Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki vagy mi védi meg a tisztess...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki vagy mi védi meg a tisztességesen gyerektartást fizető édesapát az anyuka felelőtlen költekezéseitől?

Figyelt kérdés

A gyerektartás szent és sérthetetlen és arra költi az anya, amire akarja, beleértve a családi pótlékot.

A pénzügyi intelligenciája egyenlő a nullával és nem jön ki a pénzből. Mindenütt azt mondják, amíg a gyerekeken nem látszik semmi, nem foglalkoznak vele. Mit tehet az Apa? Fizessen asszonytartást gyerektartás címen?

Miért nem lehet elszámoltatni az anyát?


2014. máj. 6. 08:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos nem fizet az apa gyerektartást. 50.000.-Ft-ot ítéltek meg. De elmondhatom, hogy ennyire szükségem lenne, mivel albérletben lakunk, a rezsi, ovi, különóra, ruhák, bejárás a munkahelyre, és azok a nem forintosítható "költség", pl. Táppénz, nem tudom megoldani a nyári szünetet munka miatt, akkor táborozás, szóval többre lenne szükség ha így nézzük. Nem csak a havi kiadást kell nézni, mert vannak ami nem havonta jelentkezik, mint mondjuk a táborozás vagy iskolakezdés. Ha már külön éltek sokkal több fog ránehezedni, lehet jobban oda fog figyelni a kiadásokra.
2014. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek nevelése az nem "gyerektartás", aztán kalap-kabát, majd jól a műkörmére nézek az ex-asszonynak.


Most még együtt éltek, nyilván hozzá kell járulnod a háztartáshoz és a rezsihez, hiszen az ex-nejed most még rád is takarít, nem csak a közös gyermekeitekre. Tehát nincs mit a szemére hánynod. Sőt! Meg kéne becsülnöd őt.


De nézzük, amikor már nem fogsz ott lakni:


A rezsi a gyerekekre is vonatkozik, legalább a fele háztartási energia és költség az övék, mivel ahol gyermek van, ott többet takarít, mos, főz, mosogat az ember, a fűtésen sem spórolhat (főleg, ahol kicsi gyermek van, ott még többet mos, mosogat és takarít).:


-közös költség

-villany

-víz

-gáz

-televízió (mondjuk mesenézésre is, tehát a kábel ált. megvan)


Tehát ez úgy cca 70 ezer Ft. havonta egy átlag háztartásban.

Ebből a gyerekekre számítandó cca a fele: 35.000.-Ft.


Ehhez jön még az ovis ebéd-uzsonna havi díja: idén napi 312.-Ft fejenként. Számoljunk havi átlag 20 napot, két gyermeknél: 12.480.-Ft


A gyerekek havi vitamin és orvosság költsége (mivel szinte minden betegséget átadnak egymásnak): cca 3.000.-Ft.


Ha van kocsija az asszonynak, akkor a gyermekek oviba, majd iskolába szállításának is költségei vannak. Van, aki másképp nem tudja megoldani, mert nincs segítsége, viszont időben be kell érjen a munkahelyére.


Az oviba kell: tornaruha, váltóruha, váltócipő.

Ha beíratja klf. mozgás tanfolyamokra, játékos nyelvtanulásra, akkor az legalább havi plusz 5.000.-Ft.


A gyerekek ovis korukban szinte negyedévenként növik ki a cipőjüket, ruháikat, szinte minden évben új kabát, csizma kell, ez évente két gyereknél több tízezer Ft. is lehet. De számoljunk átlag 15.000.-Ft-ot.


Ez havonta összesen cca: 64.000.-Ft.



És akkor az otthoni élelemre még nem is tértünk ki: a változatos étkezésre, persze egy kis csokival is olykor.

A játékokra, a kirándulásokra, a gyermek kulturális programokra. Mert ugye a gyerekünk nem vegetál, mint a növény, melynek elég, ha táplálják, oszt majd a többit a természet elvégzi, hanem fejlesztjük a szépérzékét, a mozgáskultúráját, a zenei hallását, a tudását, hogy mire iskolába kerül, készen álljon a komoly tudás befogadására.


Hát az bizony még plusz pénzekbe kerül. alapból az ovis úszás tanfolyam is pl.


De a nyáron nyaralunk, télen telelünk költségei is rárakódnak az előzőekben leírtakra.


És akkor te még csak havi 60.000.-Ft-tal elintézettnek tartanád, a többi anyagi és egyéb terhet vigye az ex-asszony, és te majd jól számon kéred?


Legyél hálás, hogy helyetted is neveli őket.


Nem csak az ápolt környezet, a testileg, lelkileg, szellemileg ápolt gyermek, hanem ápolt anyuka is hozzátartozik a gyermek egészséges fejlődéséhez!


A fodrász-kozmetikus-pedikűrös-manikűrös pedig az ex-asszony ápoltságának az alapja, amit a saját fizetéséből fedez.

Légy büszke arra, hogy ilyen asszony a gyerekeid anyja, s légy hálás neki, hogy helyetted is neveli őket, miközben te csak gyerektartást fizetsz.


Oszt jó napot!:-)

2014. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

24-es vagyok:


S ha iskolások lesznek, ez az összeg még nőni fog:

-menza ma fejenként napi 400.-Ft általánosban, az havi cca 8.000.-Ft, két gyerek után kb 14.000.-Ft, mert két gyermeknél kapnak valami kis kedvezményt.


Aztán:

-nyelvtanulás

-sport

-telefon havi díj (a legtöbb negyedikesnek már van saját telefonja, hogy bármikor elérje a szüleit. Ez főleg azoknál fontos, akik egyedül nevelik a kicsit, biztonsági szempontból.)

-a kamasz is gyorsan kinövi a cipőjét, ruháját


-esetleg különórák, korrepetálások, ha szükséges

-iskolai kirándulások, mozilátogatás, színházlátogatás

-iskolai karácsony (sorsolással egymás ajándékozása szokás)


Erre készülj fel! Ha a mama igényesen neveli őket, akkor bizony minimum főiskolára mennek, és az első diplomáig fizetsz, mint a katonatiszt.


:-))

2014. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
90%
Miért pontozgattok? Tény, sok a gyt-ból élő anya, de nem mindegyik. CSak vázoltam, hogy ha én válnék, az a pénz semmire sem elég, persze ha hozzáteszem, hogy én is keresek, nyilván szebben hangzik. Azért apa csak fizet, anyának marad a nevelés, az együtt sírás, nevetés, betegség, álmatlan, átalvatlan éjszakák..ennyi.
2014. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Még midig nem válaszoltak a kérdésemre!


:)))))))))))))))))))))))))))


Bírom, hogy emberek úgy alkotnak véleményt, mintha tudnák, hogy mi a helyzet nálunk. Takarít??? HA HA HA

Nem többet mint én, pedig én sem viszem túlzásba.

Hát nem tudtok semmit! Tévedtek, de köszönöm azért az elszámolást, mert az viszont valóban hasznos volt. Most 40000 Ft a rezsink egy viszonylag nagy lakásban. Az a 70000 elég durván hangzik. Egyébként tisztába vagyok a kiadásokkal és hogy mindig van valami plusz, hisz 2 éve én tartom el a családot és fizetem a szülinapi buli költségétől kedve a zokniig mindent. Sokan örülnétek, ha ilyen férjetek lett volna.

Minden elismerésem azoknak az anyáknak, akik becsülettel helyt állnak és nem a férjükön élősködnek.

2014. máj. 6. 18:29
 26/34 A kérdező kommentje:

"Légy büszke arra, hogy ilyen asszony a gyerekeid anyja, s légy hálás neki, hogy helyetted is neveli őket, miközben te csak gyerektartást fizetsz. "


??? Valakivel összekevered!! Lehet, hogy magadból indulsz ki és rád igaz is lenne ez a kijelentésed, de ha tudnád, hogy milyen az anya valójában, mélységesen elítélnéd.

Mindegy, nem erről akarok beszélni és látom, a kérdésem a jelek szerint inkább provokatívnak bizonyult, mint megválaszolhatónak.

2014. máj. 6. 18:42
 27/34 anonim ***** válasza:

"Tipikus gyik-os történet. Megítélnek 20%-ot általában, majd felemelik 10%-kal amikor egy gyerekre max 25% ítélhetnek.

Hagyjuk már az ilyeneket messe habbal. Max akkor ha az első ítéletnél munkanélküli volt az apa, majd hirtelen rohadt jó fizető állása lett."


Nem 20% volt megitelve, hanem fix osszeg, ami eleve nem volt magas, csak anyuka nem verte a nyalat, hogy tobbet akar. Amikor viszont apuka bebunkozott, anyua ugy dontott, hogy akkor o sem hagyja magat.

2014. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom te is olyan apuka vagy,aki csak azért döngeti a mellét "én tartom el" felszólítással,mert a felesége szült neki,és otthon van gyesen.Igaz? De még ha munka nélküli is elég inkorrekt dolog emiatt lenézni,ahogy te teszed.
2014. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
71%

Óriási tévedés, hogy a papa dolgozik, a mama gyes-en, és akkor ő tartja el őket, a mama tegye össze a négy lábát, hogy ilyen férje van.


A papa is teszi a kötelességét és a mama is.


Egyikük a dolgok egyik végét fogja meg, a másikuk a másikat.


Aki gyes-en van, az is dolgozik, méghozzá éjt nappallá téve! Tehát neki sokkal sokrétűbb a feladata, és sokkal nehezebb. Ő nem teheti le a lantot, amikor lejárt a 8 óra.

2014. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
a férfinak mindig igaza van pláne ha háztartás vezetésről van szó, a férfi jobban tudja....
2014. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!