Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válópernél mennyire kell félnie a férfinak attól, hogy elveszíti a lakását, ha azt a házassága alatt vette meg/örökölte, de csak az ő nevén van?
"Tehát azt mondod, hogy ha banki pénzfelvétellel igazolható, hogy a férfi számláról fedezték a lakásfelújításokat, akkor nincs gond. "
EZ ÍGY nem igaz!!!
A banki számlakivonattal igazolható, hogy a házasság ELÖTT mennyi volt a számlán - EZ a különvagyon, illetve ha a házasság ALATT eladja a korábban szerzett amgánvagyonát, akkor annak az ÁRA, illetve az abból vett értéktárgy lesz különvagyona.
A saját névre szóló számlára a házasság ALATT betett pénz közös, akármelyik keresetéböl került oda és akármelyik nevén van a számla.
Szélsőséges kérdés, az biztos. Kérdező, ha van egy bankszámlád a házasságkötés előtt, amin ott van 10 millió forint, majd az esküvő után veszel egy 10 milliós lakást, amivel párhuzamosan kiürül a bankszámlád, akkor elég egyértelműen a különvagyonodról van szó. Ha van egy bankszámlád 5 millió forinttal, ami mondjuk le is van kötve, 5 évig nem is nyúlsz hozzá, és erről papírod van, majd 5 évvel az esküvő után vesztek egy 10 milliós lakást, akkor neked a váláskor a lakás 3/4-e, a feleségnek 1!-e jár. Ez esetben is bizonyítható, hogy egy része különvagyonból származik.
Az viszont nem működik, hogy a házasság folyamán gyűjtesz pénzt a számládra, majd veszel belőle saját névre egy lakást, ez már nem különvagyon, hiszen a bevételek a házasság folyamán keletkeztek, amikor vagyonközösség állt fenn.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!