Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha most derítettem ki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha most derítettem ki, hogy az eddig közösen nevelt gyerek nem az enyém, akkor válás után nem kell tartásdíjat fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés
A terv: A közös szerzett és most is közös lakás fele az enyém, ahogy kell, a közösen szerzett vagyon fele is és viszlát. Gondolom ha a gyerek nem az enyém, akkor nem kell tartásdíjat fizetni.
2013. szept. 15. 13:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben mivel most jutott a tudomására az, hogy nem ő volt az apa (és a félrelépésre utaló jeleket amik most derültek ki is érdemes behazudnia) a válás mellett érdemes ezt elindítani (ügyvéd megmondja pontosan). Ha stabil a házasság akkor nem érdeke a gyereknek a vizsgálat.
2013. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyre gyakrabban fordul elő, hogy a perben álló felek magánklinikán elvégeztetik a DNS-vizsgálatot, majd annak eredményét a bíróságon, esetleg gyámhatóságon is fel akarják használni. Ez a lelet azonban – bár bizonyítékként beterjeszthető – szakértői véleményként jogi eljárásban nem használható.



****Kaiser Klára elmesélte, hogy volt olyan eset a praxisában, amikor egy megromlott élettársi kapcsolat után a férfi édesanyja kezdeményezte az apaság felülvizsgálatát. Magánúton DNS-vizsgálatot végeztetett, s mivel ez alátámasztotta kételyeit, fiával pert indítottak. A bíróság által elrendelt hivatalos vérvizsgálat is megerősítette, hogy nem a férfi az apja az akkor már hatéves gyermeknek. ***** Az ilyen ügyek értelemszerűen sokszor nehezen feldolgozható helyzeteket teremtenek az érintettek számára. Ennél a bizonyos esetnél három ember szenvedett súlyos lelki sérüléseket, s az anya a mai napig a kiskorú elleni támadásnak érzi, ami történt – hangsúlyozta a szakember. :DDDDDDDDDDD Mint mondta, a gyermekeknek joguk van megtudni, hogy kik a vér szerinti szüleik, a társadalmi konvenciók azonban nem a genetikai hátteret, hanem a státust helyezik előtérbe. Az tehát a fontos, hogy rendezett legyen a családi jogállás, s az anyakönyvben szerepeljen az apa és az anya neve.


Vérvizsgálat az apasági perekben

Egyes statisztikák szerint a gyerekek tíz-tizenöt százaléka nem a férjtől származik

Győr Ágnes


2010. augusztus 06

2013. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Frigg ***** válasza:
36%

Hát elég szomorú történet ez.

Tudom, nincs szükséged az érzelmi blablablára, de én is kíváncsi vagyok arra, amit az egyik válaszoló kérdezett. Ott az a pici gyerek, akit két évig neveltél, szerettél, törődtél vele. Szörnyű, amit a feleséged tett, az tény. De arra lennék kíváncsi, hogy ez a történet mennyit változtatott az érzelmeiden a kisgyerek irányába? Tényleg meg tudod tenni, hogy soha többé rá se nézz? :/ Nem ítélkezek, félre értés ne essék, hiszen a Te életed, csupán érdeklődöm.

Tudom, nőket nem igen fenyeget ilyen veszély, bár extrém esetben azért előfordulhat. Nagyon-nagyon ritka, de a kórházban például elcserélhetnek gyereket, amire vagy soha, vagy csak évek múltán derül fény. Persze nyilván nem mindennapos, ez kifejezetten extrém eset.


23/N

2013. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó szerintem meg ha az anya csak akkor engedi tartani a gyerekkel a kapcsolatot ha gyerektartást fizet akkor az sem a kérdező hibája, hanem a nő szégyene.
2013. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
A folytatást pár hónapig ha tudod írjad majd meg! Sokat tanulhatunk ebből mindannyian.
2013. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Végigolvasva az utolsó 20 választ, nem tudtam értelmezni, hogy végül is mit szűrtetek le, mi a végső megállapítása a válaszolók táborának. (Elmehetek-e a procedúrák után csak úgy, vagy kénytelen leszek felszívódni, hogy ne érjenek utol.)


Fenntartom, hogyha bármire is köteleznének, akkor simán lelépnék az országból (nincs akit/amit hátrahagynék).


Felőlem lehet ezután is beírva a "nagykönyvbe", hogy én vagyok az apja, ha ez nem jár semmilyen kötelezettséggel a részemről.


Nehéz elmondani, mit érzek, nem is nagyon erőlködnék vele. Pár hete még remek volt minden, most már semmi sem az. Csak az újrakezdésen jár az eszem és hogy még nincs veszve minden, hiszen kiléphetek és bőven lehet még vér szerinti családom. A gyereket nem hibáztatom, ő is csak áldozat, de nem fogom azért tönkre tenni az életem (=csöndben nevelni tovább, mintha semmiről sem tudnék), hogy talán egyszer lehessen egy saját gyerekem is attól a nőtől, aki egyszer már átvert.

2013. szept. 15. 22:08
 37/52 anonim ***** válasza:
34%
Ez jogi kérdés, a procedúrába a gyámügy is mérlegel, ezért nem egyértelmű a válasz. Mint a berakott példából láthatod 6 éves gyereknél is sikerült már elérni a bejegyzés törlését. 2 éves gyereknél ez könnyebb lehet. El kell indítani ügyvéddel az eljárást és párhuzamosan tájékozódni más országok jogi környezetéről. Nincs itt sok jogász és eu szakirányú jogász (én sem vagyok az).
2013. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Lelépni biztosan rossz ötlet.
2013. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 JulesM111 ***** válasza:
33%

Hello Kérdezö,


Ha én lennék a helyedben, most valami iszonyat düh munkálna bennem...

Szóval, apaságról le lehet mondani, hogy hol kell ezt megtenni, nem tudom. Hiába töltöttél el már 2 évet az életedböl a picivel, ne csinálj ebböl lelki kérdést, nem a tied. Gyerköc még igen apró, az anyja majd megmagyarázza késöbb a szitut neki, de ne feledd ahogy telik az idö egyre "értelmesebb" lesz a gyermek, és nehezebb lesz otthagynod.

Indítsd el a válást, az indok egyértelmü, hirdessétek meg a lakást, adjátok el minél hamarabb, ha kell áron alul is.

Lényeg, minél hamarabb szakadjatok szét, mert ha belekezdtek egy hosszú pereskedös tökölésbe, akkor rámész emberileg is, amit nem érdemelsz meg.

2013. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
49%
Lemondani nem lehet apaságról.
2013. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!