Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaszámlálásnál miért...

A kalóriaszámlálásnál miért mondják páran hogy "bármit ehetsz ami a keretedbe belefér" miközben ez teljesen félrevezető? Másokat nem idegesít csak engem? Vagy valakinek működik ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Azt a tévképzetet keltik az emberben hogyha mindennap benyom egy pizzát meg egy Snickerst de amúgy a maradék időszakban koplal, akkor ugyanott van, mintha kiegyensúlyozottan táplálkozna...


Persze még az is lehet hogy fogyni fog (amellett hogy az egészségtelen étkezés miatt egyéb gondjai lesznek) viszont falási rohamai lesznek vagy folyton éhes lesz, kb 2-3 hét után fel fogja adni a diétát aki csak így komolyabb tervezés nélkül azt eszi amit épp talál és "belefér a keretbe".


Sokan félreértik emiatt ezt a "diétát" és emiatt adják fel. Dietetikus nekem még sose mondott ilyesmit, de akkor honnan ered ez a butaság?



2021. szept. 22. 14:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Én csak próbálom megérteni, hogy akik ezt terjesztik, hogy gondolkodnak.


Mert nyilván a saját, egyedi, ritka helyzetüket próbálják általánosítani.


De a fogyókúrában az számít h azoknál is működjön akik az átlagnak számítanak.


Ha olyan tanácsot adsz, ami végül azt okozza h az illető folyamatos kudarc miatt abbahagyja a diétát, az egy rossz tanács. Függetlenül attól h maga a diéta technikailag hatásos-e.


Pl. ha én edzésre annyit mondok hogy menjen mindennap 3 órát sportolni valaki mert ez a keret, miközben én 6 éves korom óta versenysporotlok szóval nekem ez a természetes. De a mai átlagember számára ez egyszerűen nem reális célkitűzés.

Tehát adok neki egy részletes edzéstervet ahhoz igazítva h izmosodni szeretne vagy fogyni, stb. De ha azt mondom neki h sportolj BÁRMIt akkor abból a bármiből az lesz h nem fog csinálni semmit, mert elmegy futni aztán tönkremegy a lába, elmegy a kedve az egésztől.


Ugyanez van ezzel a módszerrel is, viszont az edzéssel ellentétben itt mindenhol ezt olvasom, h "á tökmindegy mit eszel, csak férj bele a keretbe!"

2021. szept. 22. 14:52
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
A kalóriaszámlálás pont hogy általánosan jó. Az a lényege, hogy megtanuld, hogy mit és mennyit ehetsz 1 nap. Ha ez rutinná válik, akkor nem csodálkozik az ember, hogy dupláját eszi a szervezetének szükségesnek, és hízik. Az emberek többségének fogalma sincs arról, hogy pld. 1 löttyentésnyivel több olajban mennyi felesleges kalória van, és sokkal kevesebbel is elkészül az étel.
2021. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Értem. A kalóriaszámolás tehát egy alap, és amikor rájössz h a szokásos étrendeddel ez sehogyse működik, akkor új ételek vagy étrendek után nézel.
2021. szept. 22. 15:08
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Azt kéne megérteni, hogy a fogyáshoz és az egészséges élethez kell egy egészséges étrend. A kalóriaszámolás önmagában nem segít, mert az nem egy étrend. Ha valaki elhízik, akkor több kalóriát eszik, mint kellene neki. Ha lefogy, akkor pedig kevesebbet (+sport, de azt most hagyjuk). Na most, ha csak számolod a kalóriákat, attól nem lesz jobb az étrended. Viszont mivel látod, hogy az alap szar étrendeddel, ami tele van nasival és gyorskajával, nem fogsz beleférni a keretedbe, ezért változtatsz az étrenden. Tehát nem a számolás miatt fogysz, hanem az étrend megváltoztatása miatt, akkor is, ha a számolás miatt változtatsz az étrenden. Érteni kell az ok-okozati összefüggést.


Egy igazán jó étrend mellett nem kell semmit számolgatni, se kalóriát, se makrókat, semmit. Mert nincs benne olyan, amivel túlehetnéd magad. Nyilván lehet "csalni", de nem minden nap és nem extrém módon, hogy ne befolyásoljon semmit.

Ettől függetlenül nem kell elvetni a kcal számolást. Kezdőknek sokat segít az elején. De akkor is úgy érdemes használni, hogy először kell egy jó étrend és mellette biztos, ami biztos alapon nyomon lehet követni mennyit eszel. Persze akkor már érdemes makró és mikro tápanyagokat nézni, nem csak a kalóriát.

2021. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Megeszed ugyanúgy a pörköltöt nokedlivel, csak nem 4 kanálnyit szedsz, csak kettőt.
2021. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

14-es köszönöm, végre egy értelmes hozzászólás, így gondolkozom én is, meg a dietetikus ismerőseim is.

A kalóriaszámlással önmagában nincs baj, sőt, egy tök jó dolog, az ilyen tanácsokkal van baj, amikről írtam. És nekem az a fura h egyetlen dietetikus, háziorvos stb nem ad ilyen tanácsot, szinte csak itt olvasok ilyeneket, itt viszont kb minden kérdés alatt (lehet hogy ugyanaz az egy ember irogatja, bosszúból amiért nem tud lefogyni?

2021. szept. 22. 15:20
 17/23 A kérdező kommentje:
15-ös azt nem érted meg, hogy a valóság nem egy matekpélda. Ugyanis ebben az esetben éhes marad az emberek nagy része..
2021. szept. 22. 15:21
 18/23 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen egyetértek, Kérdező.


#15

Vagy eszel 8 kanál zöldséges curryt. Remélem érthető mit akarok ezzel mondani.

2021. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
28%

Miért is maradnál éhes két szelet pizzától, ha előtte eszel kalóriaszegény, de telítő zöldséget?

Off:

Jut eszembe:

Az illető bemegy a pizzázóba, kér egy nagy pizzát.

Megkérdik tőle:

- Négybe, vagy nyolc fele legyen vágva?

A válasz egyértelmű:

- Persze, hogy négybe! Ki a fene tud nyolc szelet pizzát megenni?

2021. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19 na igen, lehet h páran 2 szelet alatt már egy fél pizzát értenek :D

Én legalább 8 felé szoktam vágni, tehát 2 szelet az max egy negyed.

2021. szept. 22. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!