Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az izomépítés jó módszer a...

Az izomépítés jó módszer a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18eves vagyok, idáig 25kg-tol szabadultam meg, most vagyok 108-110 kg korul. Az utóbbi egy hétben neki álltam, kardiozni, heti 3-4et akartam beiktatni, viszont láttam, hogy ez egyàltalán nem vezet semmi jóra mivel előjön a "skinny-fat" dolog. Így arra gondoltam, hogy mivel sajnos a legközelebbi edző terem majdnem egy órára van innen, így neki állnék itthoni izomepito gyakorlatokat végezni, esetleg valami tanácsotok/tapasztalatotok van ezzel kapcsolatosan?

Valahogy igy nézne ki: Heti 3db izomepito feladat(30perces) illetve 2-3db kardió (15-20perces)

Elore is koszonom mindenkinek!


2022. jan. 24. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

? :D


Izomépítés - kalória többlet

Fogyás - kalória deficit.


Inkább olvasgass még a témában, mielőtt bármit csinálsz.

2022. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez mind jó. Az első 20 kilómat kardió nélkül adtam le
2022. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Persze, teljesen jó terv.

Az 1-es olvasgathatna a témában, mielőtt kinevet másokat.

Pont aki kezdő, és ráadásul túlsúlyos, van a legjobb "állapotban" ahhoz, hogy kalóriadeficitben is tudjon izmot építeni.

Később ez már nehezebb lesz.

Szóval hajrá.

2022. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
0%
A súlyemelés fogyásnál csak abban segít hogy ne fogyj izomból mivel kalória deficitben nem lehet izmot építeni. Kardioval kell keverni úgy hatásosabb.
2022. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
4-es, ez nem igaz (3-as vagyok)
2022. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes vita. Én azt mondanám hogy mondjuk szakirodalmat idézzetek ennek eldöntésére. Mármint nem ilyen egészség blogokat, hanem rendes könyvet.
2022. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

6-os: miért? A könyveket is csak random emberek írták, blogot, cikket is írhatott orvos/edző/témában jártas, bármelyik lehet hiteles.


Elsőnek igaza van valamennyire abban, hogy: wtf? mi köze a kettőnek egymáshoz kb. Tehát attól, hogy izmot növelek, nem biztos, hogy hízok vagy fogyok, attól, hogy leszáradok, nem biztos, hogy izmot növelek, vagy vesztek. Nem teljesen igaz ez sem, mert nyilván, hogyha szálkásítasz és ozogsz, akkor minimálisan fogsz izmot növeszteni, mivel mozogsz és így múködik a test. És az is biztos, hogyha izomépítés miatt elkezdesz mozogni, akkor elkezdesz több kalóriát égetni, tehát szálkásodsz, de nem biztos, hogy "fogysz", hiszen az izom is plusz kilóként fog jelentkezni, ezért nem a súlyt kell nézni, hanem a testzsírszázalékot. Ráadásul az izom nehezebb mint a zsír, tehát a konkrét kérdésre a válasz: ha izmot építés nem jó módszer a fogyáshoz, mivel több kiló is lehetsz, mint előtte. Ugyanakkor szálkásodhatsz:D Én pl 64kg de izmosan jobban néztem ki, mint 59kg minimális izommal (16-18 évesen, 170 centivel).

A kardió nem egy jó dolog, mert az olyan pulzusszámon futtat, ahol drasztikusabb energiafelvétel kell a testednek, tehát izmot fog bontani, mivel azt egyszerűbb visszaalkítania fehérjévé, mint zsírt kibontani a raktárakból és azt átdolgoznia, illetve külső forrásból bevinned még cht és zsírt. Ezt szakirodalmak alátámasztják, aki akar, idézzen, de egyébként az egész amit írtam biztos hogy több könyvből összerakható, msot én nem fogok keresgélni, ez itt 8 év tudása és tapasztalata kb.


Véleményem szerint a kettő között van a legjobb esélyed: kis izomépítés, ettől nem leszel narancsbőrös, feszesebb lesz a bőr, jobban is nézel ki, a mérleget nem nagyon éri meg nézni akár, csak viszonyítási alapnak, és melette jobban ráfeküdni a szálkásításra, ha "fogyás" a célod. Akár még kardiózhatsz is pár hónapot, vagy HIT / HIIT edzés, de hosszabb távon ajánlom, hoyg nézz utána az aerob módszernek. Ha eleget "fogytál", akkor pedig felcserélheted és lehet az elsődleges szempont az izomépítés, másodlagos a kis aerobozás.

Valmint fontos, hogy szálkásítás időszakban ismétlések között kb max 0,5-1 perc pihenőt tarts, ha meg nem szálkásítasz, hanem izmot építesz, esetleg tömegelsz a jövőben, v vki más aki ezt olvassa, akkor 1-3 perc pihenőidő is lehet egy ismétlés között, itt a legjobb tanács amiről tudok, hoyg annyit pihenj, hogy minél több/többször kimenjen súly, de még ne múljon el a bemelegedettség, nálam ez 1,5-2 percnél van kb.

Ha plusz segítség kell: az is kam, hogy szálkásításnál kisebbsúly, tömegelésnél nagy súly. Pont hogy azért bír valaki szálkásításnál kisebb súllyal edzeni, mert kevés a pihi idő, nem tud nagyobbat megmozgatni anyniszor (8-12 ismétlés általában), tömegnél meg több a pihi és tud feljebb menni súlyban, míg az ismétlésszám megmarad, mert kipiheni magát annyira. Ez egyébként szálkánál azért kell így, mert így az egész maximum 1,5 órás edzésed alatt magas pulzusszámod lesz, a zsírégetés meg köztudott 40 perc mozgás után indul be, így mikor leedzettél 1-1,5 óra alatt utána benyomsz egy 20 perces aerobot, és jól fog szárítani. Ugyan úgy, vagy jobban, mintha futottál volna 1,5-2 órát, mivel ott az első 40 percben még nem égetsz zsírt.

Amit aerob/kardió, bármi közben főleg veszteni fogsz, az víz és sók, tehát azok pótlására érdemes figyelni, és nem megörülni hogy első héten ledobtál 2 kilót, mert abból 1,8 kg kb csak víz.

Zsírbontás serkentsérée szoktak használni különböző szereket, gyógynövény, vitamin, stb készítményeket, nem illegálisakra gondolok, én pl Super Fat Burnert szoktam szedni, és nekem az bevált. Van akinek nem vagy van akinek más, kötelező semmiképp sem kötelező szedni, és csodát sem csinál, max pár perccel előbb bontasz vagy hatékonyabban, de elhanyagolható, szóval az elején sztem ne ezekre hagyatkozz mert csak hamis biztonságérzeted lesz, hogy "na ennyi elég már, úgyis bevettem azt a pirulát".

Ezt mind anélkül írtam, hogy elolvastam volna a leírást, ez bárkinek hasznos tudás, rád specifikusan is igaz végülis, annyi plsuz h látszik, h főként fogyás a cél, így én azt javasolnám leginkább, amit arra vonatkozóan írtam. "Kalória defiben nem lehet izmot építeni" - ez igaz lenne, de azért nem az a gyakorlatban, mert neked van miből fogyni, és van elég kalóriabeviteled valszeg izomépítéshez is. Ez inkább azokra igaz, akiknek 7%-os a testzsírjuk és mondjuk abból akarnának elkezdeni kalóriadefiben izmot építeni :D valóban nem menne. S így elterjedt ez a mondás, mert alapvetően igaz, de rád nézve kétlem, fogsz izmot építeni, és szálkásodni is fogsz, ha alapvetően egy lazább szálkásítókondizásba kezdesz. Később már igazabbak lesznek az alapvetések persze.


25/F

2022. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérdezem mint hogy kijelentem, mert nem vagyok a téma szakértője.

Csupán a logikára hagyatkozva írom amit írok.

Szóval a szervezet úgy működik hogy energiára van szüksége minden áldott nap.Amit a bevitt kalóriából fedez.Aki fogyásban van, az kalóriadeficitben is van, így a szervezetnek több energiára volna szüksége,ilyenkor nyúl a különféle raktárakhoz, tartalékokhoz hogy fenn tudja tartani a megfelelő energia szintet.Viszont mindig a legkönnyebben hozzáférhető energiaforrást választja.És az izom ebben a sorban előrébb van mint a zsírtartalék.Minden embernek van izomzata,még aki életébe nem emelt meg semmit,annak is.Viszont ha hozzászoktatja az ember a szervezetét a folyamatos izommunkához és terheléshez,akkor megtanítja a szervezetnek hogy a plusz energiát ne az izmokból vonja el,ne építse le,mert arra szüksége van a szervezetnek a folyamatos terhelés miatt amit kap mondjuk a súlyzós edzések során.És így a zsírréteg beelőzi az izomzatot,mint energiaforrást és elkezd ahhoz nyúlni a szervezet.

Hülyeség?

2022. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség. Ha az izmok rendszeresen terhelve vannak és elég fehérje van az étrendben úgy lehet minimalizálni az izomveszteséget. A jó étrend mindig a legfontosabb
2022. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyebkent, azt vettem eszre, miota elkezdtem az otthoni edzést, hogy utana a vádlim elkezd feszülni, es nem csak kis időre, hanem tartósan. Tudom, nem orvosok vagytok, szoval elnezest, hogy ide irom be, de hàtha valamelyikotok tudja, hogy ez negatívum-e, vagy velejáró dolog
2022. jan. 24. 18:28
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!