Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok fogyni, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves vagyok 165cm és 58 kiló.Szeretnék lefogyni 6kg-t de sehogy sem sikerül.

Már egy hónapja diétázom..azaz 1000kalória alatt eszem,heti 5ször futok 5 kilométert és minden nap tornázok.

Egy hónap alatt semmi változást nem tapasztaltam magamon,a súlyom se csökkent és nem is karcsúsodtam,Tisztában vagyok vele hogy 1 hónap alatt nem fogom megváltani a világot de valami eredménynek azért csak kéne lennie..:c

Az elmúlt héten rengeteget sírtam hogy miért nem sikerül és gyűlölöm magam mert erre sem vagyok képes

Nagyon utálok tükörbe nézni

Szükségem lenne a segítségetekre,tapasztalatokra tippekre:)) Előre is köszönöm

Nem egy önsajnáltató lusta dög vagyok tényleg nagyon igyekszem de sehogy sem sikerül.



2014. nov. 17. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellentmond az energiamegmaradás törvényének.

Vagy mégis többet eszel, van amit elfelejtesz számítani vagy rosszul számolsz, esetleg elromlott a mérleged.

2014. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt ne csak a tömeget mérd, hanem egyes testtájak körfogatát is. Ne feledd, hogy miközben fogy a zsír, a testgyakorlás növeli az izomtömeget. Ha tehát leadsz 1 kg zsírt, amellett még képződhet 1 kg izom. Viszont a zsír kisebb sűrűségű, tehát nagyobb helyet foglal el, mint az izom, ezért kell a centimétert is használni. Nyilván kisebb lett a comb körfogat, meg a csípő körfogat. Ha egészséges vagy, akkor a szervezeted újra tudja hasznosítani az elpusztuló sejtek, szövetek anyagait, ezért csökkentett energiabevitel mellett sincs hátrányos hatás. A testalkat a vizuális megítélés szempontjából lényeges, hiszen a széles medencéből nem lehet keskenyet csinálni, a nagy csontfelszínekre meg nagy izmok tapadnak.
2014. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
biztos vagy te abban az 1000 kaloria alatti napjaidban?
2014. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#2: Van fogalmad, milyen gyorsan, milyen feltételekkel szed fel az ember egy kiló izmot? S ugyanezt 1000 kalória alatti táplálkozással s nőként? Koplalva inkább bomlik az izom, nem épül.


A természetes testsúlyingadozás jóval több, mint az 1 hónap alatt (sok edzéssel és kalóriatöbblettel vagy igen kezdőként kivételesen valamelyest deficitben) felszedhető izom s ennyi idő alatt egypár kiló fogyás várható, talán még ilyen kevés feleslegnél is.


Hallottam már ilyen misztikus esetekről, de tényleg fura, hogy egyesek teste a semmiből csinál energiát. Az enyém ilyet nem tud.

2014. nov. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Kerlek írd le pontosan h mit eszel egy nap, aztan szerintem tudunk neked segiteni!
2014. nov. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Sárga kapszula című könyvet, ingyen letölthető és van belőle google store app is.
2014. nov. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A tested nem a gyártósorról jött lesz vagyis egyedi igényei vannak. Senki nem tudja pontosan megmondani, hogy a tested mire reagál egészséges kinézettel - erre vágysz.

Viszont az alapok mindenkire igazak: diéta és sport. Diéta alatt azokat a tápanyagokat kell érteni, amire egyedileg a testednek szüksége van. Ha szemetet adsz neki, azt nem tudja felhasználni és raktározni fogja, mivel kivécézni nem tudod egy az egyben.

Mit értünk szemét alatt? Tessék megtanulni a mikro- és makrotápanyagok alapjait: bunny bejegyzése a testmesteren, szálkásítás elmélete. Googlizz rá, ahová belinkeltem törölték a bejegyzésem. Ha sokkal több szénhidrátot viszel be mint amire szükséged van, akkor a tested hízással fog reagálni.

1000 kalória? Lelassult az anyagcseréd? Mindent raktároz amit megeszel? Tessék megtanulni mire van szüksége a testednek és aszerint élni.

2014. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Amit az utolsó írt, amellett még fontos, eddig hogyan étkeztél. A szervezet rááll egy tartalékoló üzemmódra a koplalás mellett, létrejön a csökkent anyagcsere, és egyebek, mert a szervezet túlélni akar. És jönnek a kg-m.

Sok diétánál ott hibáznak, hogy úgy gondolják, ha kevesebbet esznek, akkor fogyni fognak, viszont egyrészt nem mindegy miből, másrészt ha utána ugyanúgy esznek mint előtte, akkor garantált a jojóeffektus, a tartalékolás miatt. A szervezetnek fontos, hogy érezze, nem kell raktároznia, mert mindig kap kaját, ezért hangsúlyozzák, hogy nem elég naponta kétszer enni, vagy milyen fontos a reggeli. Egyél inkább többször, keveset. Különben meg kitudja milyen a testzsír %-d.

2014. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sehogy se sikerül? Ha jól értem eddig egyféleképpen próbáltad. Nem mondhatod, hogy sehogy.
2014. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#8: A test nem kezd raktározni, csak azért, mert napi egyszer kap enni... A koplalás valóban nem jó (bár kivételes esetben az is bejöhet, egyszerűen túl sokfélék az emberek, s persze sokat számít a fogyás utáni étkezés), de a kisszámú evés egyesek kb. egyetlen esélye... 1600 kalóriát nekem átkozottul nagy odafigyeléssel (ami nem szokott megtörténni) szét tudnék vágni 2 rendes étkezésre, de sokkal könnyebb pár órán belül bevinni, akkor legalább kellemesen jóllakom és le is van tudva a dolog egy napra. Persze ehhez megfelelő szervezet és étrend kell. Az enyém ezt támogatja.

A párom napi 2-3 étkezést tart, többel fölémenne a súlytartó 2500 kalóriájának és hízna. Vagy kaparná a falat éhesen, de nem olyan mazochista.

2014. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!