Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyott már valaki sikerrel...

Fogyott már valaki sikerrel extrém nagy túlsúlyból?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, sajnos gyerek korom óta kövér.

200 kiló feletti súlyról szeretnék fogyni.



2021. jún. 15. 21:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
97%

Szia!

Hatalmas kitartást kívánok neked, és sok sikert,csak rajtad múlik! Senki máson.

Én nem ekkora súlyból fogytam, de 125 ről 95 re sikerült lemenni. :) még folyamatban van nekem is.

Annyi segítség: egyből, főleg ilyen súlynál..nehogy megvonj mindent magadtól(ételekben) ,mert azzal ártani fogsz inkább. Szerintem egy belgyógyász,akár házi orvos,biztosan segítene ez ügyben,hogy mit ajánl,mit nem,előtte esetleg 1-2 vizsgálat.

21/F

2021. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Persze, de kérj segítséget, első sorban háziorvostól. Ide tud beutalót adni.

[link]

2021. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Magadtól/magadban nem fog menni. Fordulj szakemberhez. Orvos megnézi, hogy mi az oka, pl. hormonális, egyeb szervi, vagy csak mozgáshiány. Szakember meg megmondja hogyan fogyj, ekkora súlynál milyen gyakorlatokkal kezd, hogyan, mikor, mit egyél, stb.
2021. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom hogy segít: 140kg-ról indultam és most vagyok 120

1500kcal-t eszem egy nap.

Számold ki a TDEE-det és abból vonj le 500-1000 kcal-t. ÉS annyit egyél meg egy nap.

Pl. nekem 2500 a TDEE-m és ahhoz képest 1000 kcal-al kevesebbet eszek egy nap (1500kcal). Így kb. 1 kilót fogyok 1 hét alatt.

Emlékezz hogy a fogyás 90%-ban diéta és 10%-ban testmozgás. Így az elején inkább a diétádra koncentrálj. Nekem pl. baj van a bal csípőmmel. Mozgok de próbálom kímélni még így is. Egyszer kell tönkremennie és utána egy életre leszázalékoltam magamat.


Más téma: Még diéta mellett ha megtudod tenni akkor érdemes lenne pszichológushoz is menned. Arra gyanakszom hogy gyermekkori sérelem miatt híztál meg ennyire. Kell a jó mentális egészség ahhoz hogy lefogyj, illetve hogy meg is tudd tartani a fogyást.

Persze lehet pajzsmirigy alulműködés, inzulin rezisztancia vagy PCOS miatt is. Ezeket érdemes lenne kivizsgáltatnod biztos ami biztos alapon.

Szóval hajrá és mindent bele :)

2021. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
95%
A Szent Imre kórháznak semmi értelme. Hónapokat vártam anno, hogy bekerüljek a nagy sztár Pados doktorhoz. Mikor végre eljött a pillanat, nem is ő volt ott, hanem egy random doki, aki kb. 2 percet foglalkozott velem, ami abból állt, hogy a kezembe nyomott egy kinyomtatott kalóriatáblázatot. Nevetséges volt az egész.
2021. jún. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

Előrebocsátom, hogy én nem vagyok szakértő, életemben nem is fogytam durván sokat, bár gyerekkoromban pufi voltam, azóta tinédzsekorban leadtam 10-15 kg-t amit kisebb ingadozásokkal, nagyjából tartok.

Viszont ha rám hallgatsz, először azt kellene tisztáznod,hogy pontosan mi a motivációd, miért szeretnél lefogyni? Egészségügyi, vagy esztétikai, esetleg más okokból?

Ha utóbbi, akkor megnyugtathatlak, hogy sok férfinak még ezzel a fizikummal is bejönnél. :) Én pl. az extra kövér csajokat kedvelő, sportos, intelligens srác vagyok. Régóta vágyam megismerkedni egy hozzád hasonló testalkatú nővel. ;) Ezzel és a másik kérdéseddel kapcsolatban írtam privit, ha nincs ellenedre, akkor válaszodat várom.

29/F

2021. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom... Nem akarom sértegetni a kérdezőt. Csak annyit mondok hogy ha egy nő 100 felett van akkor már garantáltan tudom hogy erősen el van hízva. Férfiaknál ez a szám 120 felett. Ez bármilyen magasság mellett. Nyilván alacsonyabb embereken egységnyi súlytöbblet jobban meglátszik, mint a magasabb társaikon.

200+ kg az iszonyatosan egészségtelen és megterhelő.

2021. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ilyen súllyal mindenképp orvoshoz kell fordulni,hogy kontrollált legyen a fogyás. Nagyon nem mindegy 200+ kilóval milyen ütemben fogysz és gyanítom éhezéssel, önsanyargatással könnyű ebből a kezdősúlyból hamar sokat ledobni,ami a szívednek/keringésednek nagyon megterhelő.

Plusz ilyen súlyt betegségek nélkül nem tudom el tud-e érni valaki,valószínűleg van ott valami gond hormonálisan,de a cukorbetegség sem kizárt,már cska ezért is orvossal kéne konzultálni .

2021. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Fogytam már jó 40 kg-t még régebben de akkor 135 kg ról indultam. A rekord súlyom 148 kg volt akkor fél év alatt lementem 135 kg-ra csak azzal hogy eljártam sétálni jó 1 órát meg odafigyeltem az étkezésre, nassolást elhagytam. Aztán egy ideig pihentettem a dolgot jó másfél évig, de mivel akkor fizikai munkát végeztem így nem híztam vissza szerencsére. Aztán jött az elhatározás ha már ennyi lement akkor lefog menni több is, így elkezdtem komolyabban edzeni lépcsőzés, bicajozás, amikor jött a jó idő és nyitottak a strandok, szabadtéri uszodák stb... akkor mentem úszni, étrenden változtattam annyival hogy minimalizáltam a szénhidrát bevitelt meg kerültem a cukros ételeket, nasikat stb... aztán szépen lassan mentek le a kilók.


Persze komoly akaraterő kellett ehhez, és az is hogy ne legyek lusta ha 1-1 olyan nap van amikor semmi kedvem de mégis rávegyem magam. A másik az hogy bevezettem azt hogy 2 nap edzés után 1 napot pihenek így kevésbé ment el a kedvem és nem görcsöltem rá ha esetleg egy olyan hét van amikor kevesebb ment le akkor nem ostoroztam magam hogy még többet stb... Nem görcsöltem rá, és centiben is mértem magam mert sokszor abban volt nagy változás mert némi izom feljött mivel minimális erősítést is csináltam saját testsúlyos edzéseket persze.


Bár neked elég extrém túlsúlyod van nem tudom hogyan lehetett ez mert ez brutális. Itt valószínű betegség is van a háttérben.


Neked azt javaslom kezdésnek hogy beszélj a háziorvosoddal erről hogy Ő mit javasol, meg előtte egy kivizsgálás hogy minden rendben veled, pl.: vérvizsgálat, pajzsmirigy vizsgálat sem ártana, meg ehet az emésztéseddel van gond, meg ehet extra lassú az anyagcseréd.

2021. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is hasonló cipőben járok, 200 kiló felett járok 24 éves lányként (de 20 évesen is itt tartottam). Egyszer sikerült fogynom 20 kilót, ch csökkentett diétát követtem. Pár hónap után sajnos teljesen megállt a fogyás, fél évig semmi nem ment le, abba is hagytam. Aztán később kiderült, hogy PCOS-em, IR-em és pajzsmirigy alulműködésem IS van, plusz súlyos D-vitamin hiány, meg ráadásnak pár jó kis étel- és pollenallergia. Elkezdtem szedni a gyógyszereket, meglátjuk, mi lesz.


Ha gondolod, nyugodtan írj rám, és támogathatjuk egymást. :)

2021. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!