék nem nagyon férnek bele az étkezésbe, de sok-sok zöldséggel (nyersen, sülve, főve, mindenhez is), és sok natúr hússal, tonhallal, túróval (cottage cheese-zel) tudsz emberi adagokat enni. És a heti 1 kiló is csak szűken van meg vele.


Ez viszont még mindig nem túl sok.


Amit tehetsz, az a mozgás. Mit jelent az, hogy a fogyás 70%-ban a kaja, és csak 30%-ban a mozgás? (amit sokan mondanak, itt a gyakorin is kb. ez a konszenzus, sőt, van, aki szerint még inkább a kaja a lényeg).


Tegyünk hát még egy kis mozgást a képletedbe! 2100 mozgás nélkül, 2400 kevés mozgással, adjunk hozzá még 300 kcal-t! Felment a keret 2700-ra. Mozgás 600, létezés és ülőmunka 2100, tényleg kb. a 75% a kaja.


Viszont ha a deficithez nézzük az aktivitással elégetett kalóriát (1600 kcal bevitt mennyiséghez képest), akkor mozgás nélkül 500 kcal a deficit, kevés mozgással 800, kétszer annyi mozgással (tehát 80 perc bicajozás) meg 1100. Itt látszik jól, hogy milyen sokat számít a mozgás, hisz a deficited 55%-a mozgásból származott!


Vagy nézzük máshogy! Ha 2700 kcal-t égetsz el, mert mozogsz, akkor belefér az is, hogy 1800-1900 kcal-t egyél, és még mindig lesz napi 800-1000 kcal deficited, ami ütemes fogyást tesz lehetővé, és nagy súlyból indulva könnyen vállalható. Az a napi 2-300 plussz kalória pedig pont különbséget jelenti a szűkös, vagy a normál adagok közt, vagy épp belefér kevés kenyér, sajt, hétvégén akár édesség is.

szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!