Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges tartásdij előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges tartásdij előre fizetése? Tegyük fel hogy elváltam de most van pénzem. Ugyanakkor egyáltalán nem biztos hogy ez mindig igy lesz. Tehát kifizetem előre a tartásdijat mondjuk a gyerekem 24 éves koráig

Figyelt kérdés

- feltételezem hogy egyetemre fog járni.


Az anyja tegyen vele amit akar, fektesse be, költse el bármi nem érdekel, csak egy: ha késöbb anyagi gondjaim lesznek ne perelhesse el tőlem a minimál bér felét, a házat a fejem fölül, ne csukhasson börtönbe stb. mert már lerendeztem e kötelességemet.

Jogilag lehetséges mindez?


2013. ápr. 28. 20:01
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Esetleg értelmes tanácsra telik valakinek?


Mert ez az utóbbi hozzászóló nem igazán remekel értelem terén.


Úgy tűnik eddig nem sokan értették meg magát a kérdést pedig szerintem nem túl bonyolult kérdés...


Nagy poén nem a kérdésre válaszolni de nem ártana a kérdésre se adni választ legalább néha. Az elején volt még erre is példa.

2013. ápr. 29. 15:06
 22/48 A kérdező kommentje:
Az hogy a kérdésben szereplő lehetőségnél rosszabb és több hátránnyal de előnnyel nem járó ötleteket adtok nem vall túl nagy észre. jobb ötletet adjatok, rosszabbat minek?
2013. ápr. 29. 15:08
 23/48 A kérdező kommentje:

Eleve tartásdij cimét odaadott pénz nem elherdálás hanem kötelesség.


Aki meg automatikus átutalást javasolt frissen nyitott számláról, nem az a bajom hogy nem tudok akár kézi akár automatikus átutalási megbízást adni a saját számlámról vagy ép nem tudok bemenni egy csekkel a postára.


Ez a tanács se old meg semmit olyasmit tanácsol ami a tanács megfogadása nélkül se probléma, megy bárkinek...


Ezek mind pótcselekvések.

2013. ápr. 29. 15:15
 24/48 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kérhet ha nem papírozzátok le, ügyvédekkel. Azt mondja, hogy a negyede volt a tartásdíj a többi meg ajándék.

Volt itt egy kérdés, ahol azt tanácsolta az egyik anyuka a másiknak, hogy mivel apuka utalásnál a tárgy mezőbe nem írta bele, hogy Pistike gyerektartása, perelje be nem fizetés miatt mert az csak ajándék volt.

2013. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

és ha a biró megállapitja?

az átutalásnál nem lehet az hogy tartásdij 2013. máj 1 -2033 ápr. 31?

2013. ápr. 29. 17:07
 26/48 anonim ***** válasza:
Keres fel egy ügyvédet kifizetsz egy munkaórát neki és minden kérdésedre választ kapsz. Ez nagyon egyedi eset, mindenképp ügyvédi tanácsok kellenek ehhez.
2013. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
És majd csak utána hozzál döntést.
2013. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

nyilván nem is elötte.

de azért vagyunk itt hogy beszélgessünk a témáról.

azt megintcsak én is tudom hogy az ügyvéd pontos választ ad.

2013. ápr. 29. 17:19
 29/48 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj Kérdező, de éppen az nem vall nagy észre, ahogy te gondolkozol erről a témáról. Mégis mit vártál? Ilyen agyament ötlettel még senki nem állt elő. Az ügyvéd is /ha megkérdezed/ csak pislolgni fog, mint a miskolci kocsonyában a béka.
2013. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikus, hogy ennyire előre gondolkodsz, hogy akkor is gondoskodnod kell a gyerekedről, ha esetleg pocsék anyagi körülmények között élsz majd.


Nyithatsz a gyerek nevére is számlát, te meg meghatalmazott leszel. Ehhez nem fér hozzá a végrehajtó, és erről is utalhatod havonta az édesanyának az összeget.

2013. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!