Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben mennyi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyi lenne a reális összege a gyerektartásnak?

Figyelt kérdés

2 gyermekünk van, a volt párom netto fizetése 190000Ft+ cafeteria. Már megítélték a gyerektartást (2X32000Ft), de ezt nagyon soknak tartja. Azt mondta, amint lehet kéri a csökkentést.

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen fizetés mellett mit tartotok megfelelő összegnek.


2013. febr. 22. 14:16
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
37%

ált ilyen esetben a lakás az anyánál marad + gyerektartás


az apa albérletbe megy - gyerektartás


túlkép szegény apa az aki mindig rosszul jár erre nem gondoltok ????

sok esetben az apa azért válik mert a nő belekényszerít ö maga nm adja be a válópert mert akkor kvázi jobb helyzetbe került hiszen a pasi lépett le tőle és hagyta ott a gyerekekkel


és amint írták ha magas az apa keresete magas gyt ítélnek meg mert h az a százalék és annyi jár .....

sok esetben irreálisan magasat (volt itt kérdés havi 80000.- volt gyerekenként) könyörgöm mire megy el ennyi pénz egy gyerekre ?????

ha tehetném maximálnám az összeget amit gyt-két kaphatna az anyuka

a VALÓS megélhetési költségeket felezném el


én is elváltam van 3 gyerek állítom h a 3 kevesebbe kerül mint 1 gyerek

mint írták a kedvezmények utazás étkezés tankönyvek stb.....

amit előtte járt az most is jár

2013. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
93%
19:30 nem vitatkozom hülyeségeken, ha te meg tudsz élni albérletben havi 70.000-ből akkor életművész vagy. Mi ketten vagyunk a párommal és csak a havi élelmiszer kiadásunk 80.000 Ft, ja és nem úgy hogy étterembe járunk hanem hogy folyamatosan főzök. Rezsi+kaja+némi személyes kiadás/2 fő/hó 160.000 Ft/hó
2013. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%

Gyanítom, hogy nem én vagyok az életművész, hanem ti csináltok valamit oltári sz*rul. Havi 80.000 két emberre étkezésre mocskosul sok, gyakorlatilag heti 20.000-es nagybevásárlást jelent.


Csak azt mondd meg nekem, hogy mi a rákot veszel ennyiből, amikor 2.000 ft-ból kijön egy kiló hús meg mondjuk 1 csomag felvágott, 1.000 legyen mondjuk sajt, de akkor az is megvan több, mint fél kiló, menjen el 500 kenyérre, 1.000 tejre, tejfölre, még 2.000 zöldségre... hát akárhogy is számolom, a k*rva életbe nem fér bele a fejembe az a 20.000 hetente, még ha minden héten 10 pudingot meg 5 chipset meg 3 liter bort vesztek se...de biztos én csinálok valamit rosszul! :D

2013. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi nem ugyanabban az országban élünk. A havi 80-ba benne van a napi szinten vett pékáru, a kétnaponta vett gyümölcsök, igaz nagyon jó minőségű élelmiszerekről van szó, gyakran update pékségbe is veszek dolgokat. De átlagos helyeken intézem a nagy bevásárlást, pl. Lidl, Tesco

Akkor csak én látom úgy hogy otthagyok 15.000 Ft-ot és alig van valami a kosárba?

Vagy csak én látom, hogy a 10 dkg normális felvágott 350-500 Ft? és hogy az árak megtöbbszöröződtek kb. 10 év alatt?

2013. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Hát nekem is kell a heti 20 ezer kajára, ha normálisan étkezik a család, 2 felnőtt 3 gyerek.......sokszor nemis elég sajnos.
2013. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
32%

"Hát nekem is kell a heti 20 ezer kajára, ha normálisan étkezik a család, 2 felnőtt 3 gyerek"


Oké, de az előző válaszadó 2 felnőttre költ el annyit hetente, mint te még három gyermekkel együtt! Ne mondd már, hogy a kettő egyenértékű :D


A vásárlós válaszadónak:


Hát azok akkor nagyon jó termékek lehetnek...

Én sem spar büzsét meg teszkó gazdaságost veszek, de 2 emberre heti 20 rengeteg.

Nem csak te látod, hogy 350-500 egy jó csomag felvágott, de mondjuk 2 csomag felvágott nehogy már ne legyen elég 2 felnőttnek egy hétre, ha nem húst hússal esznek. Még egy ezres, kijön belőle egy kiló csirke, disznó, vagy mondjuk fél kiló pulyka. De legyünk jó arcok, vegyünk 1 kiló pulykát vagy kacsát 2000-ért. Akkor most tartunk ugye 3000-nél, de van annyi húsunk, hogy megtapsollak, ha megeszitek (vagy csak mi nem eszünk ennyi húst?)

Vegyünk 2 kiló kenyeret, mert együnk abból is sokat: 600 ft. Vegyünk mellé néha zsemlét is meg egyebet, menjen el arra a maradék 400 ft.

A sajtot már említettem: vegyünk mondjuk 2 csomag szeletelt sajtot, legyen 800 ft. Meg vegyünk mellé egy jó nagy guriga trappistát is, akkor mondjuk 1000. De tökmindegy, vehetünk helyette kéksajtot, camambert, anyámkínját is, legyen kb. 2000 ft sajtra is.

Most akkor 5000 ft-ból van rengeteg hús, sajt, pékárú.

Vegyünk 3 liter tejet, mert abból is k*rva sokat iszunk: 1000 ft. De vegyünk mellé még pár pohár tejfölt, kefírt, joghurtot, anyámkínját is: legyen még 1000 ft.

Kell még zöldség. Vegyünk mondjuk fél kiló paradicsomot, paprikát, egy uborkát, de legyen saláta, egyéb is. Cukkíni, padlizsán, tököm tudja. Max. 2000, de akkor már mocskosul sok zöldséget vettünk, és nem is olcsókat.

Most akkor 9.000 ft-nál tartunk, de annyi húsunk, tejünk, tejtermékünk, zöldségünk, sajtunk van, hogy a rohadt életbe nem esszük meg egy hét alatt ketten.

Marad 11.000 ft. Hogy a retkes bánatba lehet azt elcseszni még minden héten? A fejembe nem fér. Vegyünk drága gyümölcsöt még 2.000-ért, meg mondjuk 2.000-ért még chipset meg édességet. Még akkor is rengeteg marad...

Nem mondom, néha kell tisztítószer, rizs, liszt, cukor, tészta, krumpli, stb., de ezek nem heti, hanem inkább havi 1x-i tételek, szóval én általában havi + 5.000-et számolok rájuk kb.


Na mindegy, ha ti megtehetitek, költsetek rá ennyit nyugodtan, én is megtehetném,de ha akarom se tudok :D Akárhogy is számolom nem fér a fejembe. Mi ketten általában a Lidl-ben vagy az Aldiban vásárolunk, heti 10, max 15-öt hagyunk ott, de ezt úgy, hogy macskáink vannak, és ugye az alom, macskakaja, macskakolbász nem olcsó. Mindemellett én is nagy gyümölcsevő vagyok, és minden héten sütök süteményt is (szóval sok tojás, csoki, tejszín, stb. elmegy), ráadásul minden héten veszünk 2 zacskó chipset, 4-6 pudingot, egy nagy adag joghurtot, egy doboz jégkrémet. 20.000-et maximum akkor szoktunk otthagyni, ha egy láda sört meg 3 liter alkoholt is veszünk mellé, mert házibuli lesz...

Decemberben pont felírtam a kiadásainkat ételügyileg, 50-60 között volt. De akkor ugye sütemény meg extrakaja-dömping van karácsony, szilveszter miatt.


Szóval én tényleg nem értem, hogy a búsba tudtok ennyit elkölteni...

Ne vedd kötekedésnek, csak gondoltam megmutatom, hogy nekem hogy megy kevesebből is :D

2013. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó felesleges magyarázni ilyeneknek, ha az ex fizeti és nem kell megdolgozni érte akkor igenis kell annyi a gyereknek. Ezek a megélhetési anyukák. Volt itt olyan akinek havi 120.000Ft nem volt elég 2 gyerekre plusz ingyen lakhatás az apa lakásában.
2013. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!