Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor hízlal a sör, vagy...

Most akkor hízlal a sör, vagy nem? Midnenhol mást modanak.

Figyelt kérdés

pl az egyik ezt


1 üveg sör kb 170 Kcal, míg 10 dkg kenyér 250 Kcal

A sör kalóriatartalma túl van lihegve. Nem vedelhetsz meg minden este 3-at,de 1-et simán. Egy rendes szelet kenyér 200 Kcal, egy zacskó Lay's chips 3 üveg sör. FÉl liter 1,5%-os tej 225 Kcal.


a másik meg ezt

Nem a kalória számít, hanem a glikémiás index, vagyis, hogy mennyi idő alatt szívódik fel! 50 alatt számítanak lassú felszívódásúaknak, 50-75-ig magasnak, 75-100-ig vannak a cukrok, ezek a legmagasabbak! Ha pl. megeszel egy almát az abban lévő szénhidrát órákon át szívódik fel, így nem lesz belőle rögtön zsír. A szőlőcukor GI-e 100, vagyis ahogy lenyeled szívódik, és ha éppen nem futsz, vagy sportolsz valamit akkor elraktározódik az izmokban vagy a májban glikogénként. A gond csak az, hogy az átlag ember sosem sportol, így a glikogén raktárai mindig tele vannak, ezért zsírként raktározódnak el a felesleges kalóriák. Na és most jön a poén!!! A sör glikémiás indexe 110, vagyis magasabb, mint bármi másé a világon! :D Ettől lehet a legjobban hízni! :D


akkor most kinek van igaza?


2010. okt. 8. 22:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*mindenhol
2010. okt. 8. 22:19
 2/11 anonim ***** válasza:
pont ma atanultam a glikémiás indexről, és valóban a szőlőcukorhoz viszonyítanak mindent, az a 100% a sör meg 110???? ez komoly.....
2010. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bizton állíthatom hogy nem. 60 kiló vagyok, és minden nap sörözöm, hosszú évek óta.
2010. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy hizlal-e azt nem tudom,de én mióta nem iszom alkoholt (sört ittam mindig is,bort vagy rövidet csak nagyon ritkán évente 2-3 feles max.) én azóta híztam! Gondolom azért,mert a sörnek vízhajtó hatása van,most meg nincs mi kihajtson belőlem annyi vizet. Nem hinném,hogy hizlal,max felfúj a szénsav miatt.
2010. okt. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a sör az fogyókúrás, persze ha nem eszel mellette hanem a folyékony kenyeret iszod.
2010. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első a helyes. Cukorbeteg vagyok, ha alkoholt iszom, akkor sört, mert alig van benne szénhidrát. Nemhogy emelné a vércukorszintet, hanem csökkenti, ezért mindig kell előtte-mellé valamit fogyasztani. A neten írnak mindenféle marhaságot, nem kell rá adni.
2010. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
nekem régen mikor napi 3-4 sört megittam, lett sörhasam, és tényleg. Aztán leszoktam ezekről a hülyeségekről és elmúlt :)
2010. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A sor az tisztito hatassal rendelkezik, pl. ehgyomorra elfogyasztasz 3-4 dl. sort, akkor megszabadulsz a vese homoktol, vagy a kissebb kovektol is, tehat a legjobb vesetisztito!

En nem vagyok matematikus, de abban biztos vagyok, hogy az 1-2 uveg sor, amit neha elfogyasztasz nem lesz hizlalo, de amikor rendszeresen fogyasztod es nagyobb mennyisegben, akkor valoszinuleg igen.

2010. okt. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg ez is alkati kérdés. Aki írta, hogy 60 kg és minden nap iszik sört és nem hízik, az valószínűleg attól sem hízik,hogy minden este bevág egy szelet kenyeret. Szóval kb. a sörrel is így lehet! Aki hízékony és rendszeresen issza, azon meglátszik! De én is hiszem,hogy hetente 1-2 üveg egészséges!
2010. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha sok sört iszol, akkor sörhasad lesz, szóval nem épp alakformáló hatású :D
2010. okt. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!