Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 15 éves lány vagyok. Ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lány vagyok. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy nagy problémám.

Édesapám 3 éve csalja anyukámat,aki ennek tudatában van,de nem akar semmilyen lépést tenni,még annak tudatában sem,hogy az apám alkoholista. Én és a 3 testvérem /a legidősebb 23 ,a legfiatalabb 8 éves./ már nem igazán szeretjük,hiszen nem is kapunk tőle semmilyen támogatást,érzelmet.

Van hogy hazajön a munkából néha részegen és csak kiabál velünk,meg anyukámmal is. Többször beszélgettem édesanyámmal a témáról,aki azt mondta,hogy nincs itt az ideje,hogy beadja a válópert. 25 éve együtt vannak, több mint 10 éve iszik és 3 éve megcsalja. Nem tudom ,hogy ennek fejében mit akar még apámtól.

Nem lehetne,hogy a testvérem indítsa meg a pert,vagy hogy vegyük rá édesanyánkat,hogy adja be vagy döntsön,mert ez már nem állapot. A 2 kicsi tesóm idegileg tönkre van téve,mert folyamatosan kiabál és szó szerint terrorban tart minket. /soha nem ütötte meg sem édesanyámat,sem minket./

Elnézést a hosszú megfogalmazásért,de ez a tény.

Köszönöm a megértéseteket.

Reménykedem a megoldásban.


RM.


2010. márc. 8. 17:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ez így van sajnos nem a te dolgod eldönteni h mi legyen a házasságukkal. Nem állhatsz csak úgy apukád elé azt kérve h válasszon. Ez anyukád dolga lenne. Lehet h önértékelési zavarokkal küzd anyukád + túlzottan függ érzelmileg apukádtól, ezért elviseli azt hogy a férje megcsalja és még alkoholista is. Ezt nagyon nem kéne elviselnie.. Ez a fajta passzivizmus nagyon is ártó, mert a gyerekeinek is el kell viselnie, és nem érti meg h ezzel nem csak a saját sorsáról dönt, hanem a gyerekeiéről is. (Mind1, ezt csak mellékesen írtam)

Ha bátyádhoz költöznek attól ég lehet az h az anyukához van bejelentve és az anyuka írja alá az ellenőrzőt meg ilyenek.. Ahhoz h a gyámja legyen, az egy nagyobb lépés de az is megoldható.

Bocs h sokat írtam, sok sikert

2010. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

ksznm szépen

Á annyira nem akarjuk komplikálni,hogy a gyámja legyen csak,elintézni a 2 kicsi számára egy jobb helyet,ahol nyugodt a légkör. De ettől függetlenül Anya is látná őket csak értitek,hogy ne mindennap ezt kelljen látni nekik.

De igazatok van.

2010. márc. 8. 20:26
 23/30 anonim válasza:
El lehet de ha anyukád nem akar elválni és apukád se, akkor ezt sehogy nem lehet megoldani. az egyetlen megoldás hogy a bátyád magához vesz titeket mint gondviselő, és akkor anyukád segítsége nélkül lehet távol tartást kérni apádtól. iskolai pszichológus vagy szociális munkás nem elérhető számodra? ők biztos tudnának segíteni elég sok mindenben. (én is ilyen körülmények között éltem 10 éves koromig de szerencsére az én szüleim elváltak.) kitartás MA.
2010. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
nem láttam a másik két oldalt. látom ezt már mondták, bocsi. MA
2010. márc. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
távoltartásira szükség van? nem verekszik az apa, szóval elég sztem csak elköltözniük onnan.
2010. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
0%
terhes vagy. a tabletta vagy a gumi segitett volna.
2010. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Jaja. Eltaláltad.

GONDterhes vagyok.

Amúgy valami távoltartási jó lenne..:D

Mert ez a kötekedés már tűrhetetlen.:S

Házon belül is lehetne kérni a távoltartásit?:P

2010. márc. 9. 17:24
 28/30 anonim válasza:
a mokas valaszado vagyok:) nem hazon belul nem, de ha megmondod neki hogy ha nem hagyja abba a piat akkor kovetkezmenyei lesznek, akkor lehet h segit, vagy egy rehab kozpont, megkerdezni a haziorvost, nem tudom:/ sok sikert
2010. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
távoltartásit akkor adnak ha külön éltek és ő megy titeket zaklatni. de ha csak kötekszik akkor nem. meg ha már elköltöztök akkor nem is fogjátok őt érdekelni, nem? szóval akkor nem lenne rá szükség..
2010. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Nem lehet, hogy anyukád szereti apukádat ezeken a szomorú tényeken kívül is? lehet, hogy csak nem meri bevallani magának sem..
2010. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!