Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol érdeklődhetnék a lehetőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol érdeklődhetnék a lehetőségeimről, ha válni akarok? Mitől függ hogy nálam helyezik-e el a gyerekeket? Hogyan vihetem el magammal a gyerekeket, ha költözni akarok, még a válóper kezdete előtt?

Figyelt kérdés

Helyzet az, hogy eléggé megromlott a férjemmel a kapcsolatom, főleg anyagi problémák miatt.Sokat veszekszünk,de nem gyilkoljuk egymást.Igazából részemről úgy érzem már nem érzek semmi olyat a férjem iránt ami miatt érdemes lenne együtt maradni.Nem utálom, és nincs is más aki miatt elhagyjam, csak úgy érzem nincs értelem tovább folytatni a kapcsolatot.Viszont van egy 2,5 éves és egy 6hós gyerekünk.

Annó megbeszéltük, ha úgy alakul békében válunk el.De ha összeveszünk és szóba kerül a válás.Mindig nekem esik, hogy a gyerekeket nem engedi, hogy elvigyem.Mi a procedúra ilyenkor.Meg ha el akarok költözni, hogy vihetem magammal a gyerekeket, ha még nem indult meg a váróper, esetleg már folyamatban van,de még nem döntöttek a gyermek elhelyezésről?

Még nem vagyok biztos benne hogy válni akarok, mert nem tudom elképzelni, hogy a gyerekeim csonka családban nőjenek fel.De szeretném tudni ha úgy döntök mik a lehetőségeim.

Ha elköltöznénk egyenlőre a szüleimhez tudnánk menni, mert páromé a lakás.Most még itthon vagyok a picivel,de biztos munkahelyem van ahova visszavárnak.


2011. jan. 28. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

válással zsaroljátok egymást a viták során???

milyen komolyan gondolkoztál el ezen...? szerintem inkább hozzátok helyre

2011. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha két gyerkőcöt lepasszolnátok hétvégére és elmennétek egy messzi wellnesshotelba megbeszélni a dolgaitokat? aztán, ha nem sikerül, még mindig mehetsz a gyámhivatalba v. ügyvédhez a lehetőségeidről érdeklődni


de csak a gyerekek miatt ne maradjatok együtt

2011. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben eleve az anya kapja a gyerekeket, de ilyen kicsiket gyakorlatilag mindig, kivéve, ha kábítószeres, prostituált, vagy alkoholista. Nálad meg ha a lakás, munka meg van oldva, akkor végképp nincs esély rá, hogy ne nálad legyenek.

Amig nincs meg a gyerekelhelyezés, addig mindkét félnek joga van a gyereket magával vinni, de a valóper beadásakot kérheted, hogy ideiglenesen nálad legyenek elhelyezve a gyerekek - éppen a koruk miatt indokolt - és ettöl kezdve hivatalosan mehetsz velük lakni, ahová akarsz (persze nem külföldre). Egyébként 3 éves kor alatt a láthatásra sem viheti el a másik a gyereket.

2011. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ideiglenes elhelyezést kell kérni a bíróságon sürgősséggel és ha nálad helyezik el, akkor költözhetsz. Amíg nincs ilyen határozat, addig ne, mert kiskorú veszélyeztetése, lakhely önkényes megváltoztatása miatt feljelenthet az apuka, hiszen egyenlőre közös a felügyeleti jogotok.

3 éves korig kizárólag az anyánál helyezik el a gyerekeket, utána is csak akkor szoktak az apához kerülni, ha anya veszélyezteti őket.

2011. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anyagi problémákat beszéljétek meg együtt,és próbáljátok megoldani.

A válással csak a gyerekeidnek teszel rosszat! Mese az,hogy jó egy gyereknek,ha elválnak a szülei!

Ha nálad vannak a gyerekek,miből akarod eltartani? Lehet,hogy visszamehetsz dolgozni,de akkor hova teszed a gyerekeket? Mit csinálsz,ha betegek lesznek? Anyukád lesz velük,vagy gondolod,hogy a munkahelyen tolerálják,ha otthon maradsz velük?

Próbálj nyugodtan végiggondolni mindent,mielőtt elváltok.

2011. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elszomorító, h ha nem úgy viselkedik a párunk ahogy mi elvárjuk, akkor azonnal válni akarunk.

az, hogy vitatkoztok, mert nézeteltérésetek van, nem jelenti azt, hogy azonnal válni kell. kompromisszumot is lehet kötni. nem kell rögtön a másik elképzelését hülyeségnek venni, és meg lehet talán vele is értetni, hogy ő sem vegye a tiédet annak. kompromisszum.

és rögtön válással fenyegetőzni... pff.. az emberek lelkileg egyáltalán nem értek meg és készültek fel a válás lehetőségére. én nem engedném, csak nagyon kivételes helyzetben. válassz jól, felelősségteljesen, és tanuld meg kezelni a konfliktusokat. Erről szól az egész élet! ha ezt valaki nem tanulja meg, akkor tele lesz élete problémákkal. A főnöködet és a kollégáidat is leordítod és rögtön az első vitánál felmondással fenyegetőzöl? a munkahelyeden is, ha nem rajongsz érte akkor azonnal felmondasz? mert ezek ugyanarról szólnak!

A munkahelyünkön több időt töltünk, mint otthon a párunkkal! emberi konfliktusok kezelésében nem különbözik a kettő.

Az meg, hogy semmit sem érzel iránta... pff... akkor hogyan választottál?? ha akkor úgy érezted, hogy ő az igazi és hozzámentél... és most meg közlöd, hogy áá, sztornó... honnan tudod, hogy nem bánod meg később az egészet, mert a mostani érzéseid is megcsalnak és azok sem felelősségteljesek?

2011. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!