Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő attól a pillanattó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő attól a pillanattól, amint kimondjátok, hogy vége, ebből válás lesz?

Figyelt kérdés
Egy átvitázott nap után,fáradtan,ma reggel csak ennyit voltam képes mondani a férjemnek:elválok.Szomorú volt és elment munkába,nem válaszolt.Most lényegtelen,hogy mi vezetett el idáig,de más megoldást nem találok.Viszont itt ülök és nem tudom,mit tegyek.Nincs állásom,nincsenek barátaim,távol vagyok a családomtól.Egyszerűen nem tudom,mi a következő lépés,lefagytam.
2014. jún. 11. 12:07
1 2 3 4
 11/36 Bence_ ***** válasza:
100%

Mire vágysz, mit szeretnél? Szerintem csak baromira elfáadtál, fáradtatok a harcolásba.

Az, hogy ő is szomorú azt jelenti szeret. Neki milyen lehet így dolgozni?

Volt amikor a férjed boldoggá tett?

2014. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%
Az hogy elváltok nem azt jelenti, hogy amikor ezt eldöntöttétek az egyik fél megy az utcára a híd alá. Felnőtt emberek vagytok, valaha szerelmesek is voltatok egymásba, nyilván a férjed sem fog elengedni pénz nélkül, illetve nem fog estére kirakni az utcára. Beszéljétek át az anyagiakat is, oda fogja adni ami neked jár. Hazautazol, ha nincs állásod gondolom a szüleidhez és ott majd szépen kitalálod hogyan tovább. Munka nélkül nem igen fogsz megélni.
2014. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

"A vita tegnap volt,ma már nyugodtan ültünk le reggel és beszélgettünk.Nem dobálóznék soha a válással,egyszerűen nem tudjuk megoldani a gondokat.Azóta még beszéltünk,mindketten kérjük a bocsánatot,hogy a másik nem volt mellettünk boldog.Én szeretem őt,és szeretném,ha valahogyan megtalálná a boldogságát,sajnálom,hogy miattam plusz egy probléma jelent meg az életében."


Dehát te szereted a férjed :) Valójában nem is akarsz elválni, hisz boldoggá akarod tenni :)


Menjetek egy mediátorhoz, párterápiára, ez a házasság megmenthető :)


Nincs itt semmi komoly baj ;)

2014. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Persze,hogy szeretem,de úgy gondolom most már ha fejre állok sem tudom boldoggá tenni.Úgy tűnik,minden idegesíti,ami velem kapcsolatos,legfőképpen hogy beteges vagyok.Idegesíti,hogy nem tudjuk azt megoldani,és szerinte ez csakis az én hibám,mert addig kéne mindennel próbálkoznom,amíg egészséges nem leszek.Lehet igaza van,de így egyedül apró lépésekre voltam képes,ő pedig minden nap többet és többet várt.Aztán mára már oda jutottam,hogy lépni sem akarok,megfojt a számomra felállított mércéje.Igen,belefáradtam.És az ő érdekében akarom ezt a válást,mert ismerem,ő nem mondaná,mert szerinte egy beteg embert elhagyni gyávaság.Viszont annyira boldogtalannak látom,sajnálom.Úgyhogy kimondtam én.
2014. jún. 11. 12:49
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

És mi a betegség, ha nem titok?

Szerintem nem csak a betegség lehet a gond. Én úgy látom, hogy totál besavanyodtatok. Egy barátod sincs, nem dolgozol, egész nap gondolom, otthon vagy. Együtt se jártok el? Most már tudnál dolgozni? Ha igen, keress munkát. Barátokra meg mindenkinek szüksége van, nem lehet úgy élni, hogy csak ti ketten léteztek és ennyi a világ.

Lehet, hogy inkább változtatni kéne, feldobni kicsit a házasságot és akkor mindjárt boldogabbak lennétek és a problémákat is könnyebb lenne megoldani.

2014. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a 15. véleményét!
2014. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Kedves 15.-ös.Igazad lehet,bár a betegségemről nem szívesen beszélek,de lényeg az,hogy kimozdulni,emberek közé,főként városban,gondjaim vannak.Igen,én itthon vagyok,szinte folyamatosan,néha kimozdultam vele,elmentem társaságba,bár legjobban a természetben érzem magam,de a férjem barátai tipikus városi emberkék,akik megijednek a szúnyogoktól is,és isten mentse őket egy jó sátorozástól.Én viszont ez a típus vagyok.Soha nem húztam vissza,rengeteget járt el,nélkülem is.Ebből gondot nem csináltam.Ahányszor ketten voltunk soha nem unatkoztunk,de tény hogy az ő barátai ezt nem fogták fel.Furcsának találták,hogy nem dolgozom,mikor ez csak ránk tartozott,valamint azt is,hogy esetleg késő este nem veszi fel nekük a telefont,mert velem szeretne tölteni pár órát.Szerintük ezek nem normális dolgok,sürgették,hogy vigyen pszichológushoz,sőt a megkérdezésem nélkül le is beszéltek tegnapra egy időpontot.Nem mentem el,ebből lett a vita.Mondtam neki,hogy ha segítségre van szükségem,kérek,de nagyon fáj,hogy másokat ennyire beenged az én személyes életterembe.Ő pedig azzal kontrázott,hogy ha nem mentem el,akkor meggyógyulni sem akarok és ezt unja és a barátaival is veszekszik miattam stb. Hosszú sztori,most már mindegy is,a kérdésem nem erre vonatkozott.Én tényleg lefagytam,de a döntésem mellett kiállok.Így megszabadul tőlem.Mivel ebben a nehéz pillanatban senkihez nem fordulhatok,és itt is kevés tényleges választ kaptam,majd ezt is egyedül megoldom valahogyan,mint mindig :) Köszönöm mindenkinek!
2014. jún. 11. 13:36
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Elmehettél volna az orvoshoz.

2. A férjed nem veszi fel a telefont, mert veled akar lenni. Ebből sem az jön le, hogy ti nem szeretitek egymást.

3. Nálad ez a válás valami dafke dolog lesz, amit iszonyat gyorsan fogsz megbánni, de csináld, hisz eldöntötted. A te életedért te vagy a felelős, azért is, ha elszúrod.

4. A következő kapcsolatod ugyanígy fog végződni, mert nem tanulsz ebből az esetből.

2014. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem is a konkrét betegség volt a lényeg, hanem a jellege. De ez végül is kiderült valamennyire.

Szerintem most semmiképp ne váljatok. Ha gondjaid vannak, akkor talán teljesen máshogy látod a dolgokat, mint amilyenek valójában. Pl. a barátai valóban csak segíteni szeretnének, hiszen ha a barátai, akkor nyilván érdekli őket minden, ami a férjeddel történik, és így az is, ami veled történik.

Én jó ötletnek tartom szakember segítését kérni. Hiszen már egy ideje nem sikerült megoldanod saját magad a problémát.

Az még fontos lenne, hogy mitől alakult ki. A munka hiánya miatt? Vagy a betegség miatt kellet otthagynod a munkát?

Nekem van olyan ismerősöm, aki hosszabb munkanélküliség alatt fordult teljesen magába, ő végül is pszichológusnál kötött ki, mert mi nem tudtunk már neki segíteni. De megoldódott a problémája és ahogy visszament dolgozni, mintha kicserélték volna.

Annyiban megértem a férjedet, hogy ő próbál segíteni, te meg elutasítod, attól tehetetlennek érzi magát, mert máshogy már nem tud segíteni, mint így, hogy keres neked szakembert.

Fogadd el a segítséget. Egy próbát megér. A semminél biztosan jobb.

2014. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Bence_ ***** válasza:
87%

Szerintem te megsértődni szeretnél, nem a problémát megoldani "és itt is kevés tényleges választ kaptam,majd ezt is egyedül megoldom valahogyan,mint mindig :) Köszönöm mindenkinek!"

Tök jó válaszokat adtak neked, de te ezeket nem akarod észre venni mert számodra kényelmetlenek.

Pszichológustól miért félsz? Mert segíthet? Ártani biztosan nem fogsz.

2014. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!