Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párommal a kapcsolatunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal a kapcsolatunk eléggé hadilábon áll, mi lenne a teendő ha én lemondok az én részemről?

Figyelt kérdés

50-50% van a nevünkön, de hitel is van rajta amit ő fizet.

Ha ne adj isten oda kerülne a sor, hogy elválunk akkor mi a teendő ha nekem nem kell a ház? De közben nagyon sok pénzt adtam a felújításba és a szüleim is, megvannak a számlák.



2013. dec. 26. 08:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsának a házról mondanék le ami az enyém is.
2013. dec. 26. 08:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a házat a házasság alatt vettétek, akkor lényegtelen, hogy milyen arány van a tulajdoni lapon feltüntetve, a ház közös.

Ugyanígy közös a ráköltött felújítás összege és a a hitel törtlesztése is.


Ha lemondasz a tulajdonrészedröl, akkor annyival csökken az, ami töled a másknak jár. De ha a hitel még nincs törlesztve, akkor a fennálló összeg felét neked kell fizetni.


A felújtás összege csak akkor számítana külön vagyonnak, ha bizonyítható, hogy amit a szüleid adtak, azt NEKED adták ajándékba és nem kettötöknek. (De ehhez nem eleg hogy ök fizettek ki valamilyen számlát, hanem hogy az átutaláson fel van tüntetve, hogy ök neked személyesen szánt ajándékként fizették ki.)

2013. dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a kérdést is Te írtad ki, itt már megválaszoltam a lényeget:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Egy kölcsönszerződésből csak akkor tudsz kilépni, ha a bank is hozzájárul, de ha a bank ezt megtagadja, akkor hiába szeretnél lemondani a tulajdonrészedről annak érdekében, hogy mentesülj a hiteltől, ez nem fog megvalósulni.


Egy kölcsönszerződés nem függ attól, hogy házasságban élsz, vagy elváltál.


Nézzük leegyszerűsítve a dolgokat:


A bank két a feltétellel adott Nektek lakáscélú kölcsönt. A házra jelzálogot tett ÉS BEVONT KÉT SZEMÉLYT a hitelbe, akik adósként, adóstársként egyetemlegesen felelnek a hitel visszafizetéséért.

A bank szempontjából érdektelen, kik a tulajdonosai a háznak, az viszont nagyon is számít, hogy hány embertől követelheti vissza a hitelt. Egy bank csak akkor engedi ki az adóstársat a hitelből, ha a főadós önállóan is hitelképes a bank szabályai szerint, vagy ha hoznak egy másik adóstársat, akit a bank elfogad.

2013. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem én írtam ki a kérdést amit linkeltél utolsó.

Páromnak van saját keresete az ő keresetére vettük fel a hitelt, nekem akkor és most sincs saját bevételem sajnos, a szülei lettek az adóstársak (nem tudom pontosan, hogy hívják ezt) vagyis ha ő nem fizetne akkor a szülőktől vonnák ezt a pénzt ezért kellett akkoriban nekik bankot váltani, hogy feltudjuk venni a hitelt.

2013. dec. 26. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, mivel sem a hiteligényléskor, sem most nem igazolsz jövedelmet, a banknak elméletileg nem okoz gondot, ha Téged kienged a hitelből. Először a banknál kell kérelmezni, hogy vezessenek ki a hitelből, ha ezt az engedélyt megkapjátok, akkor tudtok elszámolni a pároddal, ez után lehet kérni a vagyonközösség megszüntetésekor a tulajdonrészed átruházást is.

Szerződésmódosítási díjat biztosan fognak kérni tőletek a bankban.

2013. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!