Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Hogy...

Hogyan fogyjak le? Hogy vegyem rá magam, hogy kevesebbet egyek, egészségesebben táplálkozzak és tornázzak otthon?

Figyelt kérdés

Lány, 165 cm és 60 kg vagyok. Már utálom, hogy semmi sem áll jól vagy nem jönnek rám a ruhák. 53-55 kg-ra szeretnék lefogyni. Heti 2x járok táncra, szóval a mozgás megvan. Kicsit egészségtelenül táplálkozok. Nagyon ritkán eszek édességet és üdítőt. Szinte mindig teát, kakaót, tejet vagy vizet iszok. Kevés zöldséget és gyümölcsöt eszek, viszont előregyártott ételeket, hamburgert, hot-dogot, pizzát nem szoktam enni csak kb. évente 3x. Az a baj, hogy válogatós vagyok. A nehéz ételek a kedvenceim. Pl. Pörkölt, tésztaételek, húsok. A főzelékeket, gyümölcsleveseket nem szeretem, pedig tudom, hogy jót tesznek a beleknek és az emésztésnek. De egyszerűen nem ízlenek.

És az a fura, hogy tesóm pont az ellentétem. Ő mindent szeret, csak a húst nem, ezért ő vékony.


Szóval tudnátok adni tanácsot, hogy hogyan szeressem meg ezeket az ételeket is, és hogy hogyan vegyek vissza az evészetből? És írnátok néhány otthoni gyakorlatot, amivel lefogyhatok? Illetve hogyan legyen kitartásom? Főleg most, hogy jönnek az ünnepek. Köszönöm! <3



2022. dec. 18. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A kalóriadeficit egy jó kiindulási pont lehet. A súlytartáshoz megfelelő napi kalóriabevitelből vonj le 500-600 kcalt, és ez egy jó kezdés, így nem leszel éhes valószínűleg. Hetente egyszer egy csaló nap pedig belefér, de akkor is mértékkel kell csinálni. Ha minden nap sétálgatsz 1-2 órát, azzal is egész jól tudsz kalóriát égetni, és még kikapcsolódás is, felfrissülész, közben zenét is hallgathatsz fülesen. Ha betartod a kalóriadeficitet, Hosszú távon ki fog fizetődni, meglátod. Amíg a kereten belül vagy, gyakorlatilag bármit ehetsz. És fontos hogy minden nap minimum két liter folyadékot igyál.


Napi 1300-1700 kaloriával szépen le tudnál fogyni, közben mégsem leszel éhes

Egyébként egyáltalán nincs baj a súlyoddal de ha jobban érzed magad 54 kg körül, akkor szíved joga a fogyás, de a lényeg, hogy ne tedd tönkre magad

Remélem tudtam valamit segíteni:)

2022. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

"165 cm és 60 kg vagyok. Már utálom, hogy semmi sem áll jól"

Ezzel a magassággal még akkor is normális lenne a testsúlyod, ha 5-6 kilóval nehezebb lennél, ergo a BMI-d abszolút jó, szóval ha semmi sem áll jól, akkor azt esetedben nem drasztikus fogyással, hanem edzéssel, izmosodással tudod megváltoztatni, illetve a testképzavarod megszűntetésével.

"tesóm pont az ellentétem. Ő mindent szeret, csak a húst nem, ezért ő vékony"

Ez bárcsak így működne, ahogy te elképzeled. Nem láttál még kövér vegát/vegánt. Én sajnos nagyon sokat, ugyanis nem a hús hízlal, ahogy nem is a cukor hízlal, nem is a szénhidrát, nem is a glutén, nem is a laktóz, hanem a tartós kalóriatöbblet. Mindegy, hogy te most "egészséges vagy egészségtelen" ételekből (ezek a fogalmak dietetikailag nem léteznek, csak szólok) eszel sokat, ha tartós kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz, ha tartós kalóriadeficitben, akkor fogyni.

Neked is, ahogy mindenki másnak is szüksége van egy progresszív edzéstervre és egy célnak megfelelő étrendre (kalóriaszámolás, fehérjeszámolás, stb.). Én a helyedben pont nem a karácsony előtti napokban kezdeném el pusholni ezt az életmódváltás dolgot, viszont utána el kéne kezdened tudást szerezni sport és táplálkozás témakörben. A legjobb az lenne, ha keresnél egy hiteles személyi edzőt.

2022. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Majd jövőre... Most karácsony előtt felesleges bohóckodni. Egyed a bejglit meg mindent, addig, amíg lehet👍
2022. dec. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
Az ugye megvan előző, hogy nem attól dagadt valaki amit karácsony és szilveszter között megeszik? Hanem attól amit szilveszter és karácsony között zabál.
2022. dec. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

2.

"pusholni" = (pl.) erőltetni.

szívesen.

2022. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Azért akartam most elkezdeni, mert karácsonykor mindig hízok, és ha lefogyok, legalább nem leszek több, mint azelőtt.

Lehet, hogy kicsit túloztam, nem vagyok kövér, csak van rajtam egy kis felesleg.

2022. dec. 19. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

De meg tud sértődni az, aki még magyarul se hajlandó írni :D :D

gyere pontozd le ezt is, ahhoz nem kell angolul se írni, csak klikkelni (igen, nem hasznos a kérdező szempontjából, csak talán annyiban, hogy tiszteljük már a magyar nyelvet, bár tudom ez mostanában nem divat)

2022. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találni a saját motivációdat, ( ez mindenkinek más), anélkül esélytelen. Főleg hosszútávon. Márpedig ha rálépsz a fogyás, majd később a súlytartás útjára, életed végéig kontrollt kell tartani, különben villámgyorsan vissza lehet hízni.
2022. dec. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 adomjandominika válasza:
Szia! :D nézd meg ezt. Lehet segíteni fog. [link]
2022. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudjuk, Norbi! De inkább a mondandójára figyelj!

(Én így fogytam le rövid idő alatt rengeteget!)


https://www.youtube.com/watch?v=hqTeNOoR1_o

https://www.youtube.com/watch?v=c-Az1kHWwnE

2022. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!