Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak mértéket, ha...

Hogyan tartsak mértéket, ha nem számolom a kalóriákat?

Figyelt kérdés

Már szinte reflexből számolom a kalóriákat minden egyes falatra, amit eszek. Igy könnyű volt a kivánt kalóriahatáron belül maradni, ami 1400 kalória volt eddig. De 15/L vagyok és szeretnék még nőni magasságban, ezért kevésnek tartom ezt az 1400-at, főleg , hogy én még mozgok is emellett.Viszont úgy szeretnék táplálkozni, hogy egyensúlyt tartsak (legalább 1x életemben), de nem akarom számolni a kalóriákat, mert 1400+ - as fóbiám van

De amit nem tudok az nem fáj :-D

Tehát az lenne a kérdésem, hogy aki nem számolja a kalóriákat, az hogy tud kiegyensúlyozottan étkezni ? Honnan tudjátok mikor/mit/mennyit ? Köszönöm előre is !


2010. júl. 15. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Okos döntés többet enni, gratulálok! :)

Egyébként én úgy szoktam, hogy csinálok egy "tiltólistát", amire bepakolok minden olyan kaját, ami nem egészséges. Pl. cukros löttyök, zsírban tocsogó rántott cuccok, finomlisztes dolgok, ilyesmi. És ezekből egyáltalán nem eszek. Az egészséges kajákból meg annyit, amennyi jólesik. Nem eszem magam degeszre, sosem fáj amiatt a hasam, mert bezabáltam, de korogni sem szokott. Szóval figyelj a tested jelzéseidre. Ha már jóllaktál, ne edd meg a kaját, csak azért mert ott van a tányérodon, de ha éhes vagy, akkor egyél pár falatot olyan ételből, ami egészséges. Pl. zöldség, gyümölcs.

2010. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló, még szivesen várok más válaszokat is !
2010. júl. 15. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsö elég o ötleteket mondott, de ehhez lenne egy kis kiegészitésem. A tiltott dolgokat nem jó egészen letiltani, mert egszer csak nagyon rákivánsz és nem fogod tudni visszatartani magad. Szerintem jobb, ha havonta egyszer megmengedsz ezekböl magadnak valamit, de nem mindent egyszerre és ezekböl nem sokat, csak éppen pár kortyot vagy pár falatot, de legfeljebb fél adagnyit. Ez elég arra, hogy ne kiand nagyon öket, és igy nem fogsz egyszer bezabálni belölük. (Elnézést a durva kifejezésért, de ez passzol a legjobban).

A mértéktartáshoz még van néhány ötletem:

Kisebb tányért használj, akkor a kevesebb ennivaló is optikailag többnek látszik és nem lesz az az érzésed, hogy CSAK fél tányérral ettél.

Figyelj, hogy kisebb dadagokat szedj ki, és inkább szejd mégegyszer, ha éhes vagy.

Figyelj, hogy lassan egyél: ha bekapsz egy falatot, akkor addig tedd le az evöeszközöket, amit megrágod - nagyon alaposan - és CSAK akkor vedd újra fel, ha már lenyelted. Igy sokkal kevésbé kezdesz el habzsolni, magadba tömni az ételt.

Figyelj, hogy csak addig egyél, amit ÉHES vagy, ne addig, amit jóllaksz. Rá fogsz jönni, hogy sokszor csak azért eszed meg a többit, mert még jól esik, de már nem éhségböl.

Egyél aránylag sok zöldségfélét, mert abban nincs sok kalória, egészséges, és sokáig jóllakottság-érzést kelt.

Ha nassolni van kedved, akkor egyél gyümölcsöket, abban ugyan van cukor, de egyrészt a legtöbb gyümölcsnek nek túl sok ennek ellenére az energiatartalma, másrészt meg sok vitamin és rostanyag van ezekben is.

Ha kimondottan édességre kivánsz, akkor vagy egész kicsi csokit vegyél, vagy egyél csak 1-2 kockát és a többit add oda a tesvérednek/barátodnak/barátnödnek/szüleidnek - ha csak pár falat, akkor nem hizlal nagyon, és ha nincs kéznél több, akkor nem árt.

2010. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!