Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 éves vidáki lány vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves vidáki lány vagyok, aki már lassan beleőrül a szülei válása miatti terrorba! Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
apuék 5 éve váltak el, 23 év házasság után(ami időközben számomra is bebizonyosodott,hogy értelmetlen volt).Ez a terror 5 éve tart már!!Van egy bátyám is,aki egyetemista.Apunak lett egy szeretője,akivel azóta is együtt él,(a körülményekhez képest) boldogan.Apu mindent itthagyott nekünk.A házat(szép,nagy ház,minden luxussal)a kocsit sőt állítólag tetemes összeget a bankszámlán is,bár anyám ezt máig tagadja...persze semmi nincs már belőle. Anám az teljesen megbolondult. Sosem volt jó a kapcsolatunk, de mpost egy terror az egész. Állandóan zaklatja aput,meg a nőt is. MINDENFÉLE LEHETSÉGES MÓDON.Én tudom hiába tagadja...Engem és a tesómat is megőrjiti. Bármilyen gondja van, addig csavarja a szavakat,hogy a vége mindig az, hogy ez is apád miatt van. Pedig apa jó ember.Mindenki szereti,tiszteli a faluban is.Míg anyunak nincs egyetlen normális barátja sem.Sőt, a testvérével,rokonaival sem beszél.Én már mindent megpróbáltam,hogy valahogy segitsek neki,mert csak az anyám és valahol sajnálom is, de már kikészülök.Nem enged apuhoz menni,mert "ott az a q"(idézet tőle)már ugy tudom apu is kezd tönkremenni ebbe..ha szembeszállok vele, akkor hisztit csap,de óriásit,hogy hálátlan és áruló vagyok stb.Pszichológushoz is járt, évekig de sosem fejezett be egyetlen kezelést sem.Azokkal is mindig összeveszik.Ő mindenkinél okosabbnak,felsőbbrendűbbnek érzi magát. Sosincs pénzünk, pedig anyunak szép fizetése van és a válóperes papirban benne van,hogy az a pénz 3 évig elégnek kellett volna legyen gyerektartásra...mégsem vehettem,kérhettem semmit sem mert nincs miből,apád el.. a pénzt.....Apu szépen talpraállt. új,szebb,nagyobb háza,autója van, dolgozik reggeltől-estig,mint mindig...persze ezt is irigyli, de arra nem gondol,hogy vajon miért jutott többre apu 3 év alatt nélküle,mint vele 23 év alatt?Nekem van fiúm, nélküle már rég befordultam volna.De állandóan büntet,ha apu mellé állok, még a fiúmat sem engedi be. Mindenbe beleszól,mindent ő dönt el. apu most gyerektartást fizet, a v.peri határozat szerint,rendesen.amig nappali tagozatos leszek.persze asbból sem látok soha egy fillért se. Apuval csak néha találkozunk,mert otthon ebből mindig vita van napokig. Inkább akkor nem is keresem,hogy nyugalmam legyen.De akkor meg abból van vita hogy milyen szemét apu,hogy nem is keres. Komolyan bele fogok őrülni.Aput szeretem...anyut is,bár ez inkább csak sajnálat,szánalom.Apunak nem merek panaszkodni,mert abból is csak ujra baj lenne és még nekem lenne lelkiismertfurdalásom, mert anyu mindig tudja hogyan érheti el nálam.egy barátnőm szerint ha nagykorú vagyok,akkor már nekem kellene átutalni a gyerektartást,ez igaz?ha igen hogy merjek én ezzel anyu elé állni?pedig nagyon jó lenne csinosan,divatosan öltözködni,hisz most vagyok fiatal. Aputól nem merek kérni,mert tudom, ha az utolsó falatot is,akkor is nekem adná és most neki is válság van. Abátyám sajnos olyan természetű mint anyu.ő is tudja,hogy anyu nagyban hibás mindenért de ő már nem él itthon,szinte alig jön haza,mert csak összevesznek anyuval.Pedig az ő gyerektartása is anyuhoz megy. és egész hónapban megélne belőle, de így dolgozik suli mellett.jó mi?itthon meg semmi fejlődés.csak a kosz és a rumli, na meg a paraly mindenütt..anyám meg csak hízik és hízik(pedig nincs is pénzünk,nem értem miből?)már ott tartunk ha én nem nyirok füvet akkor akár fél méterig is nőhetne anyutól.hogy oldjam meg?mit tegyek,hogy helyreálljon a dolog valamennyire?ha elmennék apuhoz,lakni, az jó lenne.biztosan mehetnék is, az a nő sem olyan,mint amilyennek anyu beállítja,de tutira kikészülnénk anyutól mégjobban,ráadásul akkor még én is cserbenhagyom anyut..nem tudom mit tegyek?
2010. jún. 8. 08:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
75%
Az edesapadhoz menj segitsegert.Nem vagy te egyedul,hogy alberletbe kene menned a sajat falvadban.
2010. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
66%
Az én szüleim is elváltak. Óriási balhé közepette. Akkor voltam 26. Anyu dettó ugyanez. Közben férjhez mentem, de mindig aput hallgatjuk a tesómmal. Én csak a személyes tapasztalatom tudom elmondani neked. Idővel beláttam hogy mindkettő szülőm hibás volt a válásban DE. A saját életedért vagy már felelős. Anyu mellett állok a mai napig, segítem mindenben, viszont ő nem dolgozik. 16 évesen szült minket, apu miatt otthagyott mindent. Aztán lett jólét, pénz, és jöttek a gondok. A vége az lett hogy apám csúnyán lelépett. Ma már mint házas ember úgy érzem igen is mindkettő félnek tenni kell a házasságért. Anyut nagyon szeretem, de képtelen felnőtt ember módjára gondolkodni.Leragadt a gyerekek szintjén. Ha nálatok ez a helyzet egyet tudsz tenni. Beszélj őszintén apukáddal. Mond el a félelmeidet is, hogy nem akarsz balhét emiatt. Anyukádnak egy pofonra lenne szüksége, hogy magához térjen. A helyedben otthagynám. Ne tedd tönkre magad. Az érzelmi zsarolásnak pedig ne engedj. Felnőtt vagy már, ez nem cserbenhagyás. Én is mindig így érzem, de ma már próbálok kettejük között evickélni. A szülők eszközként tekintenek a gyerekre. Mint anya azt mondom neked hogy egy édesanya minden feltétellel szereti a gyerekét és a legjobbat akarja neki. Ha ő tönkre akar tenni természetes hogy nem kérsz belőle. Ha ezek után haragszik rád és okol, legyen az ő baja. Süppedjen csak bele az önsajnálatba, de te ne élj így!!
2010. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
51%
Az utolsó hozzászóló vagyok. Annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy ameddig otthon leszel te leszel a célpont, akin le lehet vezetni a feszültséget. Más nők 4 műszakban dolgoznak és megszakadnak a munkában egy válás után hogy a gyerek tanulni tudjon. Ne foglalkozz mással, az anyáddal pláne ha nem méltó rá! Ő érted él?? Tanulj, járj suliba, ne magad okold és legyen bűntudatod. Minden ember a saját sorsa kovácsa!!
2010. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
szia...sokat gondoltam rád, mi ujság?léptél már az ügy érdekében?tudom,hogy nem könnyű de hidd el,amig nem lépsz le otthonról,amig nem kapja meg anyukád is azt a bizonyos pofont az élettől,addig nem változik semmi. Hagyd magára és hagy főjjön a saját levében...ennél rosszabb már nem lehet,nem igaz?Hát akkor mire vársz?éld a saját életed és meglátod ha van esze észbe kap.sok sikert és majd irj miv olt...
2010. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
háááááááááát...köszönöm az aggodalmat...megfogadtam a tanácsokat...beszéltem apával....de..csak felkavartam az állóvizet benne is...szerintem kár volt..azóta csak engem hivogat, mi van?mi a helyzet?mikor találkozunk?látom,hogy most aztán szenved de piszkosul...nem tud kettészakadni és csak őrli magát...mindez megint miattam!!!!anyával nem értenek szót, sosem értettek,mért lenne ez másképp,amikor már anyám nem beszámithatóan viselkedik????ölik egymást, szavakkal...apám őrlődik,tudom,érzem,látom...szeret engem,de azt a nőt is...melyik ujját harapja meg?....legjobb lenne örökre eltünni
2010. jún. 29. 07:40
 26/39 anonim ***** válasza:

Nem értem, hol itt a gond.

Költözz apukádhoz, vagy ha a nője nem engedi (erről nm irtál), akkor a pároddal albérletbe. Te kapod a családi pótlékot és a gyerektartást is, csak el kell intézned.

Nem kell ezzel anyukád elé állnod, intézd el és kész,a végén közöld vele a tényeket.

Mondd el neki, hogy ha nem tér észhez, akkor sajnos nem maradsz itt tovább. Ekkor beszélj a fejével, mondd el neki, amit ide leirtál, hogy te hogyan látod az életedet és az ő életét és a vislekedését.

Sajnos azt kell mondjam, anyukádat CSAK EZ téritheti már észhez. HA ettől nem szedi össze magát, akkor semmitől.

Te most egy mellékszereplő vagy, akinek lehet produkálnia magát, panaszkodhat, szidhat. Ha te nem leszel, talán abbahagyja végre az önsajnálatot.

2010. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
nem mehetek apuhoz, nem a nő miatt, ő igazából nem szól bele semmibe, szerintem tök rendes apuval, látszik,hogy imádja. Tőle odamehetnék..én pont apuék miatt nem megyek...mert anyám kicsinálná őket velem együtt....nem tenne semmi illegálisat,annál jóval agyafurtabb...igazi lassú, kinzó halált mérne ránk...ideghalált...igy marad az albérlet..de sajnos ott is megtalál...
2010. jún. 29. 14:30
 28/39 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak a saját példámat tudom elmesélni, amire nem vagyok büszke, de vagy ez, vagy a pszichiátrián kötök ki, esetleg még rosszabb.

Összeszorított foggal eljutottam az érettségiig: nappal iskola, délután valami fedett helyen tanulás, hogy csak akkorra kerüljek haza, mikorra az alkoholista apám már ájultra itta magát, aztán elhúzni a suliba, mielőtt felébred. Bekerültem egy főiskolára (természetesen az ország átellenes végébe), így megvolt a magyarázat,hogy miért nem járok haza túl sűrűn. Fősulin elküzdöttem magam a köztársasági ösztöndíjig, mellette munka. Most dolgozom, minden hónapban küldök haza pénzt a számlákra, hogy a lelkiismeretem tiszta legyen (így sem az), de ha hív, a telefont már nem veszem fel.

Kérlek, ne hagyd magad, Te nem lehetsz más elcseszett életének az áldozata! Tanulj, dolgozz, és menekülj el onnan! Ha van barátod (szerencsére nekem is volt/még mindig vele vagyok), meríts belőle erőt, mert a közös jövőtökért küzdesz! (Mindjárt én is sírok)

2010. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
saját tapasztalatból tudok mesélni, én alkoholista szülőktől jöttem el... az elején én is sajnáltam mindkettejüket, aztán csak anyát és tesómat, aztán csak tesómat, végül egyiküket sem (mind a 3 alkoholista) szépen lassan kiderült róluk h gyűlölnek engem... kárba ment az aggódásom amit nekik szántam, most viszont végre jó embernek adom. itt a jó ember az apukád! ha albérlet melle döntesz ha apukádnál, anyukádat ki kell h vedd a képből, mert miatta vagy rosszul! apukád segíteni fog túljutni anyukádon. kellene egy kis idő anyukád nélkül h kívülről lásd őt, és h megéri-e foglalkozni vele. (bár én vagyok a legrosszabb példa erre, én nem tartom most már senkivel a kapcsolatot és így vagyok boldog a párommal, ez lehet menekülés volt, de most van saját és boldog életem!) hidd el, anyukád fel fogja adni, nem fog téged üldözni! te figyelsz rá és ezt tudja, ha eltűnsz a képből kis időre majd újra találkozol vele, akkor más lesz remélhetőleg, saját érzésed szerint. apukádat viszont soha ne veszítsd el! neki is szüksége van rád és neked is rá :) maradjatok meg egymásnak! legyél bátor, hiába az anyukád, ne sajnáld ennyire! nézd meg mennyi rosszat tett! tedd meg nyugodtan amit helyesnek látsz, akkor is ha kicsit bántó, megvan rá az okod.
2010. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
66%

Én tapasztalatból írok...

Nálunk is nagyon hasonló volt a helyzet, és ugyan így őrlődtem 19 évesen,totál kikészültem,még eü. probkémáim is lettek. Kényszerevés, ciszta, hajhullás,stb. Ma, 10 évvel később már látom, tudom, kár volt annyira a szívemre venni. NEM TE VAGY A FELELŐS A SZÜLEID TÖNKREMENT HÁZASSÁGÁÉRT ÉS NEKED IS CSAK EZ AZ EGY ÉLETED VAN!!!! Én nem tudtam önző lenni, és a saját életemet előtérbe helyezni, de most én is másképp csinálnám már. Mert igenis KELL néha önzőnek is lennünk!!! Senki nem fogja Neked megköszönni, ha úgy élsz, hogy az másoknak legyen jó. Nem kell elfordulnod az Anyukádtól, de tedd azt amit TE szeretnél!!!!!! Rá fog jönni, hogy Neki kell változtatni. Lehet, ezzel, hogy mellé álltok, csak megerősítitek az amúgy is hatalmas önsajnálatában...

Tudom, mit érzel, de ne keseredj el! Élj, mert többször nem lehet!!! És légy erős!!

2010. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!