Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Belemennétek ebbe? Meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemennétek ebbe? Meg lehet egyáltalán csinálni?

Figyelt kérdés
Elválunk hivatalosan is, van egy közös kamaszlányunk. Már régóta nem élünk együtt, a férjemnek van két kisgyereke is a szeretõjétõl. A mienkkel nem foglalkozik. Azt "ajánlotta", hogy fizet x forint gyerektartást, ami több mint hivatalosan járna, és a ládnyom nevére irat egy lakãst. Cserébe nem zaklatjuk, és nem jár a lányomnak majd örökség. Ezt le szeretné papirozni. Félek, hogy ha nem megyünk bele akkor kiforgatná a gyerekemet az örökségbõl, a másik gyerekei nevére iratna mindent. Így legalább a lakás meglenne. És a gyerektartás is magas lenne. Viszont kevesebbet kapna, mint ami a harmad vagyona.

2014. máj. 20. 10:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem fogadod el, akkor meg kitagad az örökségből. Fogadd el és örülj hogy ennyit kapsz...


Másrészt ez nem úgy megy hogy az ő vagyonát a te lányod zokszó nélkül örökli. Szal ha úgy tartja kedve ír egy végrendeletet volt nincs örökség..

2014. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, a gyereket csak akkor tudja kitagadni, ha az pl az életére tor. Koteles resz mindenképpen jar neki.
2014. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok, hogy nem kapna többet, engem is kiforgatott
2014. máj. 20. 10:16
 4/35 anonim ***** válasza:
5%
El vagy tévedve utolsó...
2014. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Már ne is haragudj, de mekkora b.unkó a férjed. Mondjuk az ajánlat szo-szo korrekt is lehetne, ha nem zaklatásnak nevezné a lánya megkeresését. Innen kezdve egy utolsó ro..hadék.


Lehet, hogy belemennék, talán jobb az ilyen emberrel minden kapcsolatot megszakítani.

2014. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék a biztosra...

De csak ha lepapírozzátok a lakást, és a gyerektartást is.

A vagyonát még 6-szor elvesztheti az exférjed..

Plusz az örökségből kizárni űgysem tudja teljesen, csak ha halála előtt a vagyonát ráíratja valakire( akár a másik 2 gyerekére)

De alála után a lányodnak jár a köteles rész végrendelet esetén is, igaz ez nem sok..

Szerintem egyébként korrekt az ajánlata..

Ha racionálisak vagyunk: ki tudja mikor hal meg, a lányod így már egy lakással kezdheti az önálló életét, az örökségéhez akár 50 éves korában sem biztos, hogy hozzá jut.


Ha megengedhetitek magatoknak, akkor a gyerektartás többletet fektessétek be a lányodnak, akkor tényeg jól indítja majd az életét

2014. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

Jah a kapcsolatot úgysem fogják tartani, mert az apa nem akarja.. Ezt nem minősíteném... Mrt az ilyen minden csak nem apa..maximum nemző..

A lenyeg, hgy szerintem jobban jártok ha elfogadjáok az ajanlatot

2014. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Azt "ajánlotta", hogy fizet x forint gyerektartást, ami több mint hivatalosan járna, és a ládnyom nevére irat egy lakãst."


Ha lepapírozza szerintem korrekt ajánlat. Én így simán belemennék, főképp ha le van papírozva, abba nincs hogy belekössön senki jogilag ha rendben van.

Szerintem menjetek bele.

2014. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Azt állítja zaklatom, amikor felhívom, hogy hívja már fel a lányát havi egyszer. Sajnos a gyereknek hiányzik. Régen össze voltak nõve, de mióta megvan az újcsalád lesz.rja...

Lehet tényleg nem kellene vele foglalkozni, de egy 15-16 éves lány pont ebben a korban hiányolja az apját. Most lenne szüksége férfimintára

2014. máj. 20. 10:21
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Azzal tisztában vagy ugye, hogy a papir semmit nem er, az alapján mem követelheted majd a tartasdijat, ha nem fizet? A lakást meg rairathatja a lany nevére, o meg lehet a haszonélvező es be se kell engednie a tulajdonost?
2014. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!