Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 éves vidáki lány vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves vidáki lány vagyok, aki már lassan beleőrül a szülei válása miatti terrorba! Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
apuék 5 éve váltak el, 23 év házasság után(ami időközben számomra is bebizonyosodott,hogy értelmetlen volt).Ez a terror 5 éve tart már!!Van egy bátyám is,aki egyetemista.Apunak lett egy szeretője,akivel azóta is együtt él,(a körülményekhez képest) boldogan.Apu mindent itthagyott nekünk.A házat(szép,nagy ház,minden luxussal)a kocsit sőt állítólag tetemes összeget a bankszámlán is,bár anyám ezt máig tagadja...persze semmi nincs már belőle. Anám az teljesen megbolondult. Sosem volt jó a kapcsolatunk, de mpost egy terror az egész. Állandóan zaklatja aput,meg a nőt is. MINDENFÉLE LEHETSÉGES MÓDON.Én tudom hiába tagadja...Engem és a tesómat is megőrjiti. Bármilyen gondja van, addig csavarja a szavakat,hogy a vége mindig az, hogy ez is apád miatt van. Pedig apa jó ember.Mindenki szereti,tiszteli a faluban is.Míg anyunak nincs egyetlen normális barátja sem.Sőt, a testvérével,rokonaival sem beszél.Én már mindent megpróbáltam,hogy valahogy segitsek neki,mert csak az anyám és valahol sajnálom is, de már kikészülök.Nem enged apuhoz menni,mert "ott az a q"(idézet tőle)már ugy tudom apu is kezd tönkremenni ebbe..ha szembeszállok vele, akkor hisztit csap,de óriásit,hogy hálátlan és áruló vagyok stb.Pszichológushoz is járt, évekig de sosem fejezett be egyetlen kezelést sem.Azokkal is mindig összeveszik.Ő mindenkinél okosabbnak,felsőbbrendűbbnek érzi magát. Sosincs pénzünk, pedig anyunak szép fizetése van és a válóperes papirban benne van,hogy az a pénz 3 évig elégnek kellett volna legyen gyerektartásra...mégsem vehettem,kérhettem semmit sem mert nincs miből,apád el.. a pénzt.....Apu szépen talpraállt. új,szebb,nagyobb háza,autója van, dolgozik reggeltől-estig,mint mindig...persze ezt is irigyli, de arra nem gondol,hogy vajon miért jutott többre apu 3 év alatt nélküle,mint vele 23 év alatt?Nekem van fiúm, nélküle már rég befordultam volna.De állandóan büntet,ha apu mellé állok, még a fiúmat sem engedi be. Mindenbe beleszól,mindent ő dönt el. apu most gyerektartást fizet, a v.peri határozat szerint,rendesen.amig nappali tagozatos leszek.persze asbból sem látok soha egy fillért se. Apuval csak néha találkozunk,mert otthon ebből mindig vita van napokig. Inkább akkor nem is keresem,hogy nyugalmam legyen.De akkor meg abból van vita hogy milyen szemét apu,hogy nem is keres. Komolyan bele fogok őrülni.Aput szeretem...anyut is,bár ez inkább csak sajnálat,szánalom.Apunak nem merek panaszkodni,mert abból is csak ujra baj lenne és még nekem lenne lelkiismertfurdalásom, mert anyu mindig tudja hogyan érheti el nálam.egy barátnőm szerint ha nagykorú vagyok,akkor már nekem kellene átutalni a gyerektartást,ez igaz?ha igen hogy merjek én ezzel anyu elé állni?pedig nagyon jó lenne csinosan,divatosan öltözködni,hisz most vagyok fiatal. Aputól nem merek kérni,mert tudom, ha az utolsó falatot is,akkor is nekem adná és most neki is válság van. Abátyám sajnos olyan természetű mint anyu.ő is tudja,hogy anyu nagyban hibás mindenért de ő már nem él itthon,szinte alig jön haza,mert csak összevesznek anyuval.Pedig az ő gyerektartása is anyuhoz megy. és egész hónapban megélne belőle, de így dolgozik suli mellett.jó mi?itthon meg semmi fejlődés.csak a kosz és a rumli, na meg a paraly mindenütt..anyám meg csak hízik és hízik(pedig nincs is pénzünk,nem értem miből?)már ott tartunk ha én nem nyirok füvet akkor akár fél méterig is nőhetne anyutól.hogy oldjam meg?mit tegyek,hogy helyreálljon a dolog valamennyire?ha elmennék apuhoz,lakni, az jó lenne.biztosan mehetnék is, az a nő sem olyan,mint amilyennek anyu beállítja,de tutira kikészülnénk anyutól mégjobban,ráadásul akkor még én is cserbenhagyom anyut..nem tudom mit tegyek?
2010. jún. 8. 08:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
35%

Bocs ha nem tetszik,de anyukád egy hétköznapi érzelmi zsaroló.A terápiát is valószínűleg azért nem fejezte be,mert az első találkozón szembesítették ezzel és nem tetszett neki.

Olvastam egy pszichiáter könyvét,hasonló tipusú emberekről írt.Olvasd el,hátha van benne megoldás,főleg ha otthon maradsz.

Peck M Scott-Ördögi emberek-Az emberi gonoszság lélektana.

Hétköznapi gonoszságról szól,nem köztörvényesekről.

2010. jún. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

szia kicsi lány....nagyon sokat gondolok rád, mi a helyzet veled?történt-e már valami?.....nem rég eszembe jutott még valami ötlet:tedd ezt a könyvet anyád fiókjába hátha elolvassa és leesik a tantusz neki:

"mérgező szülők" a cime....minden benne van...tényleg minden....ha kell, irj privit és el is tudom postázni neked...

2010. júl. 19. 15:35
 33/39 A kérdező kommentje:
bocsi ez nagyon csúnyán célt tévesztett...
2010. júl. 22. 06:42
 34/39 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy célt tévesztett? Mi történt?
2010. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
az utolsó kommentet én írtam, egy másik lánynak,aki hasonló cipőben jár mint én, de kapkodásom eredményeképp nem jó helyre küldtem, igy magamnak kommenteztem...ezért a tévedés...bocsi..egyébként még minden a régi, egyszer próbáltam kitörni a ketrecemből, de akkora botrány,ordítozás,hisztéria,balhé lett belőle, hogy feladtam.Annyit értem el vel, hogy felkavartam anyámban az állóvizet.Egészen csendben volt már, de ezzel ismét feltámadt, nekirontott apámnak a leglaső adandó alkalommal és kezdődött minden előről.Hiábavaló minden próbálkozásom, belőle nem lesz már normális ember.Mindenért apámat okolja, bármi történik velünk, addig magyarázza amig le nem vezeti oda a szálakat, hogy ez is azért van mert az a szemét apád elhagyott minket!! Az, hogy annyi gyerektartást fizet utánunk,ami 6 számjegyű az neki semmiség!Persze nem tudom mit szólna ha ennyi fizetése lenne össz-vissz. mint ahogy nagyon sok család él ennyiből mint amit ő kap gy.tartás fejében!!!!! És sosem kapok belőle!!csak ha nem birom már és azt ondom neki,hogy szólok apának...akkor nagynehezen ad belőle valamit. Pedig ha jól tudom nagykoru lettem és ettől kezdve nekem járna az a pénz. mint ahogy a tesómé is, aki már dolgozik,szóval van fizuja és mégis küldi apa ugyanazt az összeget,amit nekem...naná,hogy anyám lenyúlja az egészet...eddig egyetlen egyszer nem hallottam, hogy megkérdezte volna a bátyámtól,hogy van-e pénze? Persze ő más tipus,olyan mint anyám...nagyon egy húron pendülnek, lehet, hogy ő mondta neki,hogy nem kell pénz. El tudom képzelni, már csak azért is, hogy anyunak jobb legyen, ő inkább keres magának pénzt.Én is akartam dolgozni a nyáron, de nem engedett.Sehová nem enged!! Elegem van már.még egy évem van a gimiben aztrán esküszöm a lehető legmesszebbre megyek továbbtanulni! Az is lehet, hogy elmegyek még az országból is!! csak apát sajnálom itthagyni, egyedül őt...meg a barátaimat.
2010. aug. 2. 07:24
 36/39 anonim ***** válasza:
61%
micsoda??????hatszámjegyű gyerektartás??????barátom!!!mégis mi a fenét képzel még ez a nő??mármint anyád!! Emellett, ha jól értem van munkája, szép fizetéssel?+ két nagykorú gyereke, akik után szépen lenyúlja a lóvét,ami az övék?Hát ne is haragudj meg, de te is egy jó nagy marha vagy,akár csak apád! Hogyan kérd el tőle azt ami a tiéd?ezt komolyan kérded?bemész lányom a hivatalba, a helyileg kirendelt gyámügy-családs. munkatárshoz oszt megmonod,hogy nem kapod meg a pénzedet!ő tudni fogja mit kell tegyen,ha anyád továbbra is akadékoskodik..(persze ezt utána rögtön dörgöld is az orra a lá,hogy tujda,már léptél az ügyben, jobb ha hallgat) utána kijössz,bemész egy közeli pénzintézetbe,nyitsz egy számlát a nevedre és odaadod apádnak,hogy na erre utald a pénzt!!!!a bátyád ha ilyen hülye az ellen te semmit nem tehetsz, de nehyogy már a te pénzedet is felzabálja!Öregem,hát hol élünk mi?mi van már?hová lett a világ,hogy ilyet megtehetnek emberek gond és felellősségvállalás nélkül????komolyan mondom kinyílt a bicska a zsebemben..szóval ne nyavajogj itt nekünk tovább, hanem állj talpra és lépj a saját érdekedben végre...ez anya?ez neked anya?????nanem mondom meg hogy mi ez inkább....szívok egy cigit és elköszönök...te pedig gyerünk!Fel a fejjel!!!nagy a gödör de ki tudsz mászni!méghozzá egyedül!!!!!!!
2010. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Hm, Nálad is félremegy egy komment, meg az "új anyudnál" is? Nem kicsit sánta a történet.
2010. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"ha jól tudom nagykoru lettem és ettől kezdve nekem járna az a pénz"


Bocs de rosszul tudod a gyerektartás a gyereknek jár ha felnősz magadat kell eltartanod, és amíg otthon laksz és ebből fizetitek a lakbért hogy tető legyen a fejed fölött mindegy kinek a nevére jön mert neked is számlákat kell belöle fizetni, nem divatos ruhákat.

2010. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Sofiel válasza:

Szia Kérdező! Most olvastam a kérdésed és a négy oldalnyi választ. Csodálkozom, hogy senki nem írta, hogy keress TE külső segítséget. Amikor valaki ilyen függő állapotban van, és úgy érzi, nem tehet ellene semmit (a másik érdekében, aki kínozza őt), akkor egy olyan csapdába hajszolja bele magát, amiből nem lát kiutat, mert a jogai és a kötelezettségei olyan ellentmondásban vannak, amit nem bír feloldani, és ez elviselhetetlenségig megbénítja. Ezt muszáj kifésülni, mert ha így marad, akkor tényleg beleőrülhet akár az ember, és mindenféle betegség stb. lehet a következmény, ahogy írták többen. Ezért, ha "életben" akarsz maradni, akkor rendet kell csinálni a fogalmak között! Mi kötelezettség, mi elvárható áldozat, mi kikényszerített zsarolás, és mihez van NEKED jogod egy ilyen helyzetben? Amit az anyukád csinál (csinált?) veled, az sokkal több annál, mint amit együttérzéssel lehetne támogatni, ezt te is érzed és tudod. Ha ezt támogatod akár a hallgatásoddal, akkor nem jót teszel, hanem CINKOSSÁ válsz, az ő gonosz működésében, és ráadásul ezen az oltáron még feláldozod a saját harmóniádat, testi és lelki egészségedet. Ez olyan ellentmondás, amit fel kell először magadban oldanod ahhoz, hogy lépni tudjál anélkül, hogy az önvád agyonnyomna - amit anyukád gerjeszt, ahogy a csövön kifér...

Mindebben tud neked segíteni szakember, ahova egyedül el tudsz menni, anélkül, hogy beszámolnál róla akár anyukádnak, akár apukádnak. Meg kell keresni a helyi családsegítőt, és elmondani, hogy mi a helyzet, ott van pszichológus, akivel át lehet beszélni az érzéseidet, a lehetőségeidet, és aki végigkísér a változtatásokon. Nagyon rendesek szoktak lenni, hidd el, sok mindent láttak már, van tapasztalat, és tudnak tanácsot is adni. (Rájuk pedig vonatkozik a titoktartás, így nem kell kiadnod magad.)

De azóta két év eltelt, mi történt veled?

2013. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!