Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az izomépítés jó módszer a...

Az izomépítés jó módszer a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18eves vagyok, idáig 25kg-tol szabadultam meg, most vagyok 108-110 kg korul. Az utóbbi egy hétben neki álltam, kardiozni, heti 3-4et akartam beiktatni, viszont láttam, hogy ez egyàltalán nem vezet semmi jóra mivel előjön a "skinny-fat" dolog. Így arra gondoltam, hogy mivel sajnos a legközelebbi edző terem majdnem egy órára van innen, így neki állnék itthoni izomepito gyakorlatokat végezni, esetleg valami tanácsotok/tapasztalatotok van ezzel kapcsolatosan?

Valahogy igy nézne ki: Heti 3db izomepito feladat(30perces) illetve 2-3db kardió (15-20perces)

Elore is koszonom mindenkinek!


2022. jan. 24. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az izomepites jo modszer a fogyashoz igen

En is fogytam igy majd 20 kg-ot

40 perc kondigep sulyokkal

10 perc kardio bemelegites

10 perc kardio levezetes

Nyujtas

Kardio pl szobabiciklivel,ugrokotelezessel vagy egyeb kardio geppel

Heti 3-4 alkalom eleg ilyen edzesbol es meg lesz az eredmenye

Etkezes lenyeges persze

Sovany husok,hal,lassu felszivodasu ch,feherje por,zoldsegek

Kcal kiszamolva minden etkezesre

Tobbszor eszunk kevesebbet es nincs igy ehseg roham

2022. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11-es. Eloszor is gratulalok neked!

Viszont mint ahogy irtam, sajnos nincs olyan távolságra edző terem, hogy azt be tudjam iktatni a napjaimba, ráadásul pont az erettsegi évében, igy ezt sajnos nem tudom megvalósítani (a kondi gepes részét)

2022. jan. 24. 19:30
 13/22 anonim ***** válasza:

Akkor vegyel sulyzorudat es tarcsakat ra

Eloszor kisebb tarcsakkal inditassz és fokozatosan emeled a sulyt

Vannak hot iron videok a neten es az is hatekony

Ugrokotelezeshez csak egy ugrokotel kell

Meg lesz az eredmenye ha így csinalod

Koszi a gratulaciot😊

2022. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Szerintem ne logikazzunk mint a 8-as, plane mint hetkoznapi senki ember.


Az egyik masik valaszolo jol irta, szakirodalombol kene nezni a dolgokat. Erre valaki irta hogy azt is random ember irta meg minden.


A random embernek utana lehet nezni a neten, milyen egyeb kutatasai vannak, es ugy latszik aki "random ember"-ezni kezdte a tudomanyos irodalmakat, az nem tudja hogy ez hogy mukodik. De valoszinuleg egy konyv nem volt a kezeben sem, lehet az is csoda, hogy itt tudja felig meddig ertelmezni a kommenteket meg a kerdest.


A tudomanyos irodalmakat nem random emberek irjak. Einstein is, Michio Kaku is, Darwin, Stephen Hawkings is random ember volt?


Ezen felul, a szakmai irodalmakat nem csak stilisztikai lektoralas ala vetik (amit nem is egy-ket ember vegez, fuggetlenul a szerzotol), hanem szakmailag is lektoraljak (megint csak tobb fuggetlen ember).


Tehat egy komoly szakmai irodalmat a szerzon kivul meg kb 5 - 10 fuggetlen szakmai szem nezi at es jovahagyja vagy kifogasolja. Ezt angolul "peer-review"-nak hivjak egyebkent.


Innentol kezdve szerintem az ilyen "logikaval megmondom a tutit" emberek meg olvasatlanok ne irjanak mar ilyen baromsagokat amiket irtak.


Ideje a feherjepor, aminosavak meg a husagy helyett kicsit tajekozodni, muvelodni is, hogy tudjuk azert mit hogy meg miert csinalunk, es hogyan kell rendesen.

2022. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Találtam egy edzéstervet az interneten, ami ehhez a súlyhoz/magassághoz volt kötve, es nagyon sokan dicsérték, viszont nem tudom, hogy ez hány kalóriát is égethet el nagyjából, esetleg nektek valami tipp?



1. Bemelegítés

2. 10perces kardió


A gyakorlatokat 4x kell megismételni, kettő gyakorlat között egy perces szünetek. Hetente 3-4 alkalommal.


Izomépítés:

1.Guggolás ütéssel- fent is,lent is(20db)-Comb


2.Kitörés- jobb oldal(20db)-Comb


3.Kitörés- bal oldal(20db)-Comb


4.Csípő emelés(20db)-Comb hajlító,Fenék


5.Lábemelés(20db)-Has


6.Felhúzás- két kézzel(5kg-20db)-Tricepsz


7.Felhúzás- bal kézzel(5kg-20db)-Tricepsz,Mell,Váll


8.Felhúzás- jobb kézzel(5kg-20db)- Tricepsz,Mell,Váll


9.Kitolás hátulról(5kg-20db)-Tricepsz


10.Kitolás elölről(5kg-20db)-Váll,Felső mell


11.Oldalsó emelés- bal kézzel(5kg-20db)-Váll


12.Oldalsó emelés- jobb kézzel(5kg-20db)-Váll


13.Front emelés(5kg-20db)-Váll,Mell,Tricepsz


14.Süllyesztett felhúzás(5kg-20db)-Hát,Comb


15.Törzsemelés(20db)-Alsó hát

2022. jan. 24. 23:21
 16/22 anonim ***** válasza:

Valóban lehet izmosodni fogyás mellett kezdőként. Illetve később is fenntartható a folyamat, de az már bonyolultabb (nem teljesen egymás mellett, hanem megfelelő váltogatással deficit, és enyhe plusz között).

Kérdező: az izomépítés hasznos a fogyáshoz, mert magasabb energia igényű szövet, szóval jó gondolat. Hogy pontosan milyen gyakorlatok, milyen intenzitással, azt viszont senki nem fogja tudni megmondani neked. Minden mozgás jobb, mint a semmilyen, az biztos. Kezdj el egy programot, ami szimpatikus, tarts ki mellette, és keresd a határaidat. Az alapgyakorlatokat érdemes megismerni, ezeket súlyokkal, és egyéb eszközökkel végtelenségig lehet nehezíteni.

A vádlid valószínűleg bedurrant. Normális is lehet, illetve akkor fordul még elő, ha lábujjhegyen csinálod a gyakorlatokat, főleg a kardiót. Meg kell tanulni a helyes kivitelezést, ebben egyébként sokat segít egy benti cipő, megfelelő talp betéttel. Illetve mindenképpen melegíts be, és nyújts le utána. Figyelj a szervezetedre, izomlázra, kimerültségre. A fejlődéshez maximális terhelés kell, vagyis feszegetned kell a határaidat, a sérülések elkerüléséhez pedig megfelelő mennyiségű pihenés. Ha nagyon kimerült, izomlázas vagy, ne erőltesd a komoly edzést, inkább sétálj, vagy kocogj aznap, vagy bármi más aerob mozgást végezz, ami nem terheli az izomzatodat, de átmozgat.

2022. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16-os. Koszonom szepen, sokat segítettél :)
2022. jan. 25. 09:51
 18/22 anonim ***** válasza:

14 xD

igen, akkor csak az általad említett szakmai zsenik válaszoljanak légyszíves, mert nyilván való, hogy az ilyen senki emberek, mint én 7es, meg egyebek, meg te, nem tudják értelmezni mások írásait, nem lehetnek személyes tapasztalataik. Mint írtam, amit leírtam full valós és szakmai, csak nincs szakzsargon, mert én kondizni járok, de nem vagyok se orvos, se edző, se dietetikus, de amiket leírtam, azokat józan paraszti ésszel mindeki kikövetkeztetheti és rá fog jönni, hogy igaz. Nem tudom minek kellett lepontozni, azt sem, hogy mit ugatsz, ha végigolvasod, semmi olyat nem írtam ami ne lenne igaz és baromi nagy segítség bárkinek, dehát ilyenek az emberek :) gratulálok.


A vádlid húzódásával kapcsolatban IS tudok segíteni: ha az izom húzódik, ráng, görcsöl, akkor magnézium hiány, mivel a mg és a kalcium segít az izmok összehúzódásában és elernyedésében.


SZÍVESEN ezt IS :) ennyit erről. Nem háborogni kell azon, hogy le vagy oltva, mert nincs igazad, hanem tovább olvasni, és gondolkodni és rájönni, hogy miért nincs, az infókat meg befogadni, és nem beugatni ismeretlenül, találgatni, hoyg én mit olvastam meg mit nem, kend a hajadra 14es, ott is van a 0%os értékelés, nesze.

2022. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Igazából az jó ha edzesz de nem bizti hogy kilót vesztes csak hogy átalakul izomra.
2022. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
19-es, szerintem ez még jobb opcio is, mint a huzamos súly vesztés, mivel igy elobb utóbb bejelentkezne a "skinny-fat" dolog, es póló nelkul meg rosszabb is lenne mint a túlsúly.
2022. jan. 25. 11:54
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!