Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 15 éves lány vagyok. Ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lány vagyok. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy nagy problémám.

Édesapám 3 éve csalja anyukámat,aki ennek tudatában van,de nem akar semmilyen lépést tenni,még annak tudatában sem,hogy az apám alkoholista. Én és a 3 testvérem /a legidősebb 23 ,a legfiatalabb 8 éves./ már nem igazán szeretjük,hiszen nem is kapunk tőle semmilyen támogatást,érzelmet.

Van hogy hazajön a munkából néha részegen és csak kiabál velünk,meg anyukámmal is. Többször beszélgettem édesanyámmal a témáról,aki azt mondta,hogy nincs itt az ideje,hogy beadja a válópert. 25 éve együtt vannak, több mint 10 éve iszik és 3 éve megcsalja. Nem tudom ,hogy ennek fejében mit akar még apámtól.

Nem lehetne,hogy a testvérem indítsa meg a pert,vagy hogy vegyük rá édesanyánkat,hogy adja be vagy döntsön,mert ez már nem állapot. A 2 kicsi tesóm idegileg tönkre van téve,mert folyamatosan kiabál és szó szerint terrorban tart minket. /soha nem ütötte meg sem édesanyámat,sem minket./

Elnézést a hosszú megfogalmazásért,de ez a tény.

Köszönöm a megértéseteket.

Reménykedem a megoldásban.


RM.


2010. márc. 8. 17:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, sajnállak titeket :S

Szerintem anyukádat mindenféleképpen rá kellene venni. Így tényleg nem élhettek. Apukáddal nem lehet beszélni? :S

2010. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg anyukádat, hogy ebben a helyzetben miért tart még ki apukád mellett? Lehet, hogy ő úgy gondolkodik, hogy egy rossz apa is jobb nektek, mint a semmilyen. Talán saját magát okolja a kialakult helyzetért, és így vezekel. Inkább szenved, de nem kezd új életet. Tisztázzátok ezt vele!
2010. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Fateromat szinte kómásan látom.

Ha józan,akkor a TV-t bújja.

Vagy telefonál.

De most neki mit mondjak?

'Hé fater tök gáz vagy,utálunk, húzz a p..ba? :$'

Egyszer a Bátyámmal felhoztuk karácsonykor,hogy milyen jó volt az a 2 év,mikor tiszta volt.és minden szép volt.. ő meg csak annyit mondott: Elmúlt.

Ilyennel nem lehet se beszélni,se élni.

Anyukám egyedül a "kulcs"

2010. márc. 8. 18:33
 14/30 anonim ***** válasza:
18:05 vagyok, attól hogy még falunk laktok, szólhatsz neki.A szomszédok, ha pletykásak akkor biztos voltatok már téma itt ott.
2010. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha szól a suliban vagy a gyermekvédelmiseknek lehet h csak azt éri el h a gyámhatóság elveszi a 2 kicsit a szülőktől. Még egy alkoholista apa is jobb mint állami gondozottnak lenni.

Az a válás amiről te beszéltél, hogy a másik fél beleegyezése nélkül az azt jelenti hogy az egyik házastárs beadja a válópert önállóan. Vagy a férj vagy a feleség. A gyerekek nem tehetnek semmit. Én a leírt helyzetben azt látom egyetlen megoldásnak ha a bátyád magához veszi a kicsiket. Te koleszba mész. Anyukád meg lehet h egyedül már rájön h a válás a legjobb megoldás. Ha már csak magára kell gondolnia mert a gyerekei helyzete megoldott lesz akkor lehet h könnyebben rászánja magát.

mindenesetre sok szerencsét

2010. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én testvérem autista. A fél életében kűzdöttünk, hogy úgy élhessen, mint minden kisfiú, hogy boldog legyen. Az orvosok azt mondták, örüljünk, ha 3-4 szót tudni fog majd 10-15 évesen. Egyszer azt kívántam, hogy bárcsak normális lenne, de megbántam. Hiszen, ha nem ment volna ő is és a családom is ezen keresztül, nem lennék az az ember, aki ma vagyok, és nem biztos, hogy ilyen csodálatos kapcsolatom lenne a testvéremmel. Nagyon sokat szenvedtünk, éveken keresztül, de ma már nem is látszik rajta, hogy autisztikus. Beszél, elmondja az érzéseit, és igen is nagyon remek kisfiú!


Azt mondják, a legszebb dolgokhoz egy nagy rossz dolog vezet el a célig.

Te és a testvéreid is megfogjátok találni a kiutat a boldogság felé, hidd el! De ne adjátok föl! Soha!


Ameddig ez nem történi meg, addig segíts a kistestvéreidnek, hogy legalább egy nagyon klassz nővérük lehessen ;-)

2010. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szerintem az jó ötlet, hogy a bátyád magához vegye a kisebb tesóit! Ez nagyon jó hogy nem vagytok teljesen rossz helyzetben, hisz tesód már az egész családot el tudja tartani. Megkérdezhetem mit dolgozik?

Anyukád ugyanolyan felelős, hogy hagyja a gyerekeit ilyen helyzetben. Talán ha tesód magához veszi a kicsiket, akkor neki is leesne.. Vagy nem tudom (az is lehet h soha nem érti meg h miért rossz ez nektek)

2010. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

ksznm szépen az utolsó előtti válaszolónak

Bevallom meghatott,amit írtál.. =$


Egyébként a testvérem aszfaltozik a menyasszonya apjának cégénél.

És nagyon fontolgatják,hogy a 2 kicsit magukhoz veszik,még ha papírok nélkül is.

Engem meg nem nagyon érdekel.Én itt ülök a szobámban és ki sem megyek,szal velem nem tud sem kötekedni, sem "beszélgetni".

A faluban nem vagyunk téma,hiszen nem csinál semmi országraszólót csak szimplán kiabál.

A szomszédságot nem igazán zavarja,mert 1-1 alkoholista,egyedülálló ffi,és egy 90 éves néni van /aki 30m-re van a házunktól/

2010. márc. 8. 18:59
 19/30 A kérdező kommentje:

és nem lehetne esetleg valamilyen elvonóra küldeni?

Válaszút elé állítani az egész család előtt,hogy vagy a pia és a ríbíje,vagy a családja és az elvonó?

2010. márc. 8. 19:03
 20/30 anonim ***** válasza:

Hát azért az nem csak olyan egyszerü, hogy a testvéred magáhz veszi a két kicsit - neki semmi joga nincs ehhez, se iskolába nem járathatja, se nem irhatja alá az ellenörzöjüket, nem az ö gyerekei. Ha a szüleid (vagy akár anyukád vagy apukád külön) ez ellen tiltakozik, akkor a testvéredet megbüntetik gyerekrablás miatt.


Ha anyukád nem akar válni, akkor más nem tud helyette lépni, és nem a te dolgod eldönteni, hogy mi legyen a házasságukkal.

2010. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!