Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi az esélye hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye hogy az apánál helyezik el a gyerkőcöket?

Figyelt kérdés
Beadtam a gyerektartásról a kérelmet a bíróságon,meg is jött az idézés,de abba csak az áll,hogy ekkor és ekkor jelenjünk meg,gyerekelhelyezési per miatt...munkanélküli vagyok jelenleg,az egészségi állapotom miatt,de a gyerekeknek megvan mindenük,műveltek,ápoltak,ovi mellett járnak külön angol órára,a fiú pedig ősztől kezdi a focit!Félek,mivel papíron nincs jövedelmem,ezért neki ítélik a gyerekeket...

2013. júl. 31. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően az anyukának ítélik a gyermeket, ha biztosítva látszik a jövőjük. Már-már azon szoktam felháborodni, hogy akkor is, ha börtönben van! "Majd, ha kiszabadul, rendes asszony lesz." A "probléma" akkor van, ha apuka harcol a gyermekeiért, mert akkor jobban megnézik, melyikőjük tudja biztonságosabban felnevelni őket. Esetleg meg is oszthatják őket, ha többen vannak. Mindenképpen a gyermek jövője a cél! A gyermeké! Nem az enyém, akkor sem, ha én úgy látom, hogy ezt jobban csinálnám!
2013. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na attól nem tartok h ő maga harcol érte...esetleg ha a nagymama nem ezt sugallja,mert apuka innen 3 és fél év alatt max 5ször ha elvitte a gyereket,és max 5ször ha aludt nála a nagyobbik...nagymama viszi őket...de ő is kikészül 1 hétvége alatt....
2013. júl. 31. 08:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jovedelmed, megis miből akarod eltartani őket? Egy szülőnek a gyerek érdeke kell hogy az elso legyen, nem a saját érzelmei....
2013. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
már elnézést de ha apuka évek alatt 5ször vitte el a gyerekeket ,akkor mi a fenéért ítélnék neki?egy gyerek felnevelése nem csak a pénzen múlik.....Szeretet és gondoskodás ,odafigyelés ez mind kell....azt tudni kell kizárólag anyagi okok miatt nem vesznek el gyermeket a szerető közegből....próbálj minnél elöbb munkát találni ,és ha van segítséged azt nyugodtan mondd el a bíróságon....én most léptem át egy milliomos de a gyermekkel egyátalán nem törödöm apukán....akinek óriási szája volt és sok pénze....de mióta meglett az ítélet egyetlen egyszer sem jött a gyermekéhez...
2013. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Könyörgöm, hogy felejtsük már el ezt az "elsősorban anyának ítélet a gyereket"-dolgot!


Most már tényleg naponta háromszor leírom, hogy ez úgy baromság, ahogy van.

Igen, még a 90-es években valóban így volt, de most 2013 van! Ezt a nézetet már rég meghaladtuk.

A New York-i Gyermekjogi Egyezmény és a magyar törvények is előírják, hogy minden körülményt vizsgáljon a bíróság, és ott helyezze el a gyereket, ahol jobb helye van.

A szülő nemének ehhez az ég világon semmi köze.


Ennyire nem lehettek buták, hogy századszorra sem fogjátok fel ezt, és újra meg újra leírjátok a marhaságaitokat, félrevezetve ezzel a kérdezőket.


Egy jogász

2013. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
tisztelt jogászúr....nem értem ezt a felháborodást....természetesen minden körülményt vizsgálnak....ezek közül az elsödleges az ki mennyit és milyen minöségben foglalkozik a gyermekkel...itt látjuk a szinte semmit variációt.....egy anya akinek most ért végett a pere
2013. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt jogász vagyok, de nem úr. Ezt mégis, miből gondoltad? Nő vagyok...


Másrészt meg 1. Én általánosságban írtam, amit írtam, konkrét esetre látatlanban nem prognosztizálok. 2. Egyáltalán nem biztos, hogy a másik fél is így adná elő a történteket... Ezért mondom, hogy látatlanban semmit.


Persze, hogy fontos a törődés, de ez miért is mond annak ellent, amit én írtam? Egyáltalán!


És nem az egy saját ügyből kell kiindulni, kedves "anya, akinek most ért végez a pere", hanem nagy átlagban, tendenciát kell nézni. Nekünk több száz perünk van, nem egy!

2013. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
*véget
2013. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
itt egy konkrét anyuka tett fel kérdést ....leírta a gyermeket az apuka 3,5év alatt 5 alkalommal vitte magával...ez magáért beszél....az pedig ,hogy kízárólag anyagi indok miatt nem vesznek el gyermeket szintén nem vitás....ha eddig anyuka tisztességesen de szerényebb körülmények között szeretetben nevelte a gyermekét,úgy,hogy apuka szinte feléjük sem nézett ....na itt nem sok vita lesz tisztelt jogásznő
2013. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

3/10 08:24-es válaszolónak:

Szerinted éhezünk koplalunk,és nincs miből megélnünk?Akkor véleményed szerint,(oké,h nincs jövedelmem) miből járnak ovi mellett angolra,meg focira?Attól,h nem dolgozok,az nem biztos,h nincs egyéb bevételem,pénzforrásom...apuka miből tartaná el?!Van ám,h papíron ő is munkanélküli,mivel az apja vállalkozásába alkalmazott....

2013. júl. 31. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!