Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 éves vidáki lány vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves vidáki lány vagyok, aki már lassan beleőrül a szülei válása miatti terrorba! Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
apuék 5 éve váltak el, 23 év házasság után(ami időközben számomra is bebizonyosodott,hogy értelmetlen volt).Ez a terror 5 éve tart már!!Van egy bátyám is,aki egyetemista.Apunak lett egy szeretője,akivel azóta is együtt él,(a körülményekhez képest) boldogan.Apu mindent itthagyott nekünk.A házat(szép,nagy ház,minden luxussal)a kocsit sőt állítólag tetemes összeget a bankszámlán is,bár anyám ezt máig tagadja...persze semmi nincs már belőle. Anám az teljesen megbolondult. Sosem volt jó a kapcsolatunk, de mpost egy terror az egész. Állandóan zaklatja aput,meg a nőt is. MINDENFÉLE LEHETSÉGES MÓDON.Én tudom hiába tagadja...Engem és a tesómat is megőrjiti. Bármilyen gondja van, addig csavarja a szavakat,hogy a vége mindig az, hogy ez is apád miatt van. Pedig apa jó ember.Mindenki szereti,tiszteli a faluban is.Míg anyunak nincs egyetlen normális barátja sem.Sőt, a testvérével,rokonaival sem beszél.Én már mindent megpróbáltam,hogy valahogy segitsek neki,mert csak az anyám és valahol sajnálom is, de már kikészülök.Nem enged apuhoz menni,mert "ott az a q"(idézet tőle)már ugy tudom apu is kezd tönkremenni ebbe..ha szembeszállok vele, akkor hisztit csap,de óriásit,hogy hálátlan és áruló vagyok stb.Pszichológushoz is járt, évekig de sosem fejezett be egyetlen kezelést sem.Azokkal is mindig összeveszik.Ő mindenkinél okosabbnak,felsőbbrendűbbnek érzi magát. Sosincs pénzünk, pedig anyunak szép fizetése van és a válóperes papirban benne van,hogy az a pénz 3 évig elégnek kellett volna legyen gyerektartásra...mégsem vehettem,kérhettem semmit sem mert nincs miből,apád el.. a pénzt.....Apu szépen talpraállt. új,szebb,nagyobb háza,autója van, dolgozik reggeltől-estig,mint mindig...persze ezt is irigyli, de arra nem gondol,hogy vajon miért jutott többre apu 3 év alatt nélküle,mint vele 23 év alatt?Nekem van fiúm, nélküle már rég befordultam volna.De állandóan büntet,ha apu mellé állok, még a fiúmat sem engedi be. Mindenbe beleszól,mindent ő dönt el. apu most gyerektartást fizet, a v.peri határozat szerint,rendesen.amig nappali tagozatos leszek.persze asbból sem látok soha egy fillért se. Apuval csak néha találkozunk,mert otthon ebből mindig vita van napokig. Inkább akkor nem is keresem,hogy nyugalmam legyen.De akkor meg abból van vita hogy milyen szemét apu,hogy nem is keres. Komolyan bele fogok őrülni.Aput szeretem...anyut is,bár ez inkább csak sajnálat,szánalom.Apunak nem merek panaszkodni,mert abból is csak ujra baj lenne és még nekem lenne lelkiismertfurdalásom, mert anyu mindig tudja hogyan érheti el nálam.egy barátnőm szerint ha nagykorú vagyok,akkor már nekem kellene átutalni a gyerektartást,ez igaz?ha igen hogy merjek én ezzel anyu elé állni?pedig nagyon jó lenne csinosan,divatosan öltözködni,hisz most vagyok fiatal. Aputól nem merek kérni,mert tudom, ha az utolsó falatot is,akkor is nekem adná és most neki is válság van. Abátyám sajnos olyan természetű mint anyu.ő is tudja,hogy anyu nagyban hibás mindenért de ő már nem él itthon,szinte alig jön haza,mert csak összevesznek anyuval.Pedig az ő gyerektartása is anyuhoz megy. és egész hónapban megélne belőle, de így dolgozik suli mellett.jó mi?itthon meg semmi fejlődés.csak a kosz és a rumli, na meg a paraly mindenütt..anyám meg csak hízik és hízik(pedig nincs is pénzünk,nem értem miből?)már ott tartunk ha én nem nyirok füvet akkor akár fél méterig is nőhetne anyutól.hogy oldjam meg?mit tegyek,hogy helyreálljon a dolog valamennyire?ha elmennék apuhoz,lakni, az jó lenne.biztosan mehetnék is, az a nő sem olyan,mint amilyennek anyu beállítja,de tutira kikészülnénk anyutól mégjobban,ráadásul akkor még én is cserbenhagyom anyut..nem tudom mit tegyek?
2010. jún. 8. 08:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%

Először is menj el apádhoz (esetleg a bátyáddal együtt) és beszéljétek meg. Igen a gyerektartást kaphatjátok ti, ehhez apádnak be kellmennie a gyámügyre és nyilatkozatot tenni. Te is odaköltözhetsz hozzá, ha akarsz,hiszen nagykorú vagy.

De hogy mi történjen, azt találjátok ki hárman, együtt. Akkor találhattok olyan megoldást, amivel legalább ti hárman békességben tudtok élni, mert szerintem anyádnak már mindegy, ő már nem fog változni, csak rosszabb lesz.

2010. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
de nem akarom anyut cserbenhagyni,nincs senkije csak én meg tesóm, és a bátyán is azt monjda,hogy ezzel csak anyut tenném tönkre..már 5 éve elmúlt,hogy ez az állapot van..néha enyhül ugyan de csak pár napig,aztán ujra...nem tud apu sem mit tenni,már beszéltünk erről.Vagy így marad a dolog vagy anyu fog kikészülni ha egyedül marad.én meg belepusztulni a lelkiismeretfurdalásba. Apu folyamatosan próbál vele beszélni,segiteni is segitene neki,pl a házküröli munkába de lehetetlen szót érteniük.Eddig mindig az lett a vége,hogy vagy majdnem verekedéssé fajult,vagy apu orrvérzéssel elment...
2010. jún. 8. 08:47
 3/39 A kérdező kommentje:
és a tesóm szerint is nekünk a gyengébb mellé kell állnunk,az pedig anya....csakhogy nekem is ez az egy életem van!!!!komolyan mondom legjobb lenne messze elszökni,külföldre...
2010. jún. 8. 08:49
 4/39 A kérdező kommentje:
valaki esetleg,aki saját tapasztalatból tud tanácsot adni?nagyon fontos lenne.........köszönöm
2010. jún. 8. 08:51
 5/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem saját tapasztalat, de neked a saját életedet kell élned.Igen segíts anyádnak ameddig tudsz, de van egy határ és ez a határ az, amikor te károsodsz, ha segítesz neki. Ezt neked kell meghatározni,hogy hol van.

Azt mondja a bátyád, hogy anyád összeomlana, miért, most normálisan él? Lehet,hogy egy ilyen lépéstől észretérne. Vagy nem. De ne hagyd, hogy a te életedet károsan befolyásolja.

2010. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%

Hát itt anyád fejében kellene rendet tenni. Talán próbáld meg rábeszélni egy újabb terápiára, amit ezúttal fejezzen is be. Próbálj egy nyugodtabb pillanatában beszélni vele, hogy téged ez kikészít, ahogy viselkedik. A bátyád meg könnyen pofázik, mert nem lakik otthon, nem tudja mi a helyzet nap mint nap. Ne hagyd, hogy bűntudatot ébresszenek benned (ugyanis azért csinálják, mert veled lehet!!!!!), hiszen neked is élni kell a saját életedet. vagy ez lesz 60 éves korodig, mert nem akarod anyut magára hagyni? Szerintem az a baja, hogy túl jó dolga volt apád mellett, ami most megszűnt és ezt nem tudja feldolgozni.

Magyarul: vedd b a lesz@rom tablettát, aztán foglalkozz most már saját magaddal, hiszen mindegyik családtagod ezt teszi.

2010. jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
igy van anyunak semmi dolga nem volt apu mellett,csak elkölteni amit ő megkeresett...egyszer,amikor bepiált még azt is hallottam,amikor telefonon zaklatta apu nőjét,aki megkérdezte mit akar még,mennyi pénz kell?erre anyám azt mondta :minden egyes forintja apának,a büdös vérével együtt...............volt aki azt mondta,hogy lépjek le..de jó messzire...néha ez lenne a legjobb..talán...pedig jól megy a suli,akár egyetem is lehetne még..
2010. jún. 8. 09:04
 8/39 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ne haragudj, nem olvastam teljesen végig, de azt hiszem a lényeg végig ugyanaz.. Szerintem is érdemes lenne megfontolni az édesapádhoz való költözést, amíg a saját lábadra nem állsz, nem hiszem, hogy őt zavarnád, főleg ahogy elmondtad, hogy jó ember. Szerintem próbálna ő törődni veletek továbbra is, csak édesanyád ebben megakadályozza. Édesanyád pedig.. Már bocsánat, de szerintem nem nagyon foglalkozik veletek, inkább csak "eszközök" vagytok neki, ami neki van, de apádnak nincs. Lehet, hogy nem viselné túl jól, lehet, hogy hideg vízként érné, és felébredne, de ez az állapot szerintem tarthatatlan, hogy folyton mások életébe túr bele, és a tiéteket pedig tönkreteszi. Mert nagyon nincsen rátok jó hatással. Szóval lehet, hogy kegyetlenül hangzik, sőt biztos, de én ott hagynám a saját levében megfőni az ilyen embert.. Sajnos képtelen már belátni a cselekedeteinek a következményeit..

2010. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
na most tört el a mécses,ez a hozzászólás már eléggé megviselt..asszem beszélek apával...köszönöm..mindenkinek és ha van még vélemény azt várom nagyon...
2010. jún. 8. 09:11
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
Úgy is mondhatnám te vagy a villámhárító (ismétlem,addig tudják ezt csinálni veled amíg hagyod!!!!). Rohadt hálátlan szerep. Addig húzd ki, amíg nem mész fősulira, aztán szabadság lesz. Addigra a bátyád hazakerül, megtudja miről beszéltél neki... Anyádnak meg mondd meg, hogy ez amit csinál, nem vezet SEHOVÁ. Ettől több pénze nem lesz, ettől jobban nem érzi magát, ezzel mindenkinek csak árt és bosszúságot okoz. Apád meg sztem csak miattad megy át segíteni, leírásod alapján csodálom, hogy 23 évig kibírta.
2010. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!