Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valakinek mint anyanak 39...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek mint anyanak 39 ezer ft a keresete, ugyhogy alberletben lakik egy 1 eves gyermekkel, annak is csak a 20 % os gyerektartas jar? Az apanak minimalberbol kell fizetnie. Nem lehet tobbet lefogni tole?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 13:44
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
91%

amúgy ha épp érdekel, voltam hasonló helyzetben, ezért költöztem a külvárosba, ahol olcsón kaptam albérletet, viszont 1 óra alatt bent voltam a belvárosban biciklivel, ahol volt munka, meg volt bölcsőde is ...

persze, nem kellemes, a munka kemény, a háztartás vezetése is az gyerek mellett, de azért nem lehetetlen...

2013. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
34%

Megbeszélheted az exeddel, hogy ha nem fizet többet (persze, nem többet, mint a 150e 20%-a), akkor feljelented, és a vagyonosodási vizsgálat keretében elveszíti a munkáját, meg mindenféle kellemetlen dolog fog vele történni. Ha nem hajlandó többet fizetni, mint a minimálbér 20%-a, akkor ezt megteheted - az állam valószínűleg akkor is megítéli neked a mostani összeget (az exférjedet terhelik az adóssággal), ha tényleg feljelented és elveszíti a munkáját.


Persze, valószínűleg el is kell költöznöd, olyan helyre, ahol van bölcsi ilyen korban is, vagy valami gyerekfelügyeletet szervezni, és akkor el tudsz menni dolgozni. Ha megkapod a normális gyerektartást, plusz dolgozol, normálisan meg tudtok élni.

Sok sikert.

2013. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
75%
Persze nyilván a válaszolók az undorítóak, nem az aki a semmire szül, és még utána is amikor bajban van nem dolgozni megy, hanem kifogásokat meg lehúzásokat keres!
2013. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

# 22/23

Nav egyéni bejelentésekkel pont ezért nem is foglalkozik,mert csak ilyen hülyeségekre menne el az idejük.


Másrészt ahhoz hogy az állam megelőlegezze minimum 6 hónapig nem kell fizetni, addig vagy éhen is halnak vagy az albérletből vágnák ki.

Legrosszabb tanács.

2013. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nagyon vacak helyzetben vagy, de ha valóban a gyermeked érdekeit tartod szem előtt, akkor bizony nincs más lehetőséged, mint költözni és munkát vállalni. Előbb keress egy biztos állást, ha megvan, keress albérletet! Azt könnyebb mindig találni. Sajnálom, hogy nincs segítséged! A gyerektartással kapcsolatban én nem feszegetném a dolgot jogilag, véleményem szerint magánúton kellene megegyezni a volt férjeddel, ha lehetséges. Mégiscsak az ő gyermeke!

2013. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Szerinted akinek gyerekkoraba meghaltak a szulei es gyerekkorom ota azert dolgoztam hogy tudjak hol lakni es enni eppen,annak milye lehet?mivel irtd a semmire szultem.28 eves vagyok es vegre szerettem volna csaladot,boldogsagot,es a volt prommal semmi gond nem volt az elejen,csak mikor terhes lettem akkor kezdett el utni.
2013. okt. 29. 19:50
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bölcsi 6 hónapos kortól van mindenhol. Ha nem veszik fel, akkor az önkormányzatnak kell írni akár több kérvényt is, leírni a lehetetlen helyzeted. Segélyt is kérhetsz, szégyen vagy sem, panaszkodj és kérj a gyereked érdekében. Közben keress munkát ezerrel. A másik lehetőség az anyaotthonba költözés. Ott segítenek a munkavállalásban, és a gyerekvigyázásban is. Ne légy tehetetlen, a gyereked érdekében meg kell mozdulni. Ne várd egy agresszív alkoholistától, hogy eltart.

2013. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim válasza:
100%

Örülj neki, ha nem veszik el tőled a gyereket!!!!

Ennyiből hogy veszel a babának orvosságot pl?

2013. okt. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim válasza:
67%

A gyereket te is vállatlad!!!

Emeld meg a seggedet és valahogy keress melót!

Számtalan anya megoldotta ezt a helyzetet már a világon....csak te kicsit lusta vagy!

Aki gyereket vállal, mert felnőtnek érzi magát, az számoljon azzal is hogy így is adódhat az élet.

2013. okt. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy nem tudom megoldani es nem megyek dolgozni,gondolhatod hogy nem hagyom a gyerekem ehenhalni,plane azutan hogy 11 eve magam tartom el,csak felhaborito hogy vannak ilyen apukak akik ennyit keresnek es ennyit adnak a gyerekuknek,plane ilyen helyzetbe,mert ha nekem is lennenek szuleim egy ideig segitenenek meghuzodni biztos.
2013. okt. 30. 06:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!