Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy lehet hogy tegnap...

Az hogy lehet hogy tegnap voltam edzeni, és másnap több mint egy kg-mal többet mutat a mérleg?

Figyelt kérdés
Ráadásul egésznap szinte alig ettem, nem is reggeliztem egyszer ebédeltem azt se bírtam megenni, és edzés után a maradekot ettem meg, nem hiszem h ennyitől meghíztam volna. Ez nagyon bosszanto amugy mert fogyozom

júl. 24. 07:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

🤦🫤🤷


Talán izmomnövekedés következett be? Nem voltál még nagy wc-n?

júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogjátok már fel hogy a fogyás és a hízás ugyanúgy hosszú folyamat. 4 napig el se dönti a szervezet hogy amiz megeszel azt raktározza vagy sem.

Az pedig hogy a merleg többet mutat nem feltézlen zsírosodás/hízás. Lehet

- menstruáció előtti vízvisszatartás

- meleg idő miatti vízvisszatartás

- stressz, rossz alvás miatti vízvisszatartás

- edzés után az izmok feltöltődt3k szénhidráttal

- nem voltál nagy wx-n

- több folyadékot ittál

- több szénhidratot ettel ami szonten ideiglenes vizvisszatartas

- amiatt is tarthatsz vissza vizet h azon izgilsz h hoztal e

- nem reggeli, wc utani es eves elott sulyokat probalsz osszehasonlitani

- volt egy hibas merese a merlegnek


Es meg egy csomo mas. Egy nap alatt nem lehet fél kilót se hízni nemhogy egyet

júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De voltam nagy wc-én és a mérleg ugyan annyit mutatott
júl. 24. 07:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor megmértem magam este lefekvés előtt, reggel 2kg-val több voltam

nem hinném, hogy éjjel híztam 2kg-t...

Ne méregesd magad egyfolytában, heti 1x kb ugyanabban az időpontban, akkor fogsz látni változást. A napi méregetés csak stresszel

júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet téged se meggyőzni logikával. Pedig a 2 es jól leírta. Egy héten max egyszer van értelme megmérni magad de még az is hamar van.
júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden nap mérni magatokat. Fogjátok fel. Elég havonta 1-2 alkalommal. A mindennapi mérés ilyen hülye kérdéseket szül.

A fogyás lassabb, hosszabb dolog ennél, nem egy nap alatt fordul.

júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos ember testsúlya kalóriabeviteltől függetlenül akár napi 3-4 kilót is ingadozhat (víz, széklet, salak, só, elektrolit, glikogén, stb.), úgyhogy ez a "hétfőn 60 kiló voltam, kedden meg 61 kiló, mi lesz velem?" típusú ostobaságok arra utalnak, hogy fogalmad nincs a fogyás, az anyagcsere, a kalóriaegyensúly alapjairól. A fogyás nem lineáris. Nem napról napra, nem edzésről edzésre történik, hanem hetek, de inkább hónapok távlatában értelmezhető.
júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%
Az izomszövet súlya kétszer annyi mint a zsírszövetnek. Ergó, ha voltál edzeni és izmot építettél, de tegyünk fel vesztettél zsírt is, akkor is lehet több a súlyod.
júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

"izomszövet súlya kétszer annyi mint a zsírszövetnek. Ergó, ha voltál edzeni és izmot építettél"

A másik ökörség, amikor egy-két tudatlan szerint az izomépítés egyik edzésről a másikra történik, és laikus naturál hobbigyúrósként egy nap alatt 1 kiló száraz izomszövetet lehet növeszteni. Vak vezet világtalant ezen az oldalon.

júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ahjj jolvan csak félek nem akarok hízni
júl. 24. 15:26
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!