Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyott már valaki sikerrel...

Fogyott már valaki sikerrel extrém nagy túlsúlyból?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, sajnos gyerek korom óta kövér.

200 kiló feletti súlyról szeretnék fogyni.



2021. jún. 15. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Én sosem voltam 200 kg felett, nekem a max. súlyom 118 volt, de egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy előbb mindenképp orvoshoz kellene menned, hogy mit javasol az orvos, pluszban ugye különböző vizsgálatok nem ártanának. De mindenképp orvosi felügyelet mellett kéne fogynod szerintem, mivel ekkora súlynál már szerintem könnyű még pluszban ártani magadnak, ha rosszul közelíted meg a fogyást.


De hajrá, menni fog! Sosincs késő változtatni, én is kiskoromtól kezdve túlsúlyos voltam (hasonló korú vagyok, mint te), de sosincs késő ebből kitörni, és idén kezdtem el változtatni, és már körülbelül a súlyfeleslegem felét leadtam, neked is menni fog. :)

2021. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Először menj dokihoz, mert nem azért híztál ennyit, mert szeretsz enni. Valami gond van, akár az inzulinoddal vagy a pajzsmirígyeddel stb.. ha megtaláljátok a problémát, kapsz rá gyógyszert és már az elindít a fogyás útján. Menj dietetikushoz, ő ad egy megfelelő étrendet, amit rád szab, annyi és olyan étellel, ami hasznodra válik.

Addig is elkezdhetsz króm tablettát szedni, krumpli és kenyér helyett salátát, káposztát enni, édesség helyett fehérje shaket/palacsintát enni.

Sok sikert kívánok! Kitartás és sikerülni fog!

2021. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

Nagynénémnek ugyan “csak” 150 körülire sikerült meghíznia, és mikor végre elment orvoshoz, kiderült, hogy cukorbeteg. Nem ijesztgetni akarlak persze, hogy tuti te is az vagy, de az extrém nagy súly miatt szerintem is mindenképp kellene egy kivizsgálás, hogy minden ilyesmi betegséget ki lehessen zárni, mert ha valami fennáll, lehet, teljesen más, speciális diétával, életmóddal tudsz csak fogyni.


Aki meg arra biztatja, hogy ugyan, nem kell lefogyni, így is bejöhet valakinek...Normális? A kérdező egészségéről van már itt szó, nem esztétikai kérdésekről! Egy anorexiást is lebeszélnél a hízásról, orvosi felügyeletről, mert hát neked úgyis a vékonyak tetszenek?

7-es, te meg igenis sértegeted burkoltan és kioktatod őt. Tökéletesen tisztában van vele nyilván, hogy káros a súlya, nem véletlen írta ki a kérdést, hogy hogyan fogyhatna. Ráadásul még baromságokat is írsz. Aki pl 190-200 cm-hez mondjuk 130 kg és izom is van rajta, az egyáltalán nem kórosan elhízott, max túlsúlyos. A két állapot nem összekeverendő.

2021. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A többiek összefoglalták a lényeget, még annyit tennék hozzá, hogy azért is fontos, hogy orvos által dokumentálva legyen a fogyás, mert így TB alapon tudnak később esetleg bőreltávolítást végezni, nagy fogyásnál ez szükséges lehet.

Sok sikert, meg tudod csinálni. :)

2021. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok. 13-as: Azt nem is a kérdezőnek írtam hanem a srácnak aki azt mondta hogy nem kell lefogynia. Én is elhízott vagyok, nem az oroszláncsont toronyból osztom az észt.

Én nem akartam megsérteni senkit, se burkoltan se nyíltan. Viszont pátyolgatni sem fogok senkit hogy 120 felett is egészséges lehet. Ja persze, hozz fel egy irreális példát 200+ cm-es testépítőkkel mert ott a bmi meghülyül. Én átlagember példákat hoztam fel.

2021. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
24%
120-ról feleződtem, 60 egy év alatt. Nem olyan nehéz.
2021. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 170 kilóról kezdtem fogyni, ez azért már elég extrém, és most tartok 2 év 3,5 hónapnál és vagyok 77kg, ( 65kg a cél egyébként, szóval már igazán nincs sok hátra). Már majdnem normál tartományba esik a testtömegindexem:)

Nem lehetetlen megcsinálni, de nem is akarlak becsapni, piszok nehéz időnként. Egyáltalán nem könnyű, főleg úgy, hogy egy életre változtatni kell és folyamatosan tudatosnak lenni, különben nagyon gyorsan visszahízik az ember.

Nekem amúgy anyagcsere betegségem, pcos és pm alulműködésem is van. Ami nem könnyíti meg a dolgot. De ennek kapcsán jutottam el végül oda, hogy mire van leginkább szükségem a tartós fogyáshoz:)

2021. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

Drukkolok nagyon! :)

Te még időben kapcsoltál, még fiatalabb vagy, könnyebben alakul a tested.

Én csak most jutottam el oda hogy ez így nem mehet tovább, teljes életmódváltás kell. Még nagyon az elején vagyok, -7 kg-nál tartok, de sok olyan apróság van, ami más mint eddig. Jelentősen csökkent az étvágyam, nem kívánom már minden áron a cukrot és a fehér lisztet, kezdem élvezni a mozgást (egyelőre csak séta, de az napi szinten).

Életem egyharmadát különböző diétákkal töltöttem, és ezek jelentősen hozzájárultak a túlsúlyomhoz, szóval tényleg csak és kizárólag a tejes életmódváltás működhet. Nekem kb. 1,5 hónap volt amíg elkezdtem beállni erre az új életmódra, és elkezdett könnyebb lenni. A lényeg hogy ne add fel, ha egy kicsit megbotlasz vagy úgy tűnik sokáig nem változik semmi. :)

Ha kell egy kis bátorítás, szeretnéd kibeszélni magad, nyugodtan írj! :) Én kisebb súlyról indulok, de azért egy cipőben járunk. :)(30/L)

2021. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!