Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segítség Mit tudok csinálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
a szüleim 7 éves koromban váltak el de még mindig nem tudtam feldolgozni :( első osztályban amikor elváltak még nem volt semmi bajom mert apukám mindig jött át hozzám játszani, de másodikban már anyukám nem engedte.. ekkor eléggé sokat verekedtem és csúnyán beszéltem... valamennyire viszont szeretethiányos vagyok, mert mindig leszid a bátyám is meg anyukám is :( anya nagyon keveset tud velem lenni mert dolgozik és ha velem van akkor is fáradt...a másik meg hogy sosem figyel rám amióta elváltak...ma is meséltem neki a mai napomat de nem is figyelt rám :'( most mit csináljak?apámhoz nem tudok költözni mert nincs még egy szoba meg a tesóimat sem szeretném itt hagyni ahogy anyukámat sem...12/L
2013. szept. 23. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a bátyád? Vele nem tudsz kicsit közelebb kerülni? Édesanyádnak nagy teher van a vállán. Talán akad olyan alkalom, amikor tudsz vele beszélgetni. Akkor mondd el neki is, amit itt leírtál.
2013. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Éld túl, légy erős! ;)


Most azt érzed,ogy milyen rossz neked, milyen sanyarú a sorsod, pedig nem.

Minden kamasz átmegy hasonlód, neked kicsit komplikáltabb az életed, és nehezebb is, mivel a szüleid elvátak.

Az érzéseid természetesek. Légy erős és nézz szembe a rossz dolgokkal, ne akarj apukádz menekülni!


Később visszagondolva nem fogod ám ennyire szörnyűnek gondolni a helyzetet, tudom, hogy ez a tény most nem vígasztal, de mást nem tudok mondani...


Kitatás, és keresd a szép dolgokat az életedben.

2013. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22 éves
2013. szept. 23. 21:39
 4/8 intrepid ***** válasza:
7%
Sok rohadt vén szatyor, nem is gondolja végig, mekkora bajt okoz a gyerekének, a válással.
2013. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen osztálytársam aki mindig ingázott az apja és anyja közt, Néha táskával járt suliba, amiben a ruhái is benne voltak, mert egyszer itt aludt, máskor ott. Hát nem irigyeltem, ő is kicsit szeretethiányos volt, de azért csak felnőtt valahogy. Szerzett egy kutyát, de lehet hogy csak azért, hogy legyen valaki aki ragaszkodik hozzá. Én nem tudom. Nehéz ügy. Te nem tudsz csinálni semmit.
2013. szept. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy nehezen viselted a válást, és hogy nehéz feldolgozni azt. Sajnálom, hogy a szüleid nem tudták ezt neked megkönnyíteni amennyire csak lehet.

Azt tudnod kell, hogy azért mert ők elváltak még mindkét szülőd ugyanolyan szülőd maradt. Tehát azért mert anyukádnál laksz még nem jelenti azt, hogy nem láthatod apukádat. Nem tudom, hogy anyukád mennyire tiltja ezt meg neked, de mindenképpen beszélj erről az apukáddal és a testvéreddel is, hogy segítsenek neked ebben, mert te mindkét szülőddel szeretnél lenni ugyanannyit.

Ami meg anyukád figyelmetlenségét illeti, azon nem biztos hogy fogsz tudni változtatni. Azért próbálj vele beszélni erről, hogy kicsit több ideje legyen rád, és amikor veled van, akkor ne foglalkozzon mással csak veled. Az is jó ötlet ha a testvéredet megkéred ebben is segítsen, ő is biztos tud hatni anyukádra valamennyire.

Végül még annyit mondanék neked, hogy sajnos a gyermekévek nem mindig felhőtlenül telnek úgy ahogy kellene, hanem akadnak családi zűrök amik beárnyékolják azt. Ez nem csak nálatok van így, sok másik gyerek is átél hasonlókat sajnos. Erősnek kell lenned, bátornak, kitartónak. Beszélgess ezekről sokat anyukáddal, apukáddal, tesóiddal. Sőt ha gondolod az iskolapszichológushoz is menj el bátran. Tuti lesznek tippjei számodra.

2013. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy apukádhoz költözz. Viszont lehet, jó lenne, ha megint többet találkoznátok. Anyukádnak pedig őszintén elmondhatod, hogy mindkettőjüket szereted, és hiányzik az apukád is.

Egyébként egyetértek az előttem szólóval.

2013. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.sokat segítettetek
2013. szept. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!