Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem látogat a lányom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem látogat a lányom mióta elváltam az anyjától?

Figyelt kérdés

5 éve váltam el, viharos házasság, viharosabb válás után, a szokásos láthatást itélte nekem a biróság, a lányom mégsem akar jönni. 8 éves most és tényleg csak nagyon ritkán jön, szülinap, névnap, karácsony. Nagyon flegma, neveletlen, látszik a nejem minden rossz tulajdonságát örökölte. Ennek ellenére törődni szeretnék vele. Lehet, hogy megszokta és nem igényel szeretetet?

Szerintetek van ilyen?


2009. szept. 29. 08:42
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%
És nem tudnál leülni normális hangnemben az anyával beszélni? Megkérdezni mire jó ez? Hogy miért érzi jól magát attól, ha a gyerek nem szereti az apját? Ez nagyon durva dolog, és már régen nem játék. Az egy dolog ha a két szülő nem szereti egymást, de miért kell az egyiknek a másik ellen hangolnia?
2009. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
25L nagyon sajnálom, ami veled történt, én is ettől félek, hogy olyan leszek majd mint az apád. Nem tudom többé kinyitni a szivem a saját lányomnak. Tudom hogy van és létezik, de nem érzek majd hiányt, mert bezárul előtte a szivem, mert nem tudom mikor akar majd újra fájdalmat okozni.
2009. szept. 29. 09:16
 23/45 anonim ***** válasza:
91%
Azért mindent ne engedjetek neki, mert ki fog használni, megszokja, akkor később nyafka, hisztis felnőtt lesz, és a munka távol fog állni tőle. Ne a pláza legyen az egyetlen szórakozás, találjatok ki mást is. Bármit, ami egy 8 évest leköthet. Éveken keresztül együtt éltél vele, ne mondd, hogy nem ismered a saját lányodat. Régebben miket szeretett, miben volt ügyes? Persze ne a bölcsis-ovis szintre vigyétek vissza, de azoknak a kedvelt dolgoknak megvan a 8 éves kori és még későbbi változata. (csak egy példa, igaz, nem közvetlenül ide tartozik, csak hogy lásd, hogy az ember nem tagadja meg önmagát: anyu kislányként, amikor a többi gyerekkel játszott, sokszor összeszedte őket, és vezette a csapatot, ma tanítónő, méghozzá nem is akármilyen, szóval a te lányodnak is biztos megvannak azok a kedvelt dolgok - a felületes plázán kívül -, amik érdeklik, lekötik, amikkel szívesen foglalkozik, ezt találd meg és aknázd ki, és nyert ügyed van, csak ne szolgáld ki, mert akkor felnőttként mástól is el fogja várni, és egy munkahely nem fogja őt kiszolgálni)
2009. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
92%
Tégy félre mindent, és ne azt várd hogy ő menjen 8 éves léttére. Ő még kisgyerek, neked kell menni!! Menj érte rendszeresen, meglátod ki fog alakulni minden.
2009. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Az exemmel csak emailen tartjuk a kapcsolatot, persze, hogy elmondom a sérelmeimet a lányunkkal, erre ő mindig azt mondja, foglalkozzak az új családommal és ne szóljak bele, hogy neveli őt. Tájszólással beszélt a kislányom 6 éves koráig, szóltam, kértem, felajánlottam nyelvtanár segitségét is, erre ő azt mondta a lányomnak hogy én le parasztoztam. Mindig értett hozzá, hogy kiforgassa a szavaimat. Lehet, hogy várnom kellene még egy pár évet, amig komolyodik, aztán majd magyarázkodhatok.
2009. szept. 29. 09:28
 26/45 anonim ***** válasza:
93%
A nővérem is elvált,és van egy kisfia.Amit náluk látok csak onnan tudok meríteni.Nem kommunikálnak egymással a gyermekről,nem beszélnek meg semmit.Az apa csak uszítja az anya ellen a gyereket.Most ezzel csak azt akarom kifejezni,hogy a gyermeketek érdekében beszélned kellene a volt feleségeddel,együtt kellene nevelnetek akkor is ha elváltatok.Biztos nehéz ezt kivitelezni,főleg ha rosszban vagytok egymással a kislányotok érdekében viszont fontos lenne,mert még csak 8 éves.Egy gyermek még.Minél több anyagi dolgot kap tőletek,annál kevésbé fog értékelni benneteket.Inkább vidd el egy szép erdőbe sétálni családostól,csináljatok közös programokat,ne plázába vidd.Egy ideig biztos durci lesz de próbáld meg
2009. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
90%

szia!


Szerintem azért ilyen a lányod, mert egyrészt anyuka tömi a fejét dolgokkal, de másrészt te meg hagyod magad. miért? Mert nem plázázni kellene engedni, meg shoppingolni. A szeretet sosem fejezhető ki pénzben!! Miért nem ülsz le vele beszélgetni , és rámutatni, hogy mi az igazán értékes? Még csak 8 éves, nem is egy hisztis kamasz!! (mi lesz így később?) Szóval sztem a volt feleséged pontosan tudta a hibádat, és erre épít. A másik. Miért baj, hogy tájszólással beszélt? valaki meg tök büszke rá. pl. jászok. Én is félig-meddig palócfölddel határos részen születtem, és a kiejtésem , bár már nagyvárosban élek, elég "pálóc". Ez nem baj, ez egy érték...

2009. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam, hogy feljelentem az exem, mert a láthatási idő nekem is jár, jó ötlet ez? Bezzeg a gytartásért mindig tartja a markát.
2009. szept. 29. 09:42
 29/45 anonim válasza:
90%

Az én szüleim 9 éve váltak el... Apukám költözött el itthonról.Eleinte még találkozgattunk.De már 2éve nem beszéltünk:S Majdnem 1 éve halt meg Nagyanyám(Apum Anyukája)

Elmentünk a temetésre.Akkor azt mondta h nem szeretne többet

ilyet h nem beszélünk 1 évig és azóta is csak ezt hallottam tőle. Sose hív még ha lát az utcán akkor se dudál rám a kocsiból vagy vmi. Sztem próbálj meg sokat beszélni a gyerekeddel tartani vele a kapcsolatot ,mert most még fiatal és sok mindent másképp fog fel ,de utána ha idősebb lesz akkor biztos többet fog keresni:)

2009. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
A tájszolás igen érték, de próbálj vele egyetemre járni, meg olyan állást találni, ahol ezt nem igy gondolják.
2009. szept. 29. 09:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!