Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit gondoltok arról, ha az anyuka/apuka az új kapcsolatától születendő gyerek okán kevesebb gyerektartást fizet, vagy kevesebbet van a gyerekeivel?
Nem tartozom egyik táborba sem, szerencsére nem is vagyok ilyen helyzetben, csak érdekel ki hogyan gondolja.
Más a megítélése, mint pl. teljes családban születik a sokadik gyermek es emiatt nem jut a többire?
Nyilván nem igazságos, de ettől még az esetek 99 %-ában kevesebb gyerektartást fog fizetni, mert az új kapcsolatában több embert kell eltartani és kevesebb időt is fog tölteni a nagyobb gyerekeivel, mert nem tud szétszakadni és ha választani kell, az új család mellett teszi le a voksát.
Szemét dolog, de ha megnézitek, szinte mindenhol így alakul. A meglévő kapcsolat és a születendő, vagy éppen megszületett gyerek mindig több figyelmet, több anyagi segítséget kap.
Szerintem szemét dolog úgy gyereket vállalni, hogy a meglévőeket durva hátrány éri, mindegy, hogy régi kapcsolatban hány van, vagy a jelenlegibe lenne még egy. Olyanra gondolok, hogy pl. 5000 Ft-on vitázik, és annyival csökkentené az amúgy se magas 20ezres tartásdíjat. Vagy a kéthetente hétvégét is csökkenti az újszülöttre hivatkozva, akivel amúgyis is minden nap találkozik.
Kedvencem a gyerektartás csökkentése hitelre hivatkozva!!! A hitelt fizeti, hogy saját magának jó legyen, a gyerek meg nőjön fel zsíroskenyéren. Az eszébe se jut, hogy esetleg lehetne egy szobával kisebb lakást venni , hogy a hitel kevesebb legyen és ne kelljen a tartásdíjat csökkenteni.
Lényeg, hogy van egy csomó felelőtlenül gyereket vállaló ember, mint a minap is aki minimálbérre bevállalt a régi kapcsolatából lévő 2 mellé egy harmadikat is az új nőjével. Aztán sírt, hogy csökkentené a gyerektartást mert nem marad kenyérre. Az nem érdekelte, hogy a már meglévő gyerekeknek se jut így.
Kérdező, az, hogy ha gyarapodik a család, akkor egy tagra kevesebb figyelem és anyagi jut, az egy természetes dolog. A baj akkor van, ha ez nem egyenlően oszlik meg.
És nem, tök mindegy, hogy a dolog az eredeti kapcsolatban, vagy egy új kapcsolatban történik, az alapelveknek azonosaknak kellene lenni.
(a dolog akkor megy át szanalmas.hu -ba, ha a két nő, az ex, meg a jelenlegi kötélhúzást kezd játszani a férfival, mert mindkettő a saját gyerekeinek akar mindent)
3-as: de szerinted normális, ha valaki minimálbért keres, van már 2 gyereke, fizet mondjuk 30ezret a kettőre összesen és bevállal még egy harmadikat? 30ezer a két gyerek kajájára se elég, és még ezt csökkentené?
Azért gondolni kéne a meglévő gyerekekre is, és csak akkor újat vállalni, ha nem veszélyezteti a megélhetést. Szép h egyformán jusson, csak amikor fejenként 10ezer jut mondjuk minden gyerekre az már nem igazán...
56 %-os! Tényleg nem érted a lényeget? A legtöbb ember feketén, vagy szürkén dolgozik, a bíróság csak a papíron kézhez vett jövedelem után ítéli meg a gyerektartást, ami általában minimálbér, pedig egyáltalán nem ennyi a tényleges jövedelem.
Hányszor, de hányszor előfordul itt a gyk-n, hogy a nő azért panaszkodik, mert az ex a minimálbér után fizet, pedig kézhez a négyszeresét kapja.
#5, nagyot tévedsz - szerencsére.... a család számának bővülése a lehető legtipikusabb ok a tartásdíj újraszabályozására... lásd az alábbi "C"-pont...
4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]
(1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.
(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:
a) a gyermek indokolt szükségleteit;
b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;
c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, mostoha vagy nevelt - gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;
d) a gyermek saját jövedelmét; és
e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.
(3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.
(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.
(lehet szokás szerint lepontozni az új Ptk-t.... akkor is ez a kotta március óta)
#4, szerintem helyzete válogatja, hogy "normális-e", de azt gondolom, hogy nem feladatunk ítélkezni.
(akkor pl. teljesen érthetőnek tartom, ha úgy tetszik "normálisnak", ha az új társának még nincs gyereke, és mindenképp szeretne legalább egyet)
olyan is van, hogy abszolut el is felejti a gyerekét, nem is fizet semmit, meg sem látogatja.
véleményem nincs, manapságmindent megtehetnek a férfiak, terhesen 3 gyerekkel is otthagyják az asszonyt. semmilyen törvényi szabályozás nincs, ha meg ezt hiányolom, lepontoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!