Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit költötök egészséges...

Mennyit költötök egészséges ill. diétás élelmiszerekre 1 hónapban?

Figyelt kérdés
teljes kiőrlésű liszt,cukormentes csoki,édesítőszer stb.
2010. szept. 30. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsre, zöldségre rengeteget, húsra kevesebbet, tk. és magos kenyerekre szintén rengeteget, legalább 3-szor annyit, mint amennyiből a szar minőségű kaja kijönne.


Cukormentes csokiban nem hiszek, édesítővel (műanyaggal) nem mérgezem magam. Egyik sem egészséges ezek közül. Ilyeneket nem veszünk.

2010. szept. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
akkor mivel helyettesíted a csokit? ha nagyon csoki hiányom van akkor magam keverek ki csokikrémet margarinnal és édesítővel.
2010. szept. 30. 00:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Apeh-os kérdés:)?

Húsra a legtöbbet,zöldséget,táplálék kiegészítőt.Ilyen liszteket nem veszek.Folyékony édesítőt meg csak az esti túróra rakok.Édességet is ritkán veszek.

2010. szept. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Dpuglas R. Graham: 80/10/10, ha táplálkozás :)


Napi 2-3000 forintból lehet szerintem nagyon egészségesen étkezni.

2010. szept. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Douglas*
2010. szept. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én napi 6-szor étkezem (cukorbetegség miatt), és rájöttem, hogy nem drágább a diétás étkezés. A jó minőségű alapanyag a drága (különleges, zsírszegény sajtok stb.), de olcsóbb alapanyagokból is lehet azért jót főzni.

Diabetikus csokoládét, kenyeret stb. nem veszek, mert drága és ... xar :) Ha édességre vágyom, eszem egy gyümölcsöt, vagy főzök egy kakaót. Csinálok joghurtos desszertet (gyümölcs, vanília, édesítő).

Liszt helyett graham-lisztet veszek, ill. a sparban van 230-ért teljes kiőrlésű búzaliszt. De meg kell mondanom, nem használok túl sok lisztet. Leginkább zabkorpával sűrítem a főzelékeket, és avval készítem a palacsintát is. Fél kiló zabkorpa 240 körül van, és egy főzelékbe 1, max. 2 kanállal teszek, ami 5 gramm.

A tescóban eddig egy méregdrága kenyér 154 ft volt (fekete kenyér, mindenhol máshol 400 ft körül). most ott is drága lett, de lett helyette egy ugyanolyan fekete, 169-ért. Azt szoktam venni, mert nekem az egyik, legelterjedtebb kenyérsorozat nagyon megemeli a cukromat (mindenféle diétás kenyerük van, rohadt drágán).

Ami nagyon drága, az a friss zöldség és gyümölcs, hús. De mivel ezekből egyszerre nem lehet sokat megenni, költeni sem költök rá sokat. Pl. hiába drágább a sonka, ha csak 1 szeletet eszem belőle, olcsóbban jövök ki, mint 10 dkg parizerrel.

Mindig figyelem az idénygyümölcsöket, zöldségeket, felfedezek új dolgokat (pl. cékla).

Szóval, kell hozzá leleményesség, de inkább a jó kajára költöm a pénzem, mint még több gyógyszerre.

Édesítőszerre költeni... hát, félévente 400 ft. Ebből nem használ el az ember egy hónapban egy csomaggal.

A tesztcsík a vércukormérőbe... na, az genyadrága! Meg az úszásbérlet!

2010. szept. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
előző voltam. van még egy fontos dolog: otthon főzök, nem rendelek kaját, és nem a közértben kapom össze az ebédhez való péksütiket. így sokkal olcsóbban jövök ki.
2010. szept. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem költök az un. egészséges ételekre,mert az csak a reklámok szerint egészségesebb,mint a rendes kaják. Sok tej,zöldség,gyümölcs,hús változatosan,és amit lehet,otthon készítve,a fehér kenyeret is itthon sütöm. Mindenki egészséges a családunkban,nem elhízott egyikünk sem. Ja, és eleget mozog mindenki.
2010. szept. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Túl nagy problémát nem csinálok belőle! Reggel eszünk csak kenyeret tk-űt! Kettőnknek az kb. 4-5 napig elég. Édesítő hónapokig elég, mert csak a reggeli kv-ba nyomunk kettőt. Csokit, édességet nem eszünk, de ha nagy ritkán megkívánjuk, akkor fogyókúra ide vagy oda, megeszünk egy szelet sütit. Nem attól áll meg a világ. Üdítőt nem iszunk, bár azt nem a fogyi miatt, előtte sem sokat ittunk! Zöldségre, gyümölcsre költök a legtöbbet, bár nyáron szerencsénk van, apuéknál sok minden terem.
2010. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A legtöbbet zöldségre és gyümölcsre valamint sovány húsra költöm. Édesítőszerrel készült kajákat soha nem veszek viszont teljes kiőrlésű kenyeret és lisztet igen.
2010. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!