Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Most akkor abbahagyjam és...

Most akkor abbahagyjam és elkezdjek más diétát?

Figyelt kérdés
26.napja csinálom 78kg-ról indultam most vagyok kb 75kg. Szeretnék 63-65kg lenni a nyárig, de vannak akik azt mondták ez már nem sikerülhet. Kicsit lassúnak találom ezt a fogyást, mit tegyek? Félek ha másba kezdek, akkor az sem biztos h használ, és akkor ezt a közel egy hónapot is feleslegesen csináltam végig.
2009. ápr. 11. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Én abbahagynám és elkezdenék mást. Pl így:


Kiegyensúlyozott étrendet és életmódotot javaslom, azaz:

-hetente rendszeresen mozogjál

-igyál sok vizet, minimum napi 2-3 litert - főleg ebben a nagy melegben

-minden étkezésedhez egyél friss nyers salátát szezonális zöldségekből, öntetnek oliva olajat, fűszereket és citromlét ajánlok. Ez ellát sok rosstal és tápanyaggal és nem is leszel hamar éhes.

-hacsak lehet minden napodat kezd egy jó marék gyümölccsel - éhgyomorra -, szezonálissal ha csak lehet.

-a finomított élelmiszereidet fokozatosan cseréld le teljes őrlésű gabonákra, a konzervek helyett friss zöldség és gyümölcsökre, kerüld a tartósított, előregyártott fagyasztott ételeket, a sok édességet.


Már ennyi változtatástól is hatalmas változásokat fogsz tapasztalni az életminőségedben.

2009. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Hát most igazából kettő dolgot tehetsz.


1. Komolyabban veszed a diétát és szénhidrát napon nem zabálod tele magad, meg úgy alapból keveset eszel mindenből, nem azt mondom hogy koplalj de sokszor egyél keveset. Amúgy ha kiszámolod ezzel az ütemmel is fogyhatsz még durván 6 kg-ot tehát akár 68-69-ig is lemehetsz ami nem rossz. Esetleg elkezdesz még hozzá mozogni.


2. Rájössz arra, hogy ez a szétválasztós diéta finoman szólva is felesleges, és áttérsz egy rost és fehérjedús, szénhidrátban szegény diétára sok mozgással.


Amúgy agyilag fel kéne fogni, hogy azért hízunk el, mert túl sok feldolgozott táplálékot eszünk, aminek baromi sok a kalóriatartalma, és mivel egy elkényelmesedett, jóléti társadalomban élünk, a kalóriákat nem dolgozzuk le, hanem zsírként raktározzuk. Persze a genetika meg egyéb tényezők árnyalják a képet, de alapvetően a mai társadalomban ha nem végzel heti háromszor ERŐS, MEGTERHELŐ, ha úgy tetszik KIMERÍTŐ fizikai munkát, vagy edzést, és emellett még a táplálkozásod sem tudatos, akkor szinte elkerülhetetlenül kalóriatöbbleted lesz, ami elhízáshoz vezet!

2009. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a baj ezekkel a felkapott menő fogyókúrákkal, hogy csak ideig-óráig képes az ember betartani. Azt kellene elfogadni, hogy egy teljes életmódváltozást kell beiktatni az életünkbe és nem kampányszerűen elkezdeni fogyózni, hogy majd nyárra lefogyjak. Én is így csináltam sokáig, de a vége mindig az volt, hogy lefogytam és a télen minden visszajött. Márciusban kezdhettem előröl az egészet. Ez a jojózás alapvetően kimeríti az ember szervezetét. Valaki vagy egészségesen él, és odafigyel arra, hogy mit tesz a testével (helyesen táplálkozik és beiktat egy kis testmozgást is) vagy nem. Ez a két út van. A többi csak hókusz-pókusz. Szerintem...
2009. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 maundrel ***** válasza:
sztem pedig folytasd, és próbáld szigorúbban betartani, minden étkezés előtt igyál meg egy jó nagy pohár vizet,és akkor máris kevesebb kaja fér beléd, és tényleg ne egyél sokat, egyél az étkezések mellé sok salátát, és próbálj meg sportolni is vmit mellé. Én 5 hete csinálom ezt a diétát, mindent betartok pontosan, és mozgok is mellé. az 5 két alatt 5 kilót fogytam (10-et szeretnék:))...szóval szerintem hatásos ez a diéta, csak be kel tartani
2009. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!