Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem látogat a lányom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem látogat a lányom mióta elváltam az anyjától?

Figyelt kérdés

5 éve váltam el, viharos házasság, viharosabb válás után, a szokásos láthatást itélte nekem a biróság, a lányom mégsem akar jönni. 8 éves most és tényleg csak nagyon ritkán jön, szülinap, névnap, karácsony. Nagyon flegma, neveletlen, látszik a nejem minden rossz tulajdonságát örökölte. Ennek ellenére törődni szeretnék vele. Lehet, hogy megszokta és nem igényel szeretetet?

Szerintetek van ilyen?


2009. szept. 29. 08:42
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen, az első lépés, hogy a láthatást mindenképp együtt tölteni. Ha egy család lennétek, akkor se mondhatná a gyerek, hogy most csak anyával vagyok hajlandó lenni. Az apja vagy, mondjad határozottan, hogy most itt vagy, én is a szülőd vagyok, kész. Ne engedjed elszökni a gyereket a problémák elől!

Csak leírom, hogy lásd: rajtad múlik minden:

Ismerős lány elvált pasival jöt össze, akinek volt ugyan gyereke, de sose láthatta, ex nem engedte, ellene nevelte, satöbbi. A lány nem hagyta a dolgot, buzdította apát a kapcsolattartásra. Apa telefonálgatott, lepattant... Pereltek, mert nncs láthatás. Nyertek, bíróság közölte anyával, hogy vagy adja a gyereket, vagy minden alkalommal 50.000 bírság, ez az induló érték, ami ismétlődés esetén nő...

Asszony adta a gyereket onnantól (ha nem, akkor bírság ment :-)), a gyerek először undok volt, elviselhetetlen, ekkor apa volt vele sokat, türelemmel, aztán már megengedte, hogy az "utált nő", a barátnő is ott legyen, ma szeretik egymást mindhárman, sokat jön a gyerek, önként. Érzi, hogy ő fontos, hogy ő TÉNYLEG számít apának és a barátnőnek. 7-8 év körüli a gyerek, 1 év se kellett az ügyhöz. Szóval nálad nem látszik a szándék, a nyitottság a saját lányod felé. Úgy látszik, hogy azt gondolod, hogy van 2 másik gyerek a mostani feleségedtől, minek erőlködnél feleslegesen ezzel a gyerekkel, ha nem halad az ügy. Szerintem ezt a gyerek is érzi és otthonról is kapja az oltogatást. Ne e-mailben, hanem heti több telefonnal érdeklődj tőle, mi újság van. Ha undok, nem akar mesélni, akkor ne vegyél erről tudomást, hanem mesélj magadról (nem az új cslaádról...), vicces eseteket, amik veled történtek és közben folyamatosan érdeklődj, mi újság vele. Meg fog nyílni, ha látja, hogy nem adod fel 1-2 hét alatt és tényleg érdekel téged, hogy mi van vele.

2009. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
5 év próbálkozás után én nem vagyok kitartó? Hát kösz. Nem tudom mit hol rontottam el ennyire, de mindig békésen közelitettem a lányom felé, ha hivtam, az ext, mert a lányomnak nincs telefonja, mindig lekoptatott, nem érnek rá. Nem akarok erőszakos lenni, ha nem akar, nem fogom erőltetni, mert akkor még jobban meg fog útálni. Kösz a sok jó választ mindenkinek, csak azt is szem előtt kell tartani, hogy még harcoltam a lányomért a másik kettő csak tétlenül nézte végig, milyen egy elkeseredett apa. Nem leszek többé az, mert van kit szeretnem és vannak akik viszontszeretnek.
2009. okt. 2. 10:49
 43/45 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetről tettem fel már én is kérdést, szinte ugyanaz a szitu. Nekem sok olyan válasz jött, hogy ne erőltessem, ha nem akar,akkor nem kell eljönnie. De én kis ideig még "erőltettem" a dolgot, hoztam a gyereket, a feleségemet és az egy éves kislányomat pedig elküldtem otthonról,mert a fiam nem fogadta sosem el őket.(Nem miattuk váltam el, az anyja hagyott el a főnöke miatt) Aztán rájöttem valamire. A kislányomtól megkaptam olyan ismeretlen szeretetet, amit a fiamtól évek alatt sosem, ez elgondolkodtatott.

Aztán jött a fiam sznapja, a csillagos eget is lehoztam Neki akkor, elvette ami az övé és hazavitette magát. Pár napra rá kislányommal és feleségemmel sétáltunk, kisfiam jött velünk szemben, elfordult,elsietett hogy ne kelljen köszönni. Abban a pillanatban ott befejeztem. Nem hozom már el. Nem tudok tenni a volt nejem nevelése ellen 2 heti pár órás láthatáson( csak ennyit akart nálam lenni). Fizetem a gyerektartást, ünnepekkor plusz pénzt utalok, és van egy fiam,aki nem köszön. Csak egy példa,hogy van ilyen másnál is, nem vagy egyedül ebben a helyzetben. Elnézést az off-ért, de bevallom, jól esett,hogy leírhattam.

2009. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:

Hasonló szituáció volt a párom és a szülei között. A párom (férfi) 8 éves volt, amikor a szülei elváltak, az anyjánál maradt, de csak akkor mehetett, amikor az Édesanyja azt mondta neki, hogy mehet. Sajnos náluk arról volt szó, hogy az édesanyja beszélt az Édesapa ellen, ócsárolta, gyanusítgatta, szinte elhitette a 8 éves kisfiúval, hogy az Apja nem szereti.


Szerencsére, ahogy felnőtt a párom észrevette, hogy az Édesapja tényleg törődni akar vele, azóta sokkal jobb a viszony.


Sajnos nálatok is ez lehet a probléma, hogy az anyuka így próbálja ellenedfordítani, s sajnos sikerül is.. ahogy a páromnál is.


Egy 8 éves kislány az Édesanyjának hisz el mindent, amit csak az anyuka kitalál.


Azért én is azt ajánlom, hogy próbálkozz tovább!A szeretre ő is szeretettel fog reagálni majd!

2009. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nyugodtabb a családi életem, mióta nem keresem. Küldöm a pénzt és ennyi. Nehéz dolog elvált apukának lenni, de tudom, hogy egyszer még kopogni fog a ajtómon és már nem fogom tudni beengedni. Idegen lesz számomra. Részvétem minden elvált és póruljárt apukának.
2009. okt. 9. 12:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!