Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaszámlálásnál miért...

A kalóriaszámlálásnál miért mondják páran hogy "bármit ehetsz ami a keretedbe belefér" miközben ez teljesen félrevezető? Másokat nem idegesít csak engem? Vagy valakinek működik ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Azt a tévképzetet keltik az emberben hogyha mindennap benyom egy pizzát meg egy Snickerst de amúgy a maradék időszakban koplal, akkor ugyanott van, mintha kiegyensúlyozottan táplálkozna...


Persze még az is lehet hogy fogyni fog (amellett hogy az egészségtelen étkezés miatt egyéb gondjai lesznek) viszont falási rohamai lesznek vagy folyton éhes lesz, kb 2-3 hét után fel fogja adni a diétát aki csak így komolyabb tervezés nélkül azt eszi amit épp talál és "belefér a keretbe".


Sokan félreértik emiatt ezt a "diétát" és emiatt adják fel. Dietetikus nekem még sose mondott ilyesmit, de akkor honnan ered ez a butaság?



2021. szept. 22. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem TE érted félre a dolgot!

AZT NEM állítja senki, hogy csak csokit meg pizzát kellene enni, ha belefér a keretbe, HANEM AZT, hogy ilyeneket IS lehet enni, meg minden mást is, CSAK a MENNYISÈGRE kell odafigyelni!

A kalóriaszámolás AKKOR müködik, ha beleférsz a napi keretedbe ÉS nem vagy éhes egész idö alatt.


Magyarul, ode kell figyelni arra, hogy miböl mennyit eszel naponta, de NINCS TILOS élelmiszer, és éppen ezért nem lesznek falásrohamok.


(A nagybetük nem kiabálást jelentenek, hanem kiemelést, erre askénz nincs lehetöség az oldalon)

2021. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem butaság. Mint minden módszert ésszel kell csinálni. Az, pedig hogy "mindegy mit" az arra vonatkozik, hogy semmit nem kell kizárnia az étkezéséből. pld. Ha pizzát kíván egyen azt, de nyilván nem egy egészre kell gondolni, hanem 1-2 szeletre.
2021. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Értem, de ha eszem 2 szelet pizzát éhen maradok, tehát ebben az esetben nem fog működni a diéta.

Persze évente 2-szer el lehet ezt játszani, de akkor ezt oda kéne írni az ilyen javaslatokhoz. Mert a legtöbb ember LEGALÁBB heti 1x eszik vacsorára pizzát, tehát első körben az étrend megváltoztatása kell, és utána jöhet a kalóriaszámlálás.

2021. szept. 22. 14:26
 4/23 A kérdező kommentje:
És ezt most komolyan kérdezem, van itt olyan aki kalóriátszámol és vacsorára mondjuk eszik 1 szelet pizzát és az neki úgy oké?
2021. szept. 22. 14:27
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen, van. Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy a legtöbb ember hetente pizzát enne.
2021. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha megkívánod a pizzát és azt eszed, akkor olyan nincs, hogy éhes maradsz töle. A két szelet pizza meg szerintm igen sok, olyan nincs, hogy valaki ettöl éhes maradna.

A többi étkezésre meg eszel több olyan ételt, ami laktató, de kevés kalóriája van, jellemzöen zöldségételek jöhetnek szóba.

Másrészt miért ne lehetnek OK, ha este eszik valaki pizzát, ha nap közben kevesebb kalóriát vitt be - pl salátatállal, zöldséges currykkel, vagy egyéb kevés kalóriás, laktató étellel????


MEllesleg én soha nem ettem legalább egyszer hetente pizzát - inkább évente max. 4-5-ször, de pl a csülökpörköltet, sült csülköt kifejezetten szeretem és annak "ellenére", hogy havonta legalább egyszer ettem ilyesmit, éhezés nélkül lefogytam 15 kilót, csak a kalóriszámolással (meg sporttal).

2021. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én hetente 2-szer ettem előtte és szinte az összes ismerősöm, bár mi fiatalok vagyunk, általában rendelünk kaját, és késő este eszünk.

Nekem többet ért hogy elhagytam ezeket a dolgokat (este 11-kor még egy pizza, vagy hazafele az utcán egy lángos stb) és megterveztem az étrendemet egész hétre és elkezdtem magamnak főzni, mint az h önmagában számolgattam a kalóriákat.

2021. szept. 22. 14:37
 8/23 A kérdező kommentje:

Két szelet pizza után még éhenhalok..


Persze attól is függ kiről beszélünk.

Egy 40 kilós lányról vagy egy 80 kilós férfiról. Férfinál nyilván nagyobb a keret is, de nem annyival hogy jól lakj.


Én pl. salátából tudok annyit enni h ne éhezzek utána, vagy pl. hal zöldségkörettel. De ha 2 pizzát eszem meg este, akkor én már éjjel 1-2 felé a falat fogom kaparni, és a hűtőt nyitogatni. Talán egyetlen megoldás hogy megiszom 1 liter vizet, de ez nyilván nem egy értelmes, fenntartható dolog.


Olyan meg, hogy délben nem eszel csak kalóriaszegény dolgokat, az egy dolgozó embernél sztem tutira nem játszik. Elájulsz kb

2021. szept. 22. 14:41
 9/23 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem h az ilyesmi, hogy "amúgyis évente 2-szer eszem pizzát", meg hogy ebédre nem eszel rendesen, az egy ritka dolog. Esetleg olyan nőkről vagy kistermetű, vékony férfiakról (mondjukm ők meg minek fogyóznának?) tudom ezt elképzelni akik maguknak főznek és amúgy semmi dolguk, munkájuk nincs, vagy a munkájuk nem túl megerőltető, és nem is időigényes.
2021. szept. 22. 14:44
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
HA ennyire nem akarod elfogadni, hoyg ez müködö dolog, és csak belekötsz mindenbe, akkor csináld másként, de ne kötözködj!
2021. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!