Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, hogy...

Miért hiszi mindenki, hogy nagy túlsúlyból gyorsan és könnyen lehet sokat fogyni?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen látom a válaszok között, hogy egy hónap alatt 10 kilót akkor tud fogyni, ha 100+ kg súlyról indul.

Közben eleve oka van, ha valaki ezt a súlyt eléri.

Sajnos én is ebbe a kategóriába tartozok. Elvileg nincs pajzsmirigy gondom, mivel a vérvétel nem mutatja. Akkor se, ha az alulműködés minden tünete megvan. Többek között az, 1800 kcal alatt kell maradnom. Amúgy postás vagyok, napi 8 órát gyalogolok, lépcsőzök és cipekedek. Ha egy kicsit elengedem magam, mondjuk nyaraláson, egy hét alatt simán hízok 4 kg-ot, akkor is, ha sokat úszunk és sétálunk. Amit aztán kb. 2 hónap diétával (1200 kcal) tudok leadni. Aztán elérem a megszokott súlyom, és nem megy le több. Bevallom, hogy kb. 4-5 hónap felesleges éhezés után fel is szoktam adni. Ugyanis a napi munkámat én se tudom úgy végezni, hogy szédülök, éhes és ingerült vagyok.

A súlyom jelenleg 110 kg, 155 centihez, és a napi kcal bevitel 1800. De ez már túl sok, mert így éves szinten 2-3 kg-ot hízok.

Próbáltam már csodaszereket, koplalást, konditermet, mindent. Napi 3 alma és víz, mellette egy óra kondi. 100 kilóból egy hónap alatt lement 3, első hétvégén, mikor abbahagytam, feljött 4 kg, és velem is maradt.

Miből gondolja ilyen sok ember, hogy nagy túlsúlyból könnyű fogyni? Rengeteg esetben élőben is megkapom, hogy ha nem zabálnék, meg sétálnék legalább egy órát, egy hónap alatt 5 kilót le tudnék adni.

Valójában több fogyókúrás csoportban voltam. Könnyebb tartani a diétát, és eleinte motivál. De aztán mindig elkeseredek, hogy aki 70 kilótól indul, az 10-15 kg fogyásnál jár, én meg 3-nál, és centiben sincs változás.

Mindig jönnek a dokival is: a vérnyomásom, vércukrom, és a hormoneredményem is jó. Innentől az orvos is annyit mond, hogy nem kell zabálni.

Közben a pajzsmirigy alulműködés minden tünete megvan: alacsony termet, vastag vádli és boka, pattanások, korai őszülés, depressziós hajlam, stb.


Csak nagyon rossz azt az előítéletet látni, hogy nekem elég egy minimális energiabefektetés a látványos fogyáshoz. Közben egész életemben diétázni kell, és így se megy le.



2021. jún. 28. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg keress másik orvost.
2021. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogy milyen orvosnál jártál de endokrinológust javaslok. Az 1800 kalória egyébként nagyon kevés, pláne hogy fizikai munkát végzel. Hidd el, az nem célravezető, ha éhezel
2021. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez nem. Ki kell számolni a súlymegtartáshoz mennyi kalória kell. És ahhoz képest 500-600 kalória minusszal lehetne fogyni egy hónap alatt kb 1,5- 2 kg.

Ettöl többet nem is igazán egészséges fogyni.


Ez nem verseny hanem türelemjáték.

2021. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Keress másik, normális orvost, aki rendesen kivizsgál.

A "nagy súlyból gyorsabban lehet fogyni" meg olyanokra vonatkozik, akiknek nincs egészségügy oka.

2021. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Meg a pajzsmirigyed és a hormonháztartásodat is meg lehetne nézetni. 95 kg ról fogyok. Most vagyok 90kg és ezt 2000 kalóriabevitelel kicsivel több mint 2 hónap alatt leadtam csalónapokkal együtt. Mint írtam nincs értelme ekkora kalória deficitnek. Kb 500 kalória minusz per nap. Plusz a mozgás bőven elégnek kell legyen a lassú fogyáshoz.
2021. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
79%

A pajzsmirigy gond nem feltétlenül fog sima vérvételből kiderülni, speciálisabban kell nézni, csak ezt neked kell kérned.

Nem csak az számít hány kalóriát eszel egy nap, hanem az is hogy hányszor eszel. Ugyanis ha csak 1-2 alkalommal és összevissza akkor a szervezeted egy falat kaját is raktározni fog, mert nincs egy fix rendszer amire beállhat, ergo nem tudja mikor kap újra energiát és mindent eltesz.

Válts orvost, és a pajzsmirigyedet nagyon alaposan vizsgálja ki, olyat keress aki meghallgat, és ennek megfelelően segít is.

Az ilyen “ne zabálj” tanácsokkal meg ne foglalkozz, bárcsak ennyire egyszerű lenne ez hogy az ember kevesebbet eszik és le is tud fogyni és nem hormonális ez az egész.

Ezeket az extrém diétákat meg kérlek ne csináld, többet rontasz velük. Inkább egyél egy nap 5-6szor, keveset, mint hogy éhezz!

2021. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Én azért szoktam ezt mondani, hogy nagy túlsúlyból könnyebb fogyni (az elején), mert tapasztaltam is. Pedig nem extrém extrém túlsúlyról beszélünk, hanem "csak" 112 kilóról 171 centihez. Első 8 kiló lejött egy hónap alatt, aztán havonta 5 lement. Most vagyok 91, most már nem megy olyan gyorsan, mint az elején, viszont az első 20 kiló az kb. leolvadt pár hónap alatt.


De igen, akinek vannak egészségügyi gondjai, annak megint más, arra ez a nagy túlsúlyból könnyű fogyni nem feltétlen igaz. Nekem pl. jól kezelt cukorbetegségem van, ez engem egyáltalán nem akadályoz(ott) a súlyvesztésben. Viszont ha valakinek pl. kezeletlen cukorbetegsége van, akkor az is simán szerintem tudja akadályozni, meg aztán ezer más betegség... Viszont ha valaki egészségügyileg kb. okés, és van rajta sok fölösleg, akkor szerintem neki az elején nagy eséllyel gyorsan fog menni a dolog.


De neked mindenképp érdemes más orvoshoz menni, mert ha tényleg ennyire nem megy, akkor annak egészségügyi oka kell, hogy legyen.

2021. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A koplalás maradandóan lassítja az anyagcserét, jóval hízékonyabbá tesz. Minél többször koplalsz, annál könnyebben fogsz hízni utána.
2021. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem koplalni kell, hanem életmódot váltani. Ha most koplalsz lefogysz, majd visszatérsz a régi életmódhoz, akkor hiába fogytál le, minden visszajön, sőt több, mert előtte koplaltál. A szervezeted nem hülye, még jobban fog raktározni mindent. Lassan és ésszel kell lefogyni, majd tartani egész életedre, ez a kulcs.

Keress normális szakembereket ehhez!

2021. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem elég a vérvétel.Endokrinológián meg kell nézetned a teljes hormon térképedet.

Egyébként valószínűleg nyaralás alatt csak extra víz ment rád és nem zsír.Általában viszont igaz az,hogy nagy súlyból könnyebb fogyni.Viszont nyilván nem minden emberre vonatkozik.Azok,akik még nem látnak bele az életedbe,nem látják az erőfeszítéseidet,azoknak a szava nem számít.

2021. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!