Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet fogyni csak az étrend...

Lehet fogyni csak az étrend megváltoztatásával, mennyiségek csökkentésével?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok sportolni, mozogni, így csak az étrend átalakítása jöhet szóba, mérséklem vagy szinte teljesen elhagyom a kenyér, cukros italok, péksütik fogyasztását.
2023. jún. 18. 18:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet fogyni csak az étrend megváltoztatásával, mennyiségek csökkentésével?"

Csak így lehet. A sport, a mozgás, a fizikai aktivitás az egészséges élet alapja, ráadásul a sport támogatja a kalóriadeficit fenntartását is azzal, hogy értelemszerűen kalóriát éget, viszont önmagában kevés, hiszen ha az étrended által nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Fontos, hogy ne szemre/érzésre csökkentsd a mennyiséget, hanem a számok, a matek szintjén. Számold a konkrét bevitt kalóriákat, legyél deficitben, és fogyni fogsz.

"elhagyom a kenyér, cukros italok, péksütik fogyasztását"

Miért? Nyilván nem különösebben probléma, ha a kenyeret (bár vannak például teljes kirülésű gabonákból készülő kenyérfajták, amik dietetikailag kimondottan ajánlottak), a cukros italokat és a péksütiket elhagyod, de miért hagyod el őket? Meg tudod indokolni? Vagy csak azért hagyod el őket, mert a csapból is az a laikus ökörség folyik, hogy hízlalnak, meg hogy mérgek? Azt ugye tudod, hogy hiába hagyod el őket teljesen, ha ettől függetlenül a számok szintjén nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni?

"Sajnos nem tudok sportolni, mozogni"

Megkérdezhetem, hogy miért nem? Valami betegségből, sérülésből, balesetből kifolyólag?

2023. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Ahelyett, hogy elhagyod a kenyeret, cukros italok és péksütik fogyasztását, tanulj meg kalóriát számolni és nem kell semmit sem elhagynod..


Elhagyhatod Te az összes "rossz" ételt, az összes péksüteményt, bármit, de a fogyás csak azon fog múlni, hogy kalóriadeficitben vagy-e, vagy sem.


Számolj kalóriát. Lesz egy kalóriakereted, X kalória, és ezen az X kalórián belül BÁRMIT ehetsz.


Egyébként áruld már el, hogy mi a baja minden embernek a kenyérrel? Még a cukros italok és péksütik elhagyását meg is értem, mert 1 liter üdítőitalban lehet akár 400-500 kalória is, illetve 1 db kakaóscsigában is (amit mondjuk a tescoban, pennyben stb helyeken veszel) van 400 kalória körülbelül és ez nagyon nem megérős kalória-tápanyag arányt nézve. De a kenyérrel mi a gond? Jó szénhidrátforrás. Heti szinten 5x edzek már 2 éve, odafigyelek az étkezésre, és én is eszem kenyeret, és bumm, semmi probléma.. :D Felejtsük már el ezt a Schobert Norbis "a szénhidrát rossz" felfogást..

2023. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2023. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
1: Igen, kerekesszékes mozgássérült vagyok, nem tudok edzeni vagy ilyesmi, de jó lenne fogyni, ezért gondoltam erre. A cukros üdítők, péksütik, tészták úgy tudom, a sok cukor meg fehér liszt (?) miatt hízlalnak, ezek elhagyásával próbálnám a kalóriabevitelt csökkenteni.
2023. jún. 18. 18:42
 5/30 qborka ***** válasza:
67%

Nekem így sosem sikerült változtatnom,csak amikor már megszerettem a mozgást.

Azóta viszont akkor is formában tudom magam tártani,bármit is egyek,annyit amennyi belém fér,bár tény,hogy 40 év felett kicsit lassabb a folyamat.

2023. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

"cukros üdítők, péksütik, tészták úgy tudom, a sok cukor meg fehér liszt (?) miatt hízlalnak"

És ezek miért hízlalnak? Egyáltalán mit jelent az, hogy egy élelmiszer hízlal? Miért hízlal a fehér liszt, és miért nem hízlal mondjuk a natúr csirkemell? Nagyon sajnálom a helyzeted, és nagyon dicséretes, hogy változtatni szeretnél, mert észrvetted, hogy a testsúlyod egészségügyileg problémás, de amíg egy Femina.hu cikk szintjén vagy tudásban táplálkozás témakörben, addig nehéz dolgod lesz. Olvasd el ezt a cikket mindenképp:

[link]

"ezek elhagyásával próbálnám a kalóriabevitelt csökkenteni"

És ha ezek elhagyásával sem kerülsz kalóriadeficitbe, akkor mi lesz? Tölts le egy ingyenes telefonos kalóriaszámoló alkalmazást, vegyél egy pár forintos konyhai mérleget, mérd le az elfogyaszott ételt, írd be az alkalmazásba, az kiírja a kalóriaértéket, legyél deficitben, és fogyni fogsz. Minden bizonnyal az étrended átalakítását nem a kenyér és a tészta teljesen értelmetlen elhagyásával kell kezdeni.

2023. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
6: A kenyér és a tészta elhagyása már önmagában kevesebb kalóriát jelent, nem? Értem, hogy más élelmiszerek (párolt csirkemell) kevesebb kalóriát jelentenek, de ha ez is mínuszt jelent, akkor miért baj a kenyér elhagyása, csökkentése?
2023. jún. 18. 19:01
 8/30 anonim ***** válasza:
27%

"kenyér és a tészta elhagyása már önmagában kevesebb kalóriát jelent, nem?"

Nyilván de. A kérdés, hogy a kenyér és a tészta elhagyása önmagában kalóriadeficitet jelent-e. Ha nem számolod a konkrét bevitt kalóriákat, akkor ez úgy fog kiderülni, hogy vagy fogsz, vagy nem.

"miért baj a kenyér elhagyása, csökkentése?"

Ki mondta, hogy baj? Mi csak azt mondtuk, hogy értelmetlen.

2023. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%
10 kilót fogytam az utóbbi évben. Mindent zabálok (kóla, hamburger, pizza, csokik, gumicukor, tészta, stb.) napi szinten, csak nem annyit, mint korábban. Mozgás az 0.
2023. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
9: Köszi, ez tényleg jó motiváció. :D
2023. jún. 18. 19:25
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!