Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Engedjem el vagy küzdjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engedjem el vagy küzdjek?

Figyelt kérdés

Megismertem egy férfit aki tőlem 13 évvel idősebb, van 3 gyermeke és jelenleg még házas. A kapcsolata a feleségével már azelőtt megromlott hogy én a képbe kerültem volna. Már több mint egy éve együtt vagyunk, de Ő otthon lakik, a gyerekek miatt. A szüleim nem rajongtak a kapcsolatért..de lassan megemésztették, mert látják nem szórakozás, nagyon szeretjük egymást és én képes vagyok a három gyereket is elfogadni. Már hetek óta beszélgetünk róla hogy ez az állapot így senkinek nem jó, tehát lépni kellene valamilyen irányba. Beszélt a családdal, ők már tudták, de azt nem gondolták, hogy el fog jönni az a pillanat amikor tényleg el költözik majd. Természetesen továbbra is segíteni óhajt mindenben, hétvégén a gyerekekkel lenne vagy amikor csak teheti. A feleség viszont kijelentette, hogy elmehet, de úgy, hogy többet nem mehet vissza és a gyerekeket is felejtse el, vagy van a másik alternatíva, hogy marad. A gyerekeit nem szeretné elveszíteni, viszont így sem jó, nem tudja mit tegyen, és én sem. A feleségnek igaza van, a gyerekeknek apa kell, és nem csak alkalmi. Viszont nagyon szeretjük egymást. Nem tudom mit tegyek, engedjem el? De nem akar menni és én sem akarom elengedni.

24/L


2013. júl. 29. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

De tapasztalatlan vagy!


Az elet bolcs, remelem ha majd lesz egy ferjed 3 gyerekkel, akkor visszakapod azt az erzest, amit most okozol.


39F

2013. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekektől nem tudja majd eltiltani az apát. A bíróság kéthetenkénti láthatást fog neki megítélni.

Szegény 3 gyerkőc. :(

2013. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Hülyeség volt feltennem a kérdést. A részletek ismerete nélkül úgyis én vagyok a rossz. Az aki nincs ebben a helyzetben úgysem tud okosat mondani. Csak bántani.
2013. júl. 29. 10:07
 4/19 anonim válasza:
71%
szerintem a férfi próbálja jogi úton megoldani (válás). olyan nincs, hogy egy másik nő miatt ne láthassa egyáltalán a saját gyerekeit... ha tényleg szereted harcolj érte.
2013. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem akarok altalanositani, de a baratnom ugyan ilyen helyzetben volt (2gyereke volt a pasinak). A baratnommel osszekoltozott lett egy kislanyuk, aztan vissza ment a felesegehez (elotte 2 evig szeretok voltak). De hat te tudod, en nem tudnam elfogadni hogy miattam hagyja ott a csaladjat.
2013. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

én azt nem értem, ha ennyire megromlott a házasságuk, miért nem váltak még el. Hisz a gyerekek is azt látják, hogy anya meg apa nem úgy viselkedik ahogy kéne.

Ezt kérlek magyarázd meg.

2013. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező...


Nem bántani akarnak szerintem, csak képzeld magad abba a helyzetbe, hogy anyuka vagy 3 gyerekkel, feláldoztad a férjednek az életedet, a szépségedet, mindent, hogy boldog családod legyen, erre a férjed, mikor már megteremtettétek az otthont, a biztonságot, lelép egy fiatal pipivel. Képzeld magad a gyerekek helyébe, ha te lettél volna az egyik a három testvér közül, és apukád lelép, otthagy titeket.

Majd gondolt végig, hogy mikor együtt laktok a nagy szerelemben, és rátok törnek az unalmas hétköznapok, mikor te is szeretnél gyereket, és eszedbe jut, hogy ha egy nőtlen pasival kezdtél volna, akinek nincsenek gyerekei, akkor a Te gyerekednek sokkal több minden jutna, mert a párodnak nem kéne fizetnie 3 gyerekre. Vagy mikor szeretnél még egy babát, és 5 gyerek már sok a párod zsebének? Mikor elszáll a rózsaszín köd, a nagy szerelem, és jönnek a gondok. Akkor mi lesz? Mi lesz akkor, ha a párod pár év után rájön, hogy veled se jobb, veled is ugyan olyan hétköznapi gondokkal szembesül, mint a volt feleséggel, és elkezdi majd bántani a lelkiismeret, hogy 3 gyerekét hagyta el ÉRTED.

Annyira fiatal vagy még, és annyi lehetőség van még előtted, annyi szerelem. Biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb meg fogod bánni.

2013. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen kapcsolatom még nem volt, de amit a családomon belül észleltem az hasonló volt. Apámnak mindig voltak különböző női ameddig anyuval házasok voltak. Azért váltak el végül, mert apu bele lett kényszerítve. 30 évig voltak házasok, ezalatt az idő alatt volt legalább 4 nő akiről tudok. Persze az egyikről csak mendemondaként. Nem mondom h neki is annyi volt nem azt akarom kihozni belőle.

Most az egyikkel együtt él, de nem hiszem h.apu boldog volna, mert szinte mindent elvesztett, csak a nő maradt. Nem maradtak meg gyerekei, mártmint mi tesómmal. Nem arról van szó anyuhoz sem húzunk de az ő döntése ez az ő élete, nem közeli a kapcsolatunk. Sajnos, de egy ilyen helyzetben szerintem vele jár.

Ezért írtam le példánnak mert a te döntésed, de nem minden arany ami fénylik. Ha ehagyja a családját (hiába van az, hogy a 3 gyereket sűrűn látogatja, hidd el) lehet egy idő után veled sem lesz már annyira boldog. Készülj fel hogy a gyerekei pedig nem fognak kedvelni még akkor sem, ha nem mondják a szemedbe.

Persze a feleség részéről a gyerekkel zsarolni sem jogos.

A ti kapcsolatotok nem mondom h.nem alakulhat másképp, de én a helyedbe mérlegelnék hogy kockára teszek-e mindent egy ilyen kapcsolatért. Mivel én látom h hogyan élnek a szüleim, nem jönnék össze egy olyan férfivel aki értem hagyta el a családját, akármennyire is szeretem. De ez az én egyéni felfogásom persze :)

2013. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és még annyi, hogy az is jusson eszedbe, hogy ha 3 gyereket vállaltak együtt, akkor valószínűleg szerették egymást, és Te most csak egy üde, gondtalan folt vagy a gondterhes életében, ami jelenleg nagyon vonzó, de hosszútávon nem szokott az lenni.
2013. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem bántani akarunk, de:

elhiszem ,hogy nagyon szereted ezt a férfit, aki hiteget téged, hogy elhagyja a családját érted, sőt még az is lehet, hogy tényleg képes is lenne, egy ilyen fiatal , szép lány miatt hátrahagyni mindent. Tudjuk, hogy téged vonz a dolog, egy idős, erős, érett férfi, aki még anyagi egzisztenciával is bír , melyik lánynak ne tetszene? Gondolom szép szavakkal is maga mellé édesgetett, hogy gyönyörű vagy, hogy te nem vagy olyan hisztis mint a felesége, te olyan megértő vagy.

De el kell hagynod!

Mert! Most ne magadra gondolj, hanem a feleségre! Szerinted ő mit érezhet?? Hozzáment egy férfihoz akit szeretett, ígéretet tettek , hogy együtt halnak meg, jóban-rosszban kitartanak egymás mellett, szült a szerelmének gyerekeket, aztán , hogy pontosan mi miatt romlott meg kettejük viszonya azt nem tudni, de az biztos, hogy a nő szenved, mert szerelmes a férfiba akivel összekötötte az életét, és hiába törekszik arra, hogy helyrehozza a dolgokat, a férfinak elcsavarta az eszét egy szemtelenül fiatal lány, aki minden áron arra törekszik, hogy szétszedje ezt a kapcsolatot. Szerinted mit érezhet? Ha van lelked, akkor soha többet nem beszélsz ezzel a pasival, és hagyod, hogy helyrehozzák azt ami elromlott.

Te mit éreznél mondd?

2013. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!