Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet nasizni egy fogyókúr...

Mit lehet nasizni egy fogyókúrázónak a gyümölcsön kívül?

Figyelt kérdés
Nem chips-re gondolok. Pl puffasztott rizs vagy hasonlók?
2020. febr. 21. 00:45
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
68%
Sovány túró + zsírszegény natúr joghurt + eritrit + pár csepp citromlé. Ezeket összekutyulod és kész is a diétás túródesszert. Rengeteg hasznos tápanyag van benne és sokáig eltelít.
2020. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

Azért a magokkal is óvatosan, könnyű belőlük sokat enni, és az már nem illeszthető fogyókúrába.


Chia puding - chia mag mandula tejjel (plusz mehet bele gyümölcs is mértékkel)

Én mostanában felvágott répát, cukkinit, zellerszárat és karalábét nasizok (nyersen) hummuszba mártogatva (csicseriborsó krém, házilag is elkészíthető), nagyon finom, és jó ropogtatni való.

2020. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem kell nasizni. Le kéne szokni a napi rendszerességű nasizásról. Nemcsak annak, aki fogyni akar.

Időnként jó egy-egy csoki vagy szelet süti. De ne naponta és ne nagy mennyiségben. Egyébként nem vagyok az édesség ellen. Én is szeretem. De nem eszem naponta. Inkább csak hétvégén. És ha valamilyen alkalom van, akkor sütit, tortát.

Naponta 1-2 db gyümölcs is jó. Bár én ezt nem hívnám nasinak.

2020. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem feltétlen kell a nasinál is azt nézni, hogy most hasznos legyen jó zsírok legyenek benne stb...


Nyilván ha valaki diétázik figyel arra mit eszik most ha pl heti 1x vagy ritkábban megeszik kb 250kcalos nasit ami nem éppen tartalmaz a szervezeted számára jó dolgokat még baja nem lesz.


Sőt hosszútávon úgy fogja tudni csak tartani ha ritkán eszik olyat is ami megkíván.


Egyébként meg ha valamit kíván az ember az se véletlen van azt szokták mondani van abba valami amit a szervezete kíván.


Szóval nem kell ezt túlgondolni néha néha belefér bármi csak mértékkel nyilván.

2020. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Egy pohár natur joghurt, egy tömb túró, egy kanál ízesített fehérjepor, fagyasztott gyümölcs. Jól összekeverem, általában banános fehérjel készíten, igazi fehérjebomba :)
2020. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Barát Csaba ***** válasza:
63%
Ha nem eszel annyit amenyit lefogysz, akkor igazából bármit lehet. De a legfontosabb az egészséges étkezés lenne, amihez nagy mértékben kerülni kellene minden édeséget.
2020. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%

"Nyilván ha valaki diétázik figyel arra mit eszik most ha pl heti 1x vagy ritkábban megeszik kb 250kcalos nasit ami nem éppen tartalmaz a szervezeted számára jó dolgokat még baja nem lesz."


Hát tudod az a gond, hogy én pl. ha elcsábulok valami egyszerű szénhidrátos kajára, esetleg cukros édességre, akkor a szervezetem elkezd durván sóvárogni utána, és még többet akarok. Függőséget tud okozni ám, úgyhogy egyáltalán nem igaz, hogy nem lesz tőle semmi bajod.

Senki nem mondta, hogy minden nap nasizni kell, de időnként jól esik, és olyankor már inkább eszek meg egy chia pudingot banánnal, pár szem mandulával, amiben vannak hasznos tápanyagok, jó zsírok, vitaminok, mint valami telített szénhidrátot, ami hemzseg a cukortól.

Ugyanis nem csak az alakom, de az egészségem is fontos.

Ez nem azt jelenti, hogy időnként nem eszem csokit, vagy süteményt (alkalmakkor) de ha tehetem, akkor inkább választom a fentieket.

2020. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%

Én olajos magvakat eszem minden nap. Nagyon sok hasznos tàpanyag van bennük és finomak is. A mennyiség vàltozó. 60-80g körül. Illetve ha valami édesre vàgyom heti 1-2 alkalommal, akkor 2-3 kocka diabetikus csoki. Van többféle ízben, màrkàban.

Az én gyomrom egyàltalàn nem bírja a gyümölcsöket. Rosszul leszek tőlük. Sok éve nem eszem màr egyiket se.

2020. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
A Canderel gyárt cukormentes csokit. Egy kis méretű kb 300 Ft, de finom és ha nasit kívánok megeszek belőle 1-2 kockát.
2020. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én csokit szoktam enni, vagy éppen valamilyen kekszet, sütit stb., amit megkívánok. Én ebből nem csinálok problémát, bőven fogyok így is és ezt legalább szeretem és tényleg jól is esik. Amikor elkezdtem fogyókúrázni, akkor úgy indultam neki, hogy jó akkor mostantól nincsen semmilyen cukros édesség, nincsen péksüti, nincsen keksz stb. Aztán végül nyilván ezt így nem bírtam.... Én szeretem az egészséges ételeket is, szeretem a gyümölcsöket, zöldségeket, magvakat is stb., de amikor azt érzem, hogy valami kis nasira vágyom, akkor pl. nem éppen arra gondolok, hogy bekanalazzak egy kis túrót pár kocka gyümölccsel vagy pár szelet uborkát stb.... Úgyhogy én normálisan nasizok, alapból tulajdonképpen mindent eszek, csak mértékkel.
2020. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!