Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha most derítettem ki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha most derítettem ki, hogy az eddig közösen nevelt gyerek nem az enyém, akkor válás után nem kell tartásdíjat fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés
A terv: A közös szerzett és most is közös lakás fele az enyém, ahogy kell, a közösen szerzett vagyon fele is és viszlát. Gondolom ha a gyerek nem az enyém, akkor nem kell tartásdíjat fizetni.
2013. szept. 15. 13:24
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
17%
Hacsak nincs valaki, aki vallalna az apasagot, akkor kenytelen leszel....
2013. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell.ha kiderül hogy nem a tied nem kell. Ha a nő átvert az nema te hibád. Neki kell megtalàlni az igazi apát.
2013. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem szereted a gyereket? Nem akarod vele tartani a kapcsolatot? Csak mert szegény nem tehet semmiről. Megint egy ártatlan gyerek szívja meg a szülei hülyeségét...
2013. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyíthatóan nem te vagy a gyerek apja akkor nem.Szóval dns teszt eredménye kell hozzá nem bemondásra vagy hogy te barna hajú vagy ő meg szőke.

Utána az anya dolga megkeresni az apát.

2013. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

"Hacsak nincs valaki, aki vallalna az apasagot, akkor kenytelen leszel...."


Miért lenne kénytelen. Senkit sem kötelezhetnek más gyerekének a tartására.

2013. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell. De a gyereknek hihetetlen trauma lesz, ha neki is viszlátot intesz. Ő nem tehet semmiről, ellenben nyilván apjaként szeret. Kérlek, csak egy pillanatra gondolj bele: a feleséged vert át, nem ő.
2013. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
31%
Bocsanat, de ez nem ugy mukodik, hogy hopp, nem az en gyerekem, nem gondoskodok rola tobbet. Apasag megdontese iranti pert kell inditani, amit csak akkor inditanak el, ha van apajelolt, mivel a gyereknek nem erdeke az, hogy apa nekul nojjon fel. Igy ha nincs apa jelolt, hiaba indit pert a kerdezo. mellesleg mit jelent az, hogy "most deritettem ki"?
2013. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszéljetek már hülyeséget, az eredi apa jelöltett nem a kérdezőnek kell felmutatni hanem az anyának. Igenis indíthat apasági per megdöntésére kérelmet. Keres egy ügyvédet.

Attól meg, hogy nem fizet gyerektartást más gyerekére attól még szeretheti és látogathatja.

2013. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%
Igaz hogy nem tehet róla a gyerek, de az apa sem. Én sem nevelném más gyerekét!
2013. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Teszt van, most csináltattam.

Még nem tudja senki. A gyerek 2 éves.


Ha mégis fizetnem kellene, akkor ha eltűnök és nincs gyerektartás, igaz? Más gyerekét nem fogom támogatni (lejjebb leírom miért).

Elég jó munkám van, ami külföldön is igen kapós. Ha kimegyek Németországba, Ausztriába, eltűnhetek a szem elől és nem kell tartást fizetni, igaz? Vagy az EU-n kívülre kellene menni? Nem kicsi fizetésem van, amiből ha vonnának 20%-ot, az nominálisan igen sok pénz lenne. (Nem arról van szó, hogy nem élnék meg utána, hanem hogy: ) Ami erőforrásomat nem költeném más gyerekére. (Vagy ha valaki válaszoló szerint kellene, az helyettem is fizetheti a 20%-ot, mert pont annyira az ő gyereke is, mint az enyém.)


A válással, apasági perrel nem lesz gond. Csak menjenek le minél gyorsabban. Ezeknek a köröknek a lefutásával semmi bajom és nyugodtan szánok rájuk kellő időt, hogy véget érhessen ez az egész.


3:


De, de nem az enyém. Gyereket szerettem volna és nincs gyerekem jelenleg, pedig azt hittem, hogy van. Nincs utódom. Nincs leszármazottam. Nem tudom érthetőbben mondani. Viszont szeretnék még ebben az életben és azt is tudom, hogy nem ettől a nőtől, aki átvert és megcsalt, hanem egy másiktól (akit még nem ismertem meg).


Nem nekem kell gondolnom most valaki más gyerekére, hanem ha már kakukkfiókát kaptam a fészkembe, akkor ha megtudtam, továbbállok.


Egy nő nem tudja milyen más gyerekét felnevelni, mert ő mindig biztos lehet a saját anyaságában. De ha férfi vagy, azt is elnézem, mert amíg meg nem tudtam, az én fejemben is az élt, hogy "én biztos soha nem hagynám el más gyerekét, nem vagyok olyan szívtelen". Na, hát amikor a valóság arcon csap, az nem ilyen. Lehet beszélni, jogról, erkölcsről, humanizmusról, stb-ről, de ezek mind kitalált dolgok, amik a természetben nem léteznek. Gyerekeket szeretnék, akik az enyémek és ezen dolgozni. Nem arról van szó, hogy én dugtam félre és zabigyerekem van, akit nem támogatnék, miközben a saját vérem, hanem hogy eddig egy olyan gyerek életét támogattam, aki nem a saját vérem.


7:


Elmentünk a kicsivel DNS-tesztre. Ha kell, akkor csináltatok egy még aktuálisabbat is a bíróságnak.


Nem egyik pillanatról a másikra akarok kiugrani az egészből, hanem minél hamarabb, heteken, hónapokon belül. Nézzük egy család helyzetét:


Mi van, ha a férj csal?

A családdal semmi. Ha sosem derül ki, nem okoz semmilyen kárt a családon belül senkinek.

Mi van, ha a feleség csal?

A családdal semmi. HA a nő nem szüli be a családba más gyerekét. Egy férfit tudatlanul is más gyerekét neveli.


Mi van akkor ha van, vagy nincs apajelölt? Nem én vagyok a biológiai apa. Mindent meg fogok tenni, hogy ne kelljen egy olyan nő gyerekét nevelnem.


Nem én b@@szok ki a gyerekkel, azt már megtette korábban a feleségem, amikor eldöntötte hogy mással fekszik le és eldöntötte az apja, amikor megcsinálta a gyereket. Nehogy már pont a második legvétlenebb ember (én) ne szállhasson ki büntetlenül ebből a négyesből (igazi apa-anya-én-gyerek).

2013. szept. 15. 14:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!