Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik nagy túlsúlyból (50 kg+)...

Akik nagy túlsúlyból (50 kg+) fogytak, nektek hogyan sikerült, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várnám akik nagy vagy extrém nagy súlyból fogytak le egészséges testsúlyra. Mik ezzel a tapasztalatok, kinek hogyan sikerült, mennyire volt nehéz? Mennyi idő alatt ment le a súly, és milyen sportot, mozgásformát végeztetek közben? A táplálkozásotok, étrendetek, életmódotok hogyan változott? Maradt utána megnyúlt, felesleges bőr?

Igazából tapasztalatokat és tippeket szeretnék arra hogy hogyan tudnék egészséges testsúlyra lefogyni (22L/165 cm/106 kg), mert kezdem érezni hogy már most megy rá az egészségemre, közérzetemre és minden másra is. A túlsúly miatt sikerült beszereznem egy kis IR-t is, és nem igazán szeretném ha cukorbetegség lenne belőle. 120 kg-ről indultam és "véletlen" fogytam egy hónap alatt kb, olyan értelemben hogy nem volt tervezett a fogyás maga. Hetente 2-3 alkalommal végzek erősebb fizikai mozgást, illetve az utóbbi időben elhagytam az éjszakai nasizást is. Nappal átlagosan nem eszek nagy mennyiségű ételt, 2-3 alkalommal eszek jobb napokon, de sokszor csak egyszer. És nem is teljes jóllakásig vagy kipukkadásig eszem magam étkezéseknél. A baj inkább az volt hogy éjszaka elkezdtem nasizni és minden létező dolgot bezabáltam amit csak tudtam, baromi nagy mennyiségben teljes jóllakásig. Fáradtság meg egyéb elfoglaltságok miatt ez teljesen elmaradt, szerintem ez is hozzátesz a fogyáshoz valamit. Viszont szeretném ha kontrolláltabb lenne a fogyásom valamivel, ehhez szeretnék tippeket olyan emberektől akiknek ez sikerült.


jún. 6. 10:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%

130kg —> 82kg.

Kalória számolás, szigorú diéta, és MINDEN nap 30 perc szobabicikli.

9 hónap alatt.

jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%
Tudom, hogy én ki esem egy kicsit a leadott súly kategóriából, de én 16 éves koromban álltam rá a dologra és 2020. 03.02.-2020 06. 15. Között leadtam 30 kilót (112.5 -> 82.2), amit szinten tartás de az egyértelmű izomtömeg beli változások mellett a tinédzser korban tartok 90 kilón 185 centi mellett. Ehhez egy borzalmasan egyszerű módszert alkalmaztam. Calorie calculator oldalon megnéztem mennyit kalóriát vihetek be egy nap hogy heti 1 kilót fogyjak (többet fogsz) ezután elkezdtem mindent egy mezei konyhai mérleggel mérni grammra és beütni googleba hogy "xy kalória", majdnem mindennek fel van töltve a kalória értéke különböző ezzel foglalkozó oldalakra. A kalóriáimat napközben a telefonom számológépével számoltam, majd a jegyzettömbömbe írtam, hogy szemmel tudjam követni az adatokat. Ez a 2/3 része, azonban a testmozgás sem árt mellé. Kezdj kis lépésekben, tapasztald ki milyen, mert ha egyszerre nrki akarsz állni biciklizni vagy futni 7-8 kilométert (jó tempóban!) akkor fel fogod adni. Lényegében ennyi, de fontos hogy legyen benne rendszer. Egyszerre soknak tűnik, de hozzá lehet szokni. Az a lényeg hogy rutint teremts. Azt még jegyezd meg hogy ne várd a csodád semmiképp sem, mert ezen csam és kizárólag tevtudsz segíteni, és hiába hatalmas cliché duma, minden fejben dől el. Sok sikert! :)
jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Hogy lehet ilyen fiatalon már ennyire elhízni? Tényleg érdekel mi ennek a háttere.
jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


#3, nálam pszichiólogiai gondok + mozgásszegény életmód + rossz táplálkozás az ami okozta, mindig is ilyen súlyban mozogtam, tiniként is 110-115 körül voltam bőven. Próbáltam én már az életmódváltást, de hamar feladtam mert a családom nem volt túl támogató, sőt. Vettem egy pici konyhai mérleget a számlálgatáshoz még régebben, akárhányszor látták hogy méricskélek meg írosgálom a dolgokat kiröhögtek és azt mondták úgy sem fog menni, minek csinálom 😅 Elég sok szurkálódást kaptam, mindig megjegyezték ha kevesebbet, vagy mást ettem mint addig, mindig negatív módon. Nyílván nem tolom a családra a felelősséget, elvégre én vagyok az aki túleszik meg nem mozog, de elég nehéz az életmódváltás akkor ha az arcomba röhögnek mert meglátnak a mérleggel. Ezért is hagytam fel régen ezzel, viszont most változtatni szeretnék rajta.

jún. 6. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem könnyű ilyen mérgező környezetben... :/ Ha már tiniként is ilyen súlyban voltál, akkor arról pedig jócskán a szüleid tehetnek, hiszen az ő felelősségük volt hogy mit eszel.

Na de ez már a múlt, tök jó hogy változtatni akarsz! Most már nagyon klassz kalóriaszámoló appok vannak, tölts le egyet, óriási segítség. :)

Illetve ekkora súlytöbblettel intenzív sportba még ne kezdj, de járj el sétálni, kezdetnek mondjuk napi 30 percet minimum.

jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 106kg-t fogytam, mindent összevetve 4 éven belül. 170->64kg.

Nekem egészségügyi szempontból volt fontos a fogyás, ez motivált, mivel IR, PCOS és PM alulműködésem is lett, éjszakánként fulladtam, fájt mindenem, sokat voltam beteg stb, szóval ezért. A külsőségek, kinézet egyáltalán nem érdekelt.

Röviden életmódváltással sikerült.

Hosszabban: Tudatos táplálkozás=rövidebben diéta- élethosszig tartó diéta. szénhidrátcsökkentés, kalóriacsökkentés, sokkal jobban megválogatom mit eszem, illetve hogy miből mennyit. Nem csináltam tiltólistákat amiket régen a sikertelen próbálkozások során, hogy mit nem ehetek, ezekből tudtam úgyis, hogy nem tudnám életem végéig ezeket kizárni, de még évekre sem. Ez egyszerűen egy stratégiai döntés volt. Havi 1x csinálok csalónapot, egyébként pedig a diétámat tartom, most már közel 5,5 éve:)

Mozgás: eleinte csak sétáltam, itthon tornázgattam, a lényeg az volt, hogy ne üljek, hanem mozgásban legyek. Később átment ez gyorsgyaloglásba, majd a munkahelyem miatt lehetőségem lett rá ezért elkezdtem úszni járni, mai napig Heti 5x 2 órát járok úszni, munka után. Nekem ez a max amit bírok energiával, és idővel.

Sokat kezdtem foglalkozni a túlevés mentális lelki oldalával is, sikerült visszafejtenem, hogy kisgyerekkoromból eredhet egy nagyobb érzelmi trauma után, amit evéssel kompenzáltam, ez aztán szokássá majd függőséggé alakult észrevétlenül. Megtanultam kezelni az érzelmi evést, falásrohamokat, étkezési naplót vezetek, és egy olyat is amibe azokat az érzéseket írom le amiknél korábban ételhez nyúltam. Ha érzem hogy rám jön az ehetnék ( nem azért mert éhes vagyok, hanem mert ennem " kell") akkor előveszem és neki öntöm ki az érzéseimet, hogy milyen élvezetet okozna ezt vagy azt megenni és miért nyúlnék hozzá, aztán leírom, hogy ez nem megoldás ha csak eszem pedig nem is vagyok éhes. Mire végzek a körmöléssel, el is múlik az érzés. Az a furcsa, hogy ezek a dolgok évekig nem is voltak tudatosak, fel se tűnt hogy érzelmi okokból is eszem. Szóval meg kellett tanulnom felismerni mikor vagyok valóban éhes, és mikor van érzelmi kívánósság. Az étel sajnos tud ugyanúgy függőséget okozni mint bármi más, pl alkohol, drog, dohányzás, szerencsejáték stb stb. De ezt nyilván csak azok értik meg igazán akik maguk is megélték.:(

Ha valamit kihagytam, kérdezz nyugodtan:)

jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Ha tényleg érdekelne, a google a barátod, rá lehet keresni, nem kell érdeklődésbe burkolt rosszindulatú kérdéseket feltenni.
jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Google nem indexeli az itteni hozzászólásokat. Szubjektiv velemenyekre voltam kíváncsi. Az pedig az igazi rosszindulatú aki rosszat feltételez másokról
jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kedves Vezető ***** válasza:

Ha pszichológiai gondod van, lehet egy antidepresszáns hatására is farkaséhséged. Szsrintem maga az ételek változtatása is sokat számít, diétázhatsz is kicsit, a több mozgás lehet lépcső, lift helyett, gyalog a boltba villamos helyett, ilyen apróságok is, vagy elkezdhetsz otthon is mozogni valami kinect-es játékra, az szórakoztató is.

Lényeg hogy ne az legyen a mozgásélményed, hogy "fut a dög melegben a duci, izzad, és bámulják az emberek". Persze később jó lehet a futás is, de valakinek nem okoz örömet a Sport, azért ajánlottam pl a játékos mozgást.

jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Szeretnék ide egy kis updatet írni, mert nem igazán akartam volna új kérdést kiírni emiatt. Tartom magamat rendesen úgy mint eddig, nem nasizok egyáltalán és napközben több alkalommal, normális mennyiségű ételt eszek olyan 4-6 óránként, nincs éhségérzetem. Viszont baromira szomjas vagyok folyamatosan, száraz a szám akkor is ha két perccel előtte egy liter vizet lehúztam. Aránylag gyakrabban is járok mosdóba mint eddig, de a szomjúság így is megmarad. Az elképzelhető hogy az IR okozná ezt? Ha jól emlékszem volt már egy hasonló időszakom, szintén olyankor amikor ledobtam pár kg-t. Ez természetes, idővel hozzá fog szokni a szervezetem és elmúlik? Annyira nem vagyok otthon ezekben, nekem minimális tüneteim voltak, de semmi ilyesmi például.

jún. 8. 05:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!