Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 15 éves lány vagyok. Ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lány vagyok. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy nagy problémám.

Édesapám 3 éve csalja anyukámat,aki ennek tudatában van,de nem akar semmilyen lépést tenni,még annak tudatában sem,hogy az apám alkoholista. Én és a 3 testvérem /a legidősebb 23 ,a legfiatalabb 8 éves./ már nem igazán szeretjük,hiszen nem is kapunk tőle semmilyen támogatást,érzelmet.

Van hogy hazajön a munkából néha részegen és csak kiabál velünk,meg anyukámmal is. Többször beszélgettem édesanyámmal a témáról,aki azt mondta,hogy nincs itt az ideje,hogy beadja a válópert. 25 éve együtt vannak, több mint 10 éve iszik és 3 éve megcsalja. Nem tudom ,hogy ennek fejében mit akar még apámtól.

Nem lehetne,hogy a testvérem indítsa meg a pert,vagy hogy vegyük rá édesanyánkat,hogy adja be vagy döntsön,mert ez már nem állapot. A 2 kicsi tesóm idegileg tönkre van téve,mert folyamatosan kiabál és szó szerint terrorban tart minket. /soha nem ütötte meg sem édesanyámat,sem minket./

Elnézést a hosszú megfogalmazásért,de ez a tény.

Köszönöm a megértéseteket.

Reménykedem a megoldásban.


RM.


2010. márc. 8. 17:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem édesanyád azért nem akar elválni apádtól, mert anyagilag függ tőle... szükségetek van az ő fizetésére, hogy fennmaradjon a család... próbáljátok meg kibírni vele, nem tudok jobbat :(
2010. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Istenem.. Nagyon sajnálom!:( Az nem lehet hogy fél anyukád apukádtól azért nem adja be a válópert? Mond meg anyukádnak hogy ez így nagyon nincs rendben és hogy már nem tudsz így élni.. Mond hogy szereted őt és már tenni kéne valamit mert nem állapot már. Igenis itt az ideje cselekedni.. Mond neki hogy sokkal boldogabbak lennétek ha be adná a válópert. Öleld meg és mond neki hogy döntse már el mit akar apudtól mert már a testvéreid se tűrik.Gondolom hogy mondtad már..De szeretnék segíteni neked..Annyira sajnállak..:( Én is voltam hasonló helyzetbe..


16/L

2010. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mit tenni, ha anyukád úgy dönt, hogy tovább szenved és a gyerekein sem akar segíteni azzal h elválik. Ez az ő dolga. Nem tudom miért nem akar válni, de nem tudtok mit tenni, ha ő nem akar válni.

Szerintem anyukádat kellene rábeszélned, vagy legalábbis minél előbb menjetek el otthonról pl koliba..

2010. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a nagy emberek világában nem minden olyan egyszerű mint a filmekben, nem olyan egyszerű a dolog hogy egyszer csak fogjuk magunkat és elvállunk, és akkor minden jó lesz.

Tarts ki szerintem és bízd a döntést anyukádra, ő jobban tudja mi jó nektek.

2010. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
10%
Menj el a Mónika show-ba ;).
2010. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szólj az iskoládban a gyerekvételmisnek, vagy az osztályfőnöknek. Ők beszélnek anyukáddal, és bevonják a családsegítőt. A kollégiumba menés nem biztos, hogy a legjobb, mert csak feszültség lenne benned, hogy mi van otthon.
2010. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
18.05 nem hiszem h feszültség lenne benne, ha más környezetben van, de érnék nap mint nap erős negatív hatások. Aggódna az otthon maradtakért, az meglehet, de az már egy külön dolog. Velem legalábbis ez volt. (Nekem mind a ketten alkeszok voltak ezért nem is aggódtam értük, örültem h végre tudok normális módon élni és tanulni mior koliba mentem)
2010. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
3. 18:05-nek.
2010. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértéseteket.

Anyagilag nem függünk tőle mivel amit meg keres,el is issza.

A bátyám tart el minket,ugyanis most költöztek vissza egy időre Budapestről.

A koli /hála az Égnek./ szeptemberben kezdődik,de a tesóm mondott egy olyan dolgot ,hogy ha anya nem akar válni,akkor ő és a menyasszonya maga mellé veszi a 2 kicsit.

De ez is már más.

Anyukám szerintem még mindig szerelmes,vagy fél ,hogy még jobban inni fog,vagy nem tudom..:S

De hallottam olyat is,hogy a másik fél bele egyezése nélkül is lehet már válni.

Annyira tanácstalan vagyok, leginkább a 2 kicsi miatt.Mi lesz velük ha elmegyek koliba,stb..:S

Mindegy. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat (:

2010. márc. 8. 18:13
 10/30 A kérdező kommentje:

Inkább nem vonnám bele az osztályfőnökömet,mivel falusi a suli ,így mindenki ismert mindenkit.


Köszönjük a Mónikás kommentet.

Nagyon eredeti. -.-

Nem kívánom ,hogy ilyen helyzetbe legyél;)

2010. márc. 8. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!