Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok fogyni?

Figyelt kérdés

Utálom a hájas disznót, ami lett belőlem, undorodom attól, ha magamra kell néznem. De folyamatosan éhes vagyok, bármennyit eszem.


26/N



aug. 21. 21:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

1. Ez még nem hájas disznó, csak túlsúly (28,3 BMI) nem beszélhetsz így magaddal! Ha valaki más ezt mondaná neked, lekevernél neki egy pofont.

2. IR vizsgálatot nem végeznek TB-re, engem se tudott elküldeni a háziorvosom, pedig ő egy tündér, sőt, ő javasolta, hogy sima terheléses cukor helyett inkább csináltassak olyat.

3. Válts munkahelyet vagy keress másodállást, az nem élet, hogy nem tudsz 20 ezret kifizetni egy vizsgálatra.

4. Gyanús, hogy a túlzott szénhidrátbevitel miatt vagy folyton éhes, a szénhidrát inzulint serkent, az inzulin éhséget okoz. Még IR eredmény nélkül is tessék a negyedére csökkenteni a fehér gabonákat, a luxuskalóriás édességeket teljesen kiiktatni. Fokozd a zöldségfogyasztást, legyen sok fehérje és rost (nemcsak hús: a bab, borsó, sárgaborsó, lencse fehérjeforrás és rost is), mert azzal jól laksz, a gyorsfelszívódású szénhidráttal (pékáru) meg nem. Rengeteg értelmes videó van a youtube-on, ha beírod, hogy inzulinrezisztencia, ez akkor is érvényes, ha nem vagy az. A gyümölcs neccesebb, mert sok a cukor, de inkább azt, mint az édességet, lisztet. A napszak se mindegy, reggel a legrosszabb. Étkezéskor azt a csökkentett szénhidrátot is kombináld fehérjével, rosttal (felvágott, sajt, joghurt, zöldségek), mert az lassítja a felszívódást, kevésbé leszel éhes, nincs a hirtelen felszökik, majd hirtelen lezuhan a vércukor kombó. A tejet hanyagold, én imádom, de sajnos tapasztalom, hogy akkor fogyok, ha nincs tej. Ja, és általános labort vércukorral és 3 havi cukorral ( HbA1c) és TSH-val (a pajzsmirigy-alulműködés is okozhat hízékonyságot) tud a háziorvos is kérni, úgyhogy kezdeményezd. Ezen kívül fontos a napi legalább fél, de inkább 1 óra bármilyen mozgás, amit szeretsz, hiszen kalóriát éget, alakot formál, örömhormont termel, sőt furcsamód még étvágyat is csökkent.

Be is számolhatsz nekünk úgy 1 hónap múlva, hogy ezek a változtatások milyen eredményt hoztak.

aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem tudsz fogyni, mert nem is akarsz fogyni. Csak ábrándozol róla, hogy jó lenne soványabbnak lenni és elégedetlen vagy magaddal, de ha szar ezt olvasni, ha nem, egyszerűen nem teszel semmit, csak kifogást keresel, miért nem megy ez neked.
aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
66%

Jól kell összeállítani az ételeket. Tányér fele zöldség. Negyede fehérje, negyexe szénhidrát és legyen pici zsírforrás. Ha erre figyelsz, nem leszel éhes.



De sajnos a levegőben beszélünk. Kéne tőled 2 nap táplálkozási napló ahhoz hpgy jobban tudjunk segíteni.



Az is lehet hogy tul keveset eszel es azert vagy ehes. Nem tudhatjuk

aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%
Teljes életmódváltás. Nekem így sikerült. Igaz, csak 5- 6 kiló felesleg volt de az 1 hónapig meg se moccant. Aztán a második hónap után már észrevehető volt. Fontos a türelem.
aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
170 cm és 82 kg? Hidd el, sok ember szereti a nagy csapkodnivaló popókat.
aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
27%

Ez tényleg csak annyi, hogy "kevesebbet kell enni". Persze van pár dolog amire kell figyelni, de a lényeg ez.


8.5 hónapja fogyok és mindennap éhes vagyok. Minden nap, minden időpontban megtudnék enni 2-3 gyros tálat vagy 8 mekis sajtburgert, csak szimplán nem teszem.


Ugyan úgy tudok koncentrál. Programozóként dolgozom és fogyásom alatt egy elég jó performancia review után előléptettek. Konditeremben is bírom a terhelést, hétről hétre nagyobb súlyokkal dolgozom. Mentális egészségem is jónak tűnik.


Azt vettem észre, hogy az éhség semmit sem befolyásol, csak ott van a háttérben. Sokszor nagyon rossz és esténként már a reggelit várom.


Meg amúgy egy olyan egészségügyi problémával küszködöm, ami nekem ténylegesen nehezebb a fogyás. Van egy kicsi inzulinrezisztenciám és súlyos májbetegségem (s3 NAFLD f1 fibrosis).


Mégis már -24kg-ban vagyok 8.5 hónap alatt. 33% testzsírszázalékról 18%ra mentem le. Majd pár hónap mulva szeretnék dexa scanre menni, hogy pontosabban lemérjem.


A betegségem miatt nekem egészségesen is kell étkeznem, így ebből a szempontból talán "könnyebb" a dologom, de hidd el, hogy nagyon egyszerűen tudnék 3x ennyi bulgur/csirke mell/gyümölcs/zöldség/magvakat enni.


Nekem komolyabb a tét, mint hogy csak kövérnek látom magam, de is bizonyítja, hogy csak elég erősen kell akarni és menni fog.


Ha 1 rövid mondatba össze kéne foglalni tényleg csak annyi a titkok, hogy egyél kevesebbet.

aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!