Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges tartásdij előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges tartásdij előre fizetése? Tegyük fel hogy elváltam de most van pénzem. Ugyanakkor egyáltalán nem biztos hogy ez mindig igy lesz. Tehát kifizetem előre a tartásdijat mondjuk a gyerekem 24 éves koráig

Figyelt kérdés

- feltételezem hogy egyetemre fog járni.


Az anyja tegyen vele amit akar, fektesse be, költse el bármi nem érdekel, csak egy: ha késöbb anyagi gondjaim lesznek ne perelhesse el tőlem a minimál bér felét, a házat a fejem fölül, ne csukhasson börtönbe stb. mert már lerendeztem e kötelességemet.

Jogilag lehetséges mindez?


2013. ápr. 28. 20:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Ne légy hülye ilyent ne csinálj.

Akkor inkább írasd anyukád nevére a pénzt azt nem viszi el a végrehajtó.

2013. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

"ha egy 10 milliós családi házikoval akarod kiváltani az nem fog menni."


Én boldogan beleegyeznék. Te valamit nagyon elszámoltál.

2013. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Előre, egyben semmiképpen ne fizess. Az élet tartogathat olyan variációkat, amikre az ember nem is gondol. Az pedig, hogy a volt feleséged a gyermekedre költi a pénzt, vagy bekövetkezik, vagy nem. Tégy eleget a kötelességednek, de a józan észre appellálj! Ne félj a jövőtől, úgysem lehet elkerülni. Carpe diem!!!
2013. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Olvas el itt pár kérdést és megtudod a választ, hogy evvel csak magaddal szúrnál ki.
2013. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Beteszed egy számlára és rendszeres átutalással átküldöd az asszony számlájára. Előre egy összegben semmiképp, mi van ha megszorul, a sggére csap a pénznek és a gyereknek később nem jut, pedig ez lenne a cél? Havonta csepegtesd, ha adsz egy ilyen megbízást, nagyon foglalkozni sem kell a pénzzel.
2013. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 wiWell ***** válasza:
Nyiss egy számlát anyukád nevére (azt nem viszi el a végrehajtó), utald oda azt az osszeget amit erre szánnál és állíttasd be, hogy a bank havonta utaljon. Egyszerubb így, mintha az osszes pénzt a volt feleségedre bízod.
2013. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

évtizedekről beszélünk...


ez ép azt a problémát oldaná meg bizonytalanul amire hivatott...

ha édesanyámmal torténik valami az évtizedek alatt pénz visszaszál rám és ha addigra végrehajtó van rajtam már meg se kapom... ép akkor okozna ez a megoldás problémát amikor az a baj van amit megelőzzni akartam...

2013. ápr. 29. 08:00
 18/48 anonim ***** válasza:
Nézd, itt mindenki azt tanácsolja, hogy ne add olda az egész pénzt, de végtére is ez a Te döntésed. Ennyire gondban van a vállalkozásod, hogy már ennyire félsz a jövőtől? Hidd el, ha most oda adod a pénzt későbbiekben tutira hamarabb el fog fogyni az exednél, mint ahogy a gyereked betölti a 18 vagy 23. életévét, és akkor téged fog ismét szipolyozni, hogy adj pénzt a gyerekednek! Ez így szokott lenni, hiába van most jó viszony köztetek. A pénz nagyúr, főleg ha nincs
2013. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arra szól hogy én döntök e vagy sem mert nyilvánvaló hogy én döntök.

vagy ha mégsem nyilvánvaló, ezt mégis tudom.

A kérdés nem az hogy szipolyozni fog e hanem az hogy megteheti e jogszerűen vagy nem.


Szipolyozhat e olyanért amit már megkapott?

2013. ápr. 29. 13:45
 20/48 anonim ***** válasza:
A józan érvek úgy néz ki, nem bírnak jobb belátásra. Te mindenképpen egy vagyont akarsz elherdálni tartásdíj címén. Azt tanácolom, add oda, élj kenyéren és vizen. Ha pedig még annyid sem lesz, vonulj kolostorba. Volt feleséged meg él majd,mint a Cicelle.
2013. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!