Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válópernél mennyire kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válópernél mennyire kell félnie a férfinak attól, hogy elveszíti a lakását, ha azt a házassága alatt vette meg/örökölte, de csak az ő nevén van?

Figyelt kérdés
Közös vagyon esetén persze egyértelmű,hogy semmi esélye sincs megtartani, de ilyen esetben is lenyúlhatja a felesége?
2014. máj. 4. 20:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Amit a házassága elején gyűjtött az már közös vagyon, így amit abból vett, az is annak számít. A házasság előtti vagyon bizonyítására meg házassági szerződés megkötésével lett volna lehetőség.
2014. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Tehát a ribi lenyúlhatja a házat anélkül, hogy a férfit jogvédelem érné?
2014. máj. 4. 22:11
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyúlhatja le az egész ingatlant, de ha a férfi nem örökölte és nem bizonyíthatóan házasság előtt szerzett különvagyonból vette, akkor a váláskor a felesége a felére tarthat igényt.
2014. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Hogyan bizonyítható, hogy házasság előtti különvagyonból származik?
2014. máj. 4. 22:17
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésről általánosságban a következő mondható: minden, a házasság előtt megszerzett vagyon különvagyon. Ez alól vannak kivételek (pl. a házasságkötés előtt megszerzett vagyon helyébe az idők során más vagyontárgy lép), de amennyiben ez nem történik meg, a vagyontárgy sohasem lesz közös. Az mindegy, hogy melyik évben kötötték a házasságot. A különvagyon létének bizonyítására megfelelő az adásvételi szerződés, a bankszámla-kivonat, a szülők tanúkénti nyilatkozata az ingóságok, stb. ajándékozására. És nem utolsó sorban, mindig annak kell bizonyítania a különvagyon létét, aki arra hivatkozik.

Ingatlan esetében amennyiben pl. egy különvagyont jelentő ingatlanban laknak a házasságkötésük óta, de azon már a házasságuk alatt felújítási munkákat végeztek, az közös vagyonnak számít. Meghatározó, hogy milyen jellegű és mértékű volt a beruházás: nagyobb beruházás esetén bizonyos hányadban ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonjog, kisebb beruházás esetén pedig pénzbeli ellenérték jár a másik félnek. Vita esetén a bíróság szakértő kirendelésével állapítja meg, mi illeti meg őt.

Közös vagyonnak számít, ha a házasságuk alatt hitelt vettek fel az ingatlanra, de ennek részletes kifejtése meghaladja a levelezés határait.

Amennyiben a házasság megkötése előtt már létezett egyéni bankszámlájuk és nem éltek előtte élettársi kapcsolatban, akkor meg kell nézni, hogy mennyi volt a számla fennálló egyenlege a házasság megkötésének időpontjában. Ez az egyenleg az adott fél különvagyona. Amikortól házasságban élnek, és a számlára pénz érkezik, az közös, kivéve, ha a másik fél bizonyítani tudja, hogy az az ő különvagyona, mert pl. ajándékba kapta, örökölte, stb. Ha a házasságuk alatt a munkabérüket a számlára kapják, akkor a házasság végén a számlán lévő összeg közös.

Felmerül még az a lehetőség is, ha a házastársak a házasság megkötése előtt élettársi vagyonközösségben éltek, akkor az életközösség (vagyoni) megkezdésére visszamenőleges hatállyal létrejött köztük a házassági vagyonközösség. Tehát pl.: 2 évvel az esküvő előtt már együtt éltek, közösen gazdálkodtak, majd házasságot kötöttek, akkor az esküvő előtt 2 évvel már létrejött a házassági vagyonközösség."

2014. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért az szomorú, hogy a kérdés csak elméleti, de így ki van akadva a kérdező és a még nem is létező feleségéről úgy beszél, hogy ribi. Jó, persze, megértem, mert tényleg vannak ilyen nők, akiktől tartani kell,de remélem, hogy találsz majd egy normális nőt magadnak, kérdező. Nem tudom miért kell rögtön minden nőhöz negatívan hozzáállni, szerintem a többségünk normális, nekem pl. eszembe se jutna kiforgatni a férjemet a vagyonából egy válás esetén.
2014. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
16-os Nem ellenzem, hogy nők is hozzászóljanak a témához, de "értelmes" hozzászólásokat várok el.
2014. máj. 4. 22:29
 18/42 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy ha banki pénzfelvétellel igazolható, hogy a férfi számláról fedezték a lakásfelújításokat, akkor nincs gond. De ha a nő is beszállt, akkor már lenyúlhatja a felét.

Továbbá, ha mondjuk egy 10 milliós panelt vettek, de 7,5 milló már megvolt annak a bizonyos 2 év elején, akkor a nő máris igényt tarthat a házra, vagy annak egy részére?


Továbbá fordított esetben, amikor a férfi segített összedobni a nőnek a maradék részét, akkor ő is igényt tarthat a házra, vagy természetesen a neme kizáró ok?

2014. máj. 4. 22:35
 19/42 anonim ***** válasza:

nyilván vannak banki papirjaid arról ha ha több milliós ház értékével rendelkezel így bízonyithatod,

amúgy ha 15 évig törlesztetek közösen a kifizetet pénz fele visza jár akkor is ha csak az egyik fél fizete annó a saját tökét a házra

2014. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
neked sose lesznek ilyen problémáid a pénz kereséshez agy kell
2014. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!