Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges tartásdij előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges tartásdij előre fizetése? Tegyük fel hogy elváltam de most van pénzem. Ugyanakkor egyáltalán nem biztos hogy ez mindig igy lesz. Tehát kifizetem előre a tartásdijat mondjuk a gyerekem 24 éves koráig

Figyelt kérdés

- feltételezem hogy egyetemre fog járni.


Az anyja tegyen vele amit akar, fektesse be, költse el bármi nem érdekel, csak egy: ha késöbb anyagi gondjaim lesznek ne perelhesse el tőlem a minimál bér felét, a házat a fejem fölül, ne csukhasson börtönbe stb. mert már lerendeztem e kötelességemet.

Jogilag lehetséges mindez?


2013. ápr. 28. 20:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Remélem a NAV is résen lesz a pénzmozgásaidat illetően. Akár meg is adóztathatják a nagyobb összeget és még bírságolhatnak is. Csak felhívod magadra a figyelmüket. Egy riasztó példa: A NAV nemcsak illetéket szab ki, hanem még meg is bünteti azokat a rokonokat, testvéreket, stb. akik végtörlesztésre pénzt utaltak bajban lévő rokonaiknak. Tehát akik hivatalos úton, nem zsebből tették ezt. Van ebben valami logika?! Az viszont biztos, hogy ezek az emberek célkeresztbe kerültek egy időre. Csak hívd fel magadra a figyelmet: itt vagyok egy csomó zsozsóval, NAV-osok, ide lőjetek! Belőled egyrészt a sok pénz, másrészt a félelem és csak utolsó sorban a kötelesség beszél.
2013. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

ja mert nem kötelesség tartásdijjat fizetni.

s megadoztatják a tartásdijjat.

az egyébb baromságokról nem is beszélve.


miért van az hogy ha végre valaki irt valami értelmeset is akkor azt valaki azonnal megprobálja megtorpedózzni egy szement baromsággal?


ennyire nem kell igyekezni a kiegyensulyozással mert a korábbiak már rég megtették.

2013. ápr. 29. 18:47
 33/48 A kérdező kommentje:

amugy adózótt jövedelmet nem igez adózz meg a nav azt is tudnod kellene...


tul sok hulyeséget olvashattál össze s már keversz mindent mindennel

2013. ápr. 29. 18:48
 34/48 A kérdező kommentje:

meg ez az egész. az hogy egy rakás hozzá nem értő mindenfélét mellébeszél nem azt jelenti hogy az ö tanácsukat kell megfogadni többség dönt alapon miközben néhány hozzászóló értelmes dolgot is ir...


ez nem a szavazásról szól hanem a gondolkozásról.

2013. ápr. 29. 18:50
 35/48 A kérdező kommentje:

megbunteti azt aki pénzt utal...


te tényleg nem vagy normális. pénzt utalni ma magyarországon legális ezért senkit nem büntetnek meg.

valami másért büntették meg csak a felületes informálódásod miatt ezt már nem vetted figyelembe...

2013. ápr. 29. 18:52
 36/48 anonim ***** válasza:

Figyelj, mindenki azt ajánlja, hogy ne add oda egyszerre a pénzt! Ezt nem azért írják, hogy csak lebeszéljenek róla, vagy mert azt gondolják, hogy a gyerektartás fizetése nem kötelesség! De az, de tudd inflációköteles, mert ahogyan változnak a vállalkozások (nyereségessé válnak, csődbe mennek), ezáltal a gazdaság is változik (gdp nő vagy csökken) ezek kihatással vanna és lesznek is a bérezésekre, adóra stb... Nos mivel a gyerektartást a mindenkori bérből számítják, ezért inflációt is bele kellene kalkulálni! Nem bántásként írják, hogy ne utald át az egészet. Persze lehet időszakos kikötést beírni az utalás megjegyzésében, de tudod a magyar bíróságon mindent meg lehet támadni!

Esetleg, hogy hasznos tanácsot is írjak, kérdezd meg az ügyvédet, ha esetleg a későbbiekben változna a jó viszony közted és a volt feleséged között, abban az esetben milyen módon lehet megtámadni a most írt szerződést!? Illetve mivel jár az, ha a gyermeked veled szeretne élni?! Esetleg kikötheted-e hogy mire nem költheti? Az ügyvéd sokat tud segíteni

2013. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Ha itt egy rakás a hozzá nem értő, miért itt kérdezősködsz? Pénzed van rá, hogy megkeress egy ügyvédet. Semmi szükség arra, hogy itt vinnyogj!
2013. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
mert a rakás hozzá nem értő válaszok közt van hozzáértő válasz is akik ráadásul a kérdésre válaszolnak. ennyire egyszerű. bármilyen fura is nem azért teszek fel egy kérdést hogy ne a kérdésre válaszoljanak...
2013. ápr. 30. 13:14
 39/48 A kérdező kommentje:

a gyerektartást a mindenkori bérből kalkulálják.

azonban kifizetett összeget idővel ujrakalkulálni s hozzáfizettetni...


nekem ez nem stimmel.

teljesitett fizetést utólag módositatni s hozzá fizetettni nekem egy kicsit magas.


ezen az elven ha eladok egy házat mondhatnám 10 év mulva a vevőnekhogy fizessen még mert most többet érne

2013. ápr. 30. 14:17
 40/48 A kérdező kommentje:
tudom hogy az ügyvéd sokat tud segíteni s azt is tudom hogy meg kell tőle kérdezni mindent. a kérdés megintcsak nem az volt hogy meg kell e kérdezni ügyvédet.
2013. ápr. 30. 14:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!