Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki vagy mi védi meg a tisztess...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki vagy mi védi meg a tisztességesen gyerektartást fizető édesapát az anyuka felelőtlen költekezéseitől?

Figyelt kérdés

A gyerektartás szent és sérthetetlen és arra költi az anya, amire akarja, beleértve a családi pótlékot.

A pénzügyi intelligenciája egyenlő a nullával és nem jön ki a pénzből. Mindenütt azt mondják, amíg a gyerekeken nem látszik semmi, nem foglalkoznak vele. Mit tehet az Apa? Fizessen asszonytartást gyerektartás címen?

Miért nem lehet elszámoltatni az anyát?


2014. máj. 6. 08:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Mit értesz felelőtlen költekezésen? Meglátásod szerint a volt feleséged nem gondoskodik megfelelően a gyermekről? Mivel tudod ezt bizonyítani, igazolni?
2014. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen kérdéseket feltevők több mint 3/4 részénél ki szokott derülni, hogy semmi gond azzal, ahogy az édesanya beosztja a pénzt a gyereknek.Csak avval a nővel van gond, aki apuka mögött fortyog, és uszítja az apukát, mert neki az alamizsna jobban esne, ha annyit kapna a gyerek meg az előző asszony.
2014. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Mi a felelőtlen szerinted? Mennyi gyerektartást állapított meg a bíróság? Hogy jön ide az asszonytartás?
2014. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

Konkrétumot írjál légyszíves!

Egyébként ha a gyerek rendezve van,vagyis tiszta,tiszta ruhákban jár,van mit ennie,és normális körülmények között él akkor nem beszélhetünk felelőtlen költekezésről.

Remélem nem az szúrja a szemed,hogy anyuka esetleg vesz magára néhány ruhát vagy fodrászhoz jár...

2014. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Nos, anno egy kedves ismerősöm is ugy vélekedett, hogy anyuka nem a gyerekre költi a tartasdijat, hat beperelte. A bíro bekérte anyukatol a rezsi számlákat, a kornyezettanulmanyra feljegyezték a gyermek játékait, ruháit, anyuka bemutatta a tankönyvek is tanfelszerelés számláit es a havi vitamintabletta számláját. Az itelet plusz 10%tartasdijemeles lett....
2014. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben a gyerekeken látszik az ellátatlanság, az elhanyagoltság, fordulj a gyámhivatalhoz tanácsért. Sajnos előfordul, hogy anya vidáman fickándozik a gyerektartásból a gyermekei ellátása rovására.
2014. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó nagyon jót írt:D
2014. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%
Már mint az 5-ösre gondoltam a 10%-os gyt.
2014. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Erre van a gyámhivatal.
2014. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Mire költ az ex, ami annyira felelőtlen lenne, valamint mennyi tartásdíjból, és hány gyerek van.


Tudod az exem folyton azzal nyaggatott, hogy én az ő pénzéből veszek magamnak mindent, még a cigimet is. Egy percre se akadt le a témáról, mert ugyanaz volt a véleménye mint neked. Felelőtlen költekezés. Az nem igen érdekelte, hogy a 2 gyerek után járó tartásdíj sokszorosát kerestem, csak az amit ő gondolt. Levezettem neki a dolgokat, azután kussba maradt.

Persze lehet, hogy te irreálisan magas összeget fizetsz, akkor no komment, de azért levezetem neked is.


Amit én kapok a fiúk után az 25000 / fő

Ez egy gyerekre 807 Ft/nap

Reggeli 4 szendvics kb 300 Ft + innivaló

Menza napi 480 Ft


Ebből az következik, hogy a reggeli+menza elvitte a tartásdíjat, és a gyerek még nem evett este, nem evett hétvégén, nem öltözködött, nem fürdött, nem használt áramot, nem kapott tanszereket, nem ment kirándulni, nem vett részt programokon.


Ennyit a fene nagy tartásdíjról meg az exek felelőtlen költekezéséről. Egy gyerek alaphangon belekerül ha átlagos szinten él, kb 70000 Ft-ba. Persze nálam kamaszokról beszélünk, nem kis óvodásról.


Szerintem vádaskodás helyett számolj utána a kiadásoknak. Ha az anya csak egyszer elengedi moziba a gyereket havonta, már elment kb 5 ezer forint.


Ezenkívül kérdezném még, hogy a kötelezőn felül mibe szállsz még be.

Iskolakezdés, esetleg ha kell szemüveg stb.

Nálunk exem semmibe, mégis veri magát. Remélem nálatok nem ez a helyzet.

2014. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!