Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 éves vidáki lány vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves vidáki lány vagyok, aki már lassan beleőrül a szülei válása miatti terrorba! Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
apuék 5 éve váltak el, 23 év házasság után(ami időközben számomra is bebizonyosodott,hogy értelmetlen volt).Ez a terror 5 éve tart már!!Van egy bátyám is,aki egyetemista.Apunak lett egy szeretője,akivel azóta is együtt él,(a körülményekhez képest) boldogan.Apu mindent itthagyott nekünk.A házat(szép,nagy ház,minden luxussal)a kocsit sőt állítólag tetemes összeget a bankszámlán is,bár anyám ezt máig tagadja...persze semmi nincs már belőle. Anám az teljesen megbolondult. Sosem volt jó a kapcsolatunk, de mpost egy terror az egész. Állandóan zaklatja aput,meg a nőt is. MINDENFÉLE LEHETSÉGES MÓDON.Én tudom hiába tagadja...Engem és a tesómat is megőrjiti. Bármilyen gondja van, addig csavarja a szavakat,hogy a vége mindig az, hogy ez is apád miatt van. Pedig apa jó ember.Mindenki szereti,tiszteli a faluban is.Míg anyunak nincs egyetlen normális barátja sem.Sőt, a testvérével,rokonaival sem beszél.Én már mindent megpróbáltam,hogy valahogy segitsek neki,mert csak az anyám és valahol sajnálom is, de már kikészülök.Nem enged apuhoz menni,mert "ott az a q"(idézet tőle)már ugy tudom apu is kezd tönkremenni ebbe..ha szembeszállok vele, akkor hisztit csap,de óriásit,hogy hálátlan és áruló vagyok stb.Pszichológushoz is járt, évekig de sosem fejezett be egyetlen kezelést sem.Azokkal is mindig összeveszik.Ő mindenkinél okosabbnak,felsőbbrendűbbnek érzi magát. Sosincs pénzünk, pedig anyunak szép fizetése van és a válóperes papirban benne van,hogy az a pénz 3 évig elégnek kellett volna legyen gyerektartásra...mégsem vehettem,kérhettem semmit sem mert nincs miből,apád el.. a pénzt.....Apu szépen talpraállt. új,szebb,nagyobb háza,autója van, dolgozik reggeltől-estig,mint mindig...persze ezt is irigyli, de arra nem gondol,hogy vajon miért jutott többre apu 3 év alatt nélküle,mint vele 23 év alatt?Nekem van fiúm, nélküle már rég befordultam volna.De állandóan büntet,ha apu mellé állok, még a fiúmat sem engedi be. Mindenbe beleszól,mindent ő dönt el. apu most gyerektartást fizet, a v.peri határozat szerint,rendesen.amig nappali tagozatos leszek.persze asbból sem látok soha egy fillért se. Apuval csak néha találkozunk,mert otthon ebből mindig vita van napokig. Inkább akkor nem is keresem,hogy nyugalmam legyen.De akkor meg abból van vita hogy milyen szemét apu,hogy nem is keres. Komolyan bele fogok őrülni.Aput szeretem...anyut is,bár ez inkább csak sajnálat,szánalom.Apunak nem merek panaszkodni,mert abból is csak ujra baj lenne és még nekem lenne lelkiismertfurdalásom, mert anyu mindig tudja hogyan érheti el nálam.egy barátnőm szerint ha nagykorú vagyok,akkor már nekem kellene átutalni a gyerektartást,ez igaz?ha igen hogy merjek én ezzel anyu elé állni?pedig nagyon jó lenne csinosan,divatosan öltözködni,hisz most vagyok fiatal. Aputól nem merek kérni,mert tudom, ha az utolsó falatot is,akkor is nekem adná és most neki is válság van. Abátyám sajnos olyan természetű mint anyu.ő is tudja,hogy anyu nagyban hibás mindenért de ő már nem él itthon,szinte alig jön haza,mert csak összevesznek anyuval.Pedig az ő gyerektartása is anyuhoz megy. és egész hónapban megélne belőle, de így dolgozik suli mellett.jó mi?itthon meg semmi fejlődés.csak a kosz és a rumli, na meg a paraly mindenütt..anyám meg csak hízik és hízik(pedig nincs is pénzünk,nem értem miből?)már ott tartunk ha én nem nyirok füvet akkor akár fél méterig is nőhetne anyutól.hogy oldjam meg?mit tegyek,hogy helyreálljon a dolog valamennyire?ha elmennék apuhoz,lakni, az jó lenne.biztosan mehetnék is, az a nő sem olyan,mint amilyennek anyu beállítja,de tutira kikészülnénk anyutól mégjobban,ráadásul akkor még én is cserbenhagyom anyut..nem tudom mit tegyek?
2010. jún. 8. 08:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%

Ha az anyukad igy viselkedik,akkor biztos,hogy segitsegre van szuksege, de ti nem tartoztok azok koze akik segiteni tudnanak rajta.

Te lelki zsarolasnak vagy aldozata amit semmikepen sem szabad hagyni.

Ha mas varosba mesz tovabbtanulni, akkor ez a te reszedrol magatol magatol megoldodik.

Hany eves az anyukad?

2010. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Nem tudtok segíteni rajta, ilyen szinten nem is a ti felelősségetek. Ha egyetemre mész jelentkezz kollégiumba pl.
2010. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
igy van apa már csak miattunk jár ide...el fogok menni innen nem birom ki az egyetemig...ezt persze csak akkor tudom megtenni ha apuhoz, vagy ha a gy.tartást nekem átutalva albérletbe a fiummal.ő ugyis dolgozni fog már..elegem van mennem kell!!!!!!köszönöm mindenkinek
2010. jún. 8. 10:04
 14/39 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, mást nem tehetsz, mint apádhoz költözöl. Akkor majd átértékeli anyukád a dolgokat. Ne foglalkozz azzal, hogy mit fog akkor csinálni. Felnőtt ember, meg kell tudja oldani. Attól még, hogy a gyereke vagy, nincs joga tönkretenni az életed és elverni a gyermektartást, miközben kajára sincs pénzetek. Ha ő olyan felnőtt embernek tartja magát, hogy az életed minden pontjába beleszól (noha jogilag felnőtt vagy), akkor ahhoz is legyen felnőtt, hogy saját magáról gondoskodjon. Anyukád túlságosan elmerült az önsajnálatban, ne hagyjátok így! Csak egy pofon térítheti észhez, amit az ad majd neki, ha elköltöztök. Akkor rá fog kényszerülni, hogy újból felépítse az életét és ne csak vegetáljon. Ez a helyzet neki sem jó és nektek sem a testvéreddel.
2010. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
50 éves....épp most ugatott össze egy bácsival,aki aput kereste...szegény nem tudta,hogy már nem él velünk, igy most megkapta a magáét..rendesen.megint anyámtól hangos az egész utca......tiszta szégyen....
2010. jún. 8. 10:06
 16/39 A kérdező kommentje:
tudna valaki a közelben albérletet?gyömrő vonzásában élek...
2010. jún. 8. 10:08
 17/39 anonim ***** válasza:
73%
szia..nem értem, hogy édesapád miért hagyja ezt az állapotot még mindig ebben a mederben?Tudod, azt hiszem ha lehet valakit hibáztatni a terrorért,amit átélsz, az anyukád után az apukád. Hisz ő a felnőtt ember..ha meghozott egy döntést és mert is kilépni abból a kapcsolatból,ami őt pusztitotta akkor mért hagyja,hogy titeket pusztitson?Ha egyszer volt bátor akkor másodszor mért nem az?nem ismerem a részleteket...nem tudom milyen probálkozásai lehettek az elmult 5 év alatt, nem is akarok észt osztani de szerintem ő ebben nagyon is hibázott...csak abból amit leirtál,én már réges-régen felléptem volna anyukád ellen, érted és a bátyádért.Nem kivülállóként okoskodom, nekem is volt egy hasonlóan csunya válásom.40 évesen váltam el, én is a puszta fenekemmel jöttem el a házból, autókat,nyaralót,bankszámlát otthagyva és persze 2 gyereket(igaz, ők még 5 és 8 évesek voltak)nálunk is volt mindenféle terror,bosszú,fenyegetőzés,zaklatás. A páromat még az utcán is elkapta az exem, és (gáz)pisztollyal fenyegette(ennyi esze volt)meg...de én nem voltam tétlen!felvettem a box kesztyűt és igenis harcoltam a gyerekeimért és az uj életemért,mert tudtam ha ráhagyom akkor hiába volt az egész,mert tönkre fog tenni minket!!!!!nem irtál apukád uj kapcsolatáról?vele milyen a viszony?ő hogy "állja a sarat"?és mit gondolsz meddig birja még eltürni ezt?mert nehidd,hogy nem viseli meg őt is ez az egész...hála istennek az én párom még mindig velem van de ezt csak annak köszönhetem,hogy kiálltam érte,értünk..!!!és ma már büszkén állíthatom,hogy megérte. a gyerekeim velünk nőttek fel...békében, kiegyensulyozott felnőttekké, mindketten egyetemen vannak,fut a szekerük.Közben született egy 3. immár közös kislányunk, a 3 gyerek imádja egymást.Az exemmel mi lett?3 évig harcoltunk de a hülyesége bebizonyitotta a hatóságoknak is,hogy ön és közveszélyes(pedig több 100 ezret költöttem jobbnál-jobb magán pszichok-ra,de mindig elszökött)..3 év után pedig feladta és önként adta át a gyerekeket nekünk.megjegyzem mára az összes vagyont elherdálta, kövér mint egy disznó és más szórakozása sincs mint zabálni..egy 1,5 szoba komfort nélküli kis kunyhóban.A gyerekeket máig küldöm,hogy nézzék meg, látogassák stb. de fel sem akarja őket ismerni,nem hogy szóba állni velük...na hát ennyit rólunk...nézd, nem vagy már kicsi...a döntés a te kezedben!merj igazán nagyot tenni a saját életedért..sok sikert és értesits kérlek hogy áll a dolog.....
2010. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
66%
Költöz el és próbáld anyukádat gyámság alá vonni mert ha mindenkit elüldőz maga mellől és elszórja a pénzt idővel utcára kerül. Nem stresszelni akkarlak de ez lenne a legjobb mert akkor te osztod be a pénzét neked is könnyebb és ő se kerül utcára.
2010. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
50%

Most mondta a lány, hogy az apja ezt nem tudja, ő nem meri neki elmondani, mert az anyja cirkuszolna. Gyakorlatilag az anyja nem adja neki a gyerektartást, elherdálta a pénzt, holott az apja mindent tisztességesen kifizetett, és otthagyott az anyjának egy házat meg egy autót. A láthatást még felnőtt ember esetében is cirkuszokkal akadályozza, fizikálisan ugyan nem, de ekkora cirkuszt nem ér meg a láthatás.

Nehogymár bárki képes legyen ebben a sztoriban az apát hibáztatni!

2010. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
56%

sziasztok..13.01-es vagyok...

bocsi kicsit figyelmetlen voltam, mégegyszer elolvastam a teljes levelet...igen, valóban igazatok van..az apa is ugyanolyan áldozat,mint a gyerekek..hát...nincs jobb ötletem...lelépni de sürgősen...

2010. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!